Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Seçim Öncesi Duymaktan Bıkacağımız 10 Aneliz

 > 
532PAYLAŞIM

Ekran Einstein'larına DEV HİZMET!!! Seçim öncesi TV'de AnEliz Yapma Rehberi...

Ekran Einstein'larına DEV HİZMET!!! Seçim öncesi TV'de AnEliz Yapma Rehberi...

Anelist koş seni kim tutar, hayat bu zalim adamı yutar...

Aşağıdaki liste aracılığı ile kolaylıkla siz de ekranda yarım saat edalı edalı analiz üfürebilirsiniz.

Onları tanıyor, biliyorsunuz... Her seçim öncesi olduğu gibi bu seçimin öncesinde de ön yargılara, iddialı varsayımlara dayalı olan ve neredeyse hiçbir ciddi bilimsel bulguyla desteklenmeyen kanılarını "analiz" (aneliz?) olarak zikredip duracaklar. 

ARAŞTIRMACI YAZAR YORUMCU AKADEMİSYEN  KONUK UZMAN ANELİST   DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA Derneği gururla sunar...

1. Seçimin Sonucunu Kararsızlar Belirleyecek! (Belirleyemedi)

1 Numara'da elbette değişilmez klasik var: SEÇİMİN SONUCUNU KARARSIZLAR BELİRLEYECEK! (Belirleyemedi).

Kararsızlar (Yani milyonlarca kararsız seçmen) sanki toplantı yapıp tek bir partiye oy vermeye karar vereceklermiş gibi yapılan bu gelişi güzel aneliz tam 1 ekran Einstein'i anEliz klasiği...

2. Projeleri olan kazanır! (PROCE)

2 Numarada o herkesin üzerinde hem fikir olduğu vazgeçilmez aneliz var... "PROJE"... Bildiğiniz gibi Türkler "PROJE" lafına bayılır, her şey bir proje, her fikir bir proje... Siyasette de farklı değil. Vatandaş oy vermeyecek de ev alacak gibi siyasi partilerin PROJE'lerine bakıp karar verecek varsayımı (öyle vermedi)... (Türkiye tarihinde PROJE'lere bakıp karar verilen seçim oldu mu?)

3. Sandığa/Oyuna sahip çıkan kazanır! (Kazanamadı)

Listenin üçüncü sırasında son yılların popüler şarkısı var...

4. Seçim sonucunu tatilciler/yazlıkçılar söyler! (Söyleyemedi)

Seçim yazın yapılır da tatilci/yazlıkçılar zikredilmeden olur mu??? Yazlığa gittiği için oy vermeyeceği düşünülen seçmenini ikna edebilen kazanır geyik anelizi bu yıl da nakarat yapılacak...

5. Seçmenini sandığa götürebilen kazanır! (kazanamadı)

Oy kullanmayı düşünmeyen yaklaşık %20'lik seçmeni kim sandığa çekerse o kazanır muhteşemm anelizi her yıl olduğu gibi bu yıl da ARAŞTIRMACI YAZAR AKADEMİSYEN ANELİST YORUMCU KONUK UZMAN'larımız tarafından muhakkak vurgulanacak...

6. Halka inen, seçmene dokunabilen başarır!

HALKA İNMEK.... SEÇMENE DOKUNMAK... Anelistlerimizin bayıldığı bu anelize göre halkla halkın anlayabileceği dilden konuşabilen kazanacak. Özne - tümleç - yüklem cümle kuranlar halka inememekle suçlanabilecek, halka inmiş sayılmak için konuk olunan gariban evlerinde bağdaş kurup oturan parti lideri fotoğrafları haberleri süsleyecek...

7. Ev ev dolaşıp çalışan seçimi alır!

Bu vazgeçilmez anelize göre parti teşkilat/örgütlerinin bire bir ziyaretleri, evlere gitmeleri ile yapacakları çalışma sonuçlar üzerinde etkili olacak... Seçimi kaybedecek parti liderlerleri teşkilatlarını yeterince çalışmamakla suçlayacak.... slkdjskldjkasldmksadnk

8. İlk kez oy verecek olan gençler son sözü söyler!

Genelde araştırma ve anket şirketlerinin tv konuğu olmaya bayılan yöneticilerinin sıkmaya bayıldığı bu anelize göre ilk kez oy verecek bilmem kaç milyon gencin tercihi sonuçları belirleyecek... KİM BİLİR BELKİ DE GENÇ SEÇMENLER SYRIZA'ya OY VERECEK???

9. Ekonomi (Ekonomik Durum) sonucu belirler!

Ekran Einstein'ı anelizi... Yapılmadan olmaz.

10. Kadınları ikna eden seçimleri kazanır!

"Gençler belirler"in diğer versiyonu... Kadınların oy verme eğiliminin erkeklerden farklı olduğuna dair herhangi bir bilimsel bulguya dayanmadan (her zamanki gibi) sıkılacak anElizler arasında yer alacak...

Seçim Sonrası.... Halk x MESAJI verdi!

Bu "mesaj verdi" kalıbına göre halk oyunu mesaj vermek - göndermek için kullanır....

HALK İSTİKRAR MESAJI VERDİ.... VATANDAŞ RAHATSIZIM MESAJI VERDİ gibi...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sinasi-yavuz

Bir zaman televizyona çıkmadan önce programın sunucusu bana; "kavga gürültü olursa reyting yükseliyor, kızıştırmaya çalışın, iyi reyting alırsa haftaya tekrar çıkarsınız" demişti.

cilgin_vezneci

taraflı olmuş chp mhp tarafı gibi bakılmış akp vss tarafı buna göre ters oluyor siyaset yapıyorsunuz siz oy veirken ileri zeka karşı tarafa oy vereni gerzek görüyonuz onlarda sizi öle görüyodur kesin algınız yanlış.

bora-kilic

okurken baya güldüm, yorumlardaki kompleksli cahilleri (do you even irony amk?) görünce valla üzüldüm lan... aha sana benden de bir aneliz, bunlar da oy atıyorsa bizden yine bi bok olmaz. Yalnız...her şeyi siktir ettimde... o nasıl bir selvi.... o nasıl bir karizma, o nasıl bir sevimlilik, o nasıl bir jönlük nasıl bir yakışıklılık. çay bardağının, devlet bahçeliden sonra eline yakıştığı 2. adam.

berk-boyner

hiçbir ciddi bilimsel bulguyla desteklenmeyen kanılarını "analiz" (aneliz?) olarak zikredip duracaklar. Okuma yazmanız mı yok, adam bilerek aneliz yazıyor, sazan gibi hocaların hocasına laf sokmaya çalışıyorsunuz.

deli-sabit

Aneliz, anelist...Hem de Hocaların hocası, şaka gibi...

Görüş Bildir