Sen Aslında Hangi Dönemin İnsanısın?

-
Abone ol

Verdiğin cevaplara göre hangi dönemin insanı olduğunu söylüyoruz!

Öğrenmek için testi çöz!

1. Bir eğlence mekânı işletiyor olsaydın, orada hangi tarz müzik çalardın?

Alternatif
Disko
Pop
Rap

2. Hangi tür oyunları oynamayı seversin?

Warcraft olsun, FIFA olsun güzel oyunlar bunlar. Bilgisayarın olacak ama illa bir tane.
Sokak oyunlarını (beştaş, ip atlama vb.) tercih ederim.
PlayStation olsun da, her istediğimi oynarım zaten.
Atari verin bana, Space Invaders oyunu olsun bir de mümkünse.

3. Peki, hangi saç şekli yeniden moda olmalı?

Punk, herkesin kendine özgü renkli ve marjinal saçları olmalı.
Kıvır kıvır kocaman afro modeller tekrar yaygınlaşsın.
Permalı saçlar!
Küt saçlar, Pulp Fiction sağ olsun!

4. Yalnızca bir hobin olsaydı bunlardan hangisi olurdu?

Arkadaşlarla buluşmak
Dans etmek
Fotoğraf paylaşmak

5. Hangi aygıtla müzik dinlemek daha karizmatik?

iPod
Plakçalar
Walkman
CD çalar

6. Çevrendeki insanlarla iletişimini nasıl kurmak isterdin?

Yüz yüze iletişim kurmayı tercih ederim.
Mesajlaşmak veya telefon ile konuşmak benim için daha rahat.
Keşke hala mektuplaşsak...

7. En çok özendiğin ünlü kişi kim?

8. Aşağıdakilerden hangisini yemek istersin?

Salçalı ekmek / Limonata
Tombi / Capri Sun
Leblebi tozu / Toz kola
Pringles / Icetea

9. Geldik son soruya, hangi televizyon sunucusunu ailendenmiş gibi seversin?

Güner Ümit
Mehmet Ali Erbil
Cenk Koray
Acun Ilıcalı

80'lere Aitsin!

Sen tam tamına 80'lere aitsin. Hayalperestsin öncelikle ve bu hayaller senin bağımsızlığını ilan ettiğin bir ülken; oraya kimse karışamaz, oranın kralı da sensin, kraliçesi de. Sık sık hayal ülkene kaçıyorsun, çünkü gerçek dünya yaşanmaz bir yer. Ayrıca hiç kimse söz konusu sen olunca adınla birlikte "çılgın"ı da anmayı ihmal etmez, sendeki çılgınlık son sürüm yani. Rengarenk kıyafetlerinden, absürt hareketlerinden bu sonuç çıkıyor. Disko kültürünün patladığı, en garip saç şekillerinin ortaya çıktığı yılların insanı! Bel üstü pantolonların ve vatkalı ceketlerin duruyor mu hâlâ bilemeyiz ama walkman’ini hâlâ saklıyorsundur, bundan eminiz! Walkman’ini düşün, geleceğin ne kadar değişken olabileceğinin tam olarak kanıtı o!

60'lara Aitsin!

60'lar her şeyin birçok açıdan daha zor, fakat birçok açıdan da daha kolay olduğu bir dönem olarak tanımlanabilir. İnsan sevmek, eğlenmek, üstüne başına dikkat etmemek, samimi olmak, hippi olmak. Bunlar kolay olanlar işte! Romantik, tutkulu ve bitmek bilmeyen enerjin de buradan geliyor. 60'ları yansıtıyorsun sen yani o çılgın yıllara aitsin. Öncelikle sen bir hippisin. Zaten savaş karşıtlığın, romantik devrimciliğin, anı yaşama becerin ve salaş kıyafetlerinle başka bir zaman dilimine ait olaman baştan hata. Zaten dünya üstüne gelmiş en iyi jenerasyon 68' kuşağıdır. O zamanlar insan birbirini gerçekten severdi; her şey organikti, şimdiki gibi bol hormonlu değildi!

90'lara Aitsin!

Sen tam tamına 90'lara aitsin. Zaten insanlık tarihinin doruk noktasıdır 90'lar; müzikler harika bir kere: O ne şüphe! İnsan ilişkileri de o zamanlar daha iyiydi hiç şüphesiz. Dünya bu kadar kötü bir yer değildi, ya da en azından biz kötü değildik; sadece Monami'nin 36'lısına sahip çocuk haindi, o kadar :) Sen de tüm bunların bileşkesinde 90'ların insanısın ve dahi "1 numara"sın Cartel'in deyimiyle. Yoksa şüphen mi var? :)

70'lere Aitsin!

21. yüzyıla giderek yaklaşılırken 70'ler dönemi değişim dalgası olarak anılmıştır. Değişim senin kanında var. Her an kendini geliştirmek, her an farklı ve yeni şeyler görmek istiyorsun. Pozitif ve sosyal yönü kuvvetli biri olman da bu yüzden. Eğlenmek, görmek, gezmek istiyorsun. Hayattan beklentilerin de net. Sosyal kelebeksin, etrafın senin seven arkadaşlarınla çevrili bir yandan da. Yaşamanın tadını bildiğinden, sensiz eğlence olamayacağını biliyorlar çünkü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alidevid-tuysuz

90'lara Aitsin!

gokce-kurt4

60'lar her şeyin birçok açıdan daha zor, fakat birçok açıdan da daha kolay olduğu bir dönem olarak tanımlanabilir. İnsan sevmek, eğlenmek, üstüne başına dikkat etmemek, samimi olmak, hippi olmak. Bunlar kolay olanlar işte! Romantik, tutkulu ve bitmek bilmeyen enerjin de buradan geliyor. 60'ları yansıtıyorsun sen yani o çılgın yıllara aitsin. Öncelikle sen bir hippisin. Zaten savaş karşıtlığın, romantik devrimciliğin, anı yaşama becerin ve salaş kıyafetlerinle başka bir zaman dilimine ait olaman baştan hata. Zaten dünya üstüne gelmiş en iyi jenerasyon 68' kuşağıdır. O zamanlar insan birbirini gerçekten severdi; her şey organikti, şimdiki gibi bol hormonlu değildi! Klasik otomobil tutkum bu yuzden desenize :)

pelinmidirnedir1

70ler mi

orhan-ulusoy

70'lere Aitsin! Beden olarak o kadar yaşlı sayılmayız ama ruh olarak daha eski bile olabiliriz.

ferhatfk44

yalnız 7. soru tek şıklı, sadece Tarık abimiz var 😁

Görüş Bildir