Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Seçimde Elektrik Kesintilerine Karşı 'Jeneratör'

 > 
140PAYLAŞIM

Başbakanlık 7 Haziran genel seçim için alınacak önlemlerle ilgili genelge yayımladı. Görevli personelin yıllık izinleri buna göre ayarlanacak. Genelgede elektrik kesintilerine karşı "jeneratör ihtiyacının karşılanacağı" belirtildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla hazırlanan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Genelgede, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ile il ve ilçe seçim kurullarının çalışmalarına, bütün kamu kurum ve kuruluşları tarafından her türlü işgücü, araç ve diğer malzeme desteği verilmesi gerektiği belirtildi.

Genelgeye göre, seçimde görev alacak kamu personeli yıllık izinlerini buna göre planlayacak.

Elektrik kesintilerine karşı jeneratör önlemi

2014 yerel seçimlerinde tartışma konusu olan elektrik kesintilerine karşı, bu seçimde alınması istenen jeneratör önlemi de genelgede dikkat çekti.

Genelgede "İhtiyaç olacak taşıt, bilgisayar, yazıcı, modem, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi araç-gereç ve bunları kullanabilecek işgücü desteği de sağlanacak" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, başta mülki amirler olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları, banka yöneticileri ve güvenlik güçleri amirleri tarafından gereken tüm önlemlerin alınacağı da ifade edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir