Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şehir Hayatını Bırakıp Eşi ve İkizleriyle Teknede Yaşamaya Başlayan Oyuncu: Yeşim Büber

 > -
Abone ol

1. Yeşim Büber'i hatırlarsınız, bir dönemin en popüler oyuncularından. Şimdi onun bambaşka bir hayat hikayesi var.

1996 yılından beri ekranlardaydı; 2004 yılında İnşaat filmindeki rolü ile 9. Sadri Alışık Ödülleri, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanmış. 2006 yılında Mehmet Aksın’la evlenmişler. Mehmet, 1992 yılında reklam filmlerinde görüntü yönetmenliği yapmaya başlamış. Birçok ödülü olan Mehmet’in adı, mesleğinde en iyiler arasında geçiyor.

2. Büber'in denizle tanışması eşi Mehmet sayesinde olmuş. Önceleri Büyükada'da yelkene çıkıyorlarmış; sonra ilk tekneleri Ma'yı almışlar.

3. Ve maceraları böyle başlamış...Onlara dayatılan yaşam biçimlerine "nanik" yapmak için artık teknede yaşamaya karar vermişler.

4. Ortalıktan ve televizyondan kaybolan Yeşim, uzun süre sonra bir semt pazarında alışveriş yaparken görüntülendi. O da ne? Bebek bekliyordu :)

5. Artık ailelerinin iki yeni üyesi daha vardı: Can Yunus ve Nehir

Yeşim Büber, anne olduktan sonra bir başka türlü bir hayat yaşamak zorunda kalacağını ve başka türlü hissedeceğini düşünmüş. Ama aslında aynı Yeşim olmaya devam etmiş. Kadınlığını "annelik" üzerinden tanımlamayan Büber, ikizleri için baskıcı bir anne olmak istemediğinden bahsediyor.

6. "Eskiden seyirlerimiz uzun olurdu, çocuklar nedeniyle aralıklarımız biraz kısaldı."

Şimdilik bebekleri küçük olduğundan çok uzun yolculuklara çıkamadıklarını ve limana dönmeleri gerektiğini söylüyor fakat birkaç sene içinde bunun da yoluna gireceğinden bahsediyor.

7. "Başka bir evimiz yok."

Yeşim Büber, tek evlerinin tekne olduğunu ve hamileyken de anne olduktan sonra da teknede olduğundan bahsediyor. İkizleri, denize çoktan alıştı; çünkü zaten bunun içime doğmuşlardı. Ve evet inanması zor ama onların tek evi; tekneleri.

8. "Çalışmam gerektiğinde İstanbul'a dönüp Kalamış Marina'ya demirliyoruz."

Arada çalışması gerektiğinde tekrar İstanbul'a döndüklerini ama orada da teknede yaşamaya devam ettiklerini anlatıyor. Herkes gibi yaşamayı reddetmek bu olsa gerek 👊

9. "Denizde vurdumduymazlığa yer yoktur."

Her zaman tükettikleri enerjiye dikkat ettiklerini söylüyor Büber. Denizde vurdumduymaz olmanın imkansızlığından bahsediyor.

10. Daha kalabalık limanlara demir atmayı düşünmüşler fakat ikizler şimdilik birbirlerine yetiyor. En iyi oyun arkadaşı, kardeştir! :)

11. "Tehlikelere karşı asla çiğnenmeyen kurallarımız var."

Tabi bebeklerin güvenliği için oldukça dikkatliler. Onlara da denizde yaşamanın kurallarını öğretiyorlar. Mesela, can yelekleri olmadan bota binmeleri yasak. İkizler de bu kurallara şimdiden çok bağlı.

12. "Bence her zaman başka bir alternatif var."

Yeşim Büber, teknede yaşadıkları, doğayla daha iç içe oldukları ve daha az tükettikleri bu hayatı, şehirde yaşamaktan daha masrafsız buluyor. "Özellikle insanlar anne baba olduklarında kendilerini mevcut sisteme daha bağlı hissediyorlar." diyor. Oysa yaşadığımız hayattan memnun değilsek bunu değiştirmek için her zaman başka bir alternatifin olduğunu anlatıyor Yeşim bizlere. Sadece biraz cesaret! ❤

Yeşim'den daha sık haber almak ve cesaretini toplamak isteyenlere:

Bir de blogu var, imkan buldukça bizlere oradan yazmaya çalışıyor. Merak edenler için: MA YELKENLİSİNE HOŞGELDİNİZ

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasan_isildak

Kuralsızlık özgürlük iyidirde o kadarda değil aq

erkenbosalangarson

çok tatlı çocuklar

salca

çocukların elleri kolları o halatlardan veya zincirlerden birine takılıp kopmaz inşallah uzaktan güzel geliyoda öyle değil işler , bide motorun yanında poz vermişler hayırlısı bakalım. Hem onlar büyüdüğü zaman hangi odaları vercen nerde ders çalışcaklar pc nasıl oynıcaklar arkadaşlarını davet edince tekneyemi gelicekler hahaha boş işler boş :D

onurcigdem

Birader bende teknede büyüdüm sayılır, asıl senin anlatıkların boş.tekne insana disiplini öğretir,yaptığın işe dikkat vermeyi öğretir , sonuçları önceden görmeyi öğretir.vahşi denizi evcilleştirmek kadar insana mutluluk veren birşey yoktur.ayrıca sanki anamız/babamız pc başında kendi odalarında yaşadılar.onlarda soba başında yaşadı çocukluklarını.kendi kendinize ihtiyaç uydurmayın. Ve evet arkadaşları limana tekneye gelecek

salca

anan baban sobada yaşadı ama sen ve senin çocukların yaşamıycak o yüzden bir boş söz daha , ve sen denizi nasıl evcilleştiriyosun o ayrı bi soru son olarak gelelim tekne fiyakalarına , benim sülalem denizci örnek olarak dedem gemisi atlas okyanusunda batmıştı elleri titriyodu adamcağızın sürekli , amcamın gemisini somali korsanları kaçırdı 1 ay kayıkta yaşamak zorunda kaldılar ve babam fırkateynle yunanistan açıklarında aylarca teyakkuzda bekledi savaş çıkma sorunu yaşandıgında

wednesday-addams

şahsen böyle bir hayat istemem. ben büyükşehir insanıyım anacığım...

bensenobizsizonlar

sorduk mu?

mext

thug life

wednesday-addams

elif çok komiksin :D

mnyksvsc

Güzel ama geçim derdi-sıkıntısı olmaması gerekiyor. Çocuklar okula başlayınca ne olacak mesela?

Görüş Bildir