Görüş Bildir
Haberler
Savcılıktan 'Aleyna Çakır' Açıklaması: 'Görüntülerin Ölümüyle İlgisi Yok'

Savcılıktan 'Aleyna Çakır' Açıklaması: 'Görüntülerin Ölümüyle İlgisi Yok'

Darp edildikten sonra baygın halde yatarken çekilmiş görüntüleri infial yaratan 'Aleyna Çakır' hakkında önce Ankara Emniyeti, ardından da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı birer açıklama yaptı. Başsavcılık sosyal medyada 'Aleyna Çakır' ismini kullanan Sema Esen'in darp edildiği görüntülerin ölümüyle ilgisinin olmadığını açıkladı. Ayrıca Sema Esen'in darp olayı ile ilgili şikayetinden vazgeçmesine rağmen şüpheli hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldığı belirtildi. Esen'in 'intihar'ı hakkındaki soruşturmanın ise sürdüğü vurgulandı.

Sosyal medyada 'Aleyna Çakır' ismini kullanan 21 yaşındaki Sema Esen, 3 Haziran'da Ankara Keçiören'deki evinde ölü bulundu. Olay kayıtlara intihar olarak geçti. 

Ancak bugün sosyal medyada Esen'in darp edildikten sonra baygın şekilde  yattığı görüntüler paylaşıldı. Bu görüntüler üzerine cinayet mi, intihar mı sorusu gündeme geldi. 

Twitter gündemindeki olaya ilişkin akşam saatlerinde önce Ankara Emniyeti, sonra da Başsavcılık açıklama yaptı.

Emniyetin açıklaması şu şekilde:

Emniyetin açıklaması şu şekilde:

'17 Nisan 2020 günü saat 14.15 sıralarında Sema Esen (Aleyna Çakır) isimli şahıs, Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğümüze müracaat ederek, Ümit Uygun ve E.Ö. tarafından darbedildiğini, astım hastası olması nedeniyle darp neticesi bayıldığını ve bu durumun erkek arkadaşı Ümit Uygun tarafından sosyal medyada paylaşıldığını beyan ederek, Ümit Uygun ve E.Ö.'den şikayetçi olmuştur. Aynı gün mahkemeye çıkarılan şüpheli şahıslar, adli mercilerce serbest bırakılmıştır'

'03 Haziran 2020 günü söz konusu intiharla ilgili gelen ihbar üzerine olay yerine intikal edilmiş, olay yeri ile ilgili tüm iş ve işlemler Cumhuriyet Savcısının gözetiminde ve talimatları doğrultusunda gerçekleştirilmiştir. Maktul adli tıp kurumuna otopsi yapılmak üzere gönderilmiş, olayla ilgili Ümit Uygun ve B.G. isimli şahıslar ifadeleri alınarak serbest bırakılmıştır. Konu ile ilgili olarak adli tahkikat devam etmektedir'

Emniyetin ardından açıklama yapan Ankara Başsavcılığı: Görüntülerin ölümle ilgisi bulunmuyor

Emniyetin ardından açıklama yapan Ankara Başsavcılığı: Görüntülerin ölümle ilgisi bulunmuyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklaması şu şekilde:

'Bazı sosyal medya hesaplarında 'Aleyna Çakır' müstear ismini kullanan müteveffa S.E. hakkında yapılan paylaşımlarda iddia edildiği üzere, müteveffanın erkek arkadaşı olan şahsın müteveffayı darp edip buna ilişkin görüntüleri müteveffanın sosyal medya hesabı üzerinden canlı olarak yayınladığı şeklindeki olayın, müteveffanın ölüm olayıyla bir ilgisi bulunmamaktadır. 

Sosyal medyada yer alan görüntülerdeki olayın, ölüm vakasından önce 17 Nisan 2020 tarihinde vuku bulduğu ve konu hakkında kolluk tarafından önleyici tedbir kararı alındığı anlaşılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından da bu eylem hakkında soruşturrna yapılmış, şikayetçi S.E..nin şikayetinden vazgeçmesine rağmen şüpheli hakkında Iddianame düzenlenmek suretiyle kamu davası açılmıştır. 

Müteveffanın ölümü hakkındaki soruşturma ise devam etmektedir. Kadına yönelik şiddet eylemleri Cumhuriyet Başsavcılığımızea özenle soruşturulmakta olup, soruşturmanın gizliliğine de dikkat edilerek toplanan tüm deliller incelenmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

Genç bir kadının darp edildikten sonra baygın halde yatarken çekilen görüntüleri bugün sosyal medyanın gündemine oturmuştu. 

Pek çok kişi, intihar ettiği belirtilen 'Aleyna Çakır'ın, kendisini darp eden Ümit Uygun tarafından öldürülmüş olabileceğini söyleyerek olayın aydınlatılmasını istemişti.

Detaylar için 👇

Ümit Uygun'un tabanca ile çekilen fotoğraflarının ortaya çıkması şüpheleri daha da artırdı 👇

Ümit Uygun'un tabanca ile çekilen fotoğraflarının ortaya çıkması şüpheleri daha da artırdı 👇

"Sen bittin, seni yaşatmayacağım’ diyerek boğazımı sıktı"

"Sen bittin, seni yaşatmayacağım’ diyerek boğazımı sıktı"

DHA'nın haberine göre 21 yaşındaki Sema Esen, 17 Nisan'da darp edilip bayıltılmasının hemen ardından, Ümit Uygun'dan şikayetçi olarak koruma talep etti.

Esen ifadesinde yaşadıklarını şöyle anlattı:

“17 Nisan günü 04.00 sıralarında Ümit U.’nun arkadaşı ve benim de tanıdığım E.Ö. eve geldi. Kapıyı çalıp, 'Ümit hakkında konuşmak istiyorum' dedi. Kapıyı araladığımda ikisi de kapıyı iterek, zorla içeri girdi. Evde arkadaşım M.A. da bulunuyordu. Ümit içeri girer girmez ‘O…. seni öldüreceğim, sen bittin, seni yaşatmayacağım’ diyerek, boğazımı sıktı ve yumruk atmaya başladı. Astım hastası olduğum için salonun ortasında bayılmışım. Yaklaşık 20 dakika kadar baygın kalmışım. Kendime geldiğimde Ümit U’nun beni bayılttıktan sonra yerde yatarken telefonuyla Instagram’dan canlı yayın yaptığını öğrendim. Beni tehdit eden ve hakaretler eden Ümit'ten şikayetçiyim. Koruyucu tedbirlerin alınmasını talep ediyorum.'

Suçlamayı kabul etmedi

Suçlamayı kabul etmedi

Polis tarafından gözaltına alınan Ümit Uygun ise ifadesinde “Benim kız arkadaşım olur. Ayrıldık. Olay günü de arkadaşım E.Ö.’yle birlikte evine gittik. E.Ö. kapıyı çaldı. Konuşmak istediğimi söyledim. Eve bizi kendisi aldı. Eşyalarımı istedim. Vermeyeceğini belirterek, kesmeye başladı. Bu sırada tokat attım. Sinir krizine girdi ve bayıldı. Yanında bulunan kız arkadaşı M.Ö. de 'Siz gidin ben ilgilenirim' deyince, evden ayrıldık' diye konuştu.

'Canlı yayın yapmadım'

Ümit Uygun., Instagram'dan canlı yayın yapıp yapmadığının sorulması üzerine de “Ben ne tehdit ve hakaret ettim. Ne de Instagram’dan canlı yayın yaptım. Öyle bir şey olmadı” dedi. 

Ancak canlı yayına ait görüntüler bugün ortaya çıktı.

'Ellerinde ve bacaklarında morluklar vardı'

Öte yandan intihar ihbarı sonrası olay yerinde tutulan polis tutanağında, Esen'in , boynunda bornoz kuşağı bulunduğu halde yüzüstü yatar vaziyette olduğu, elleri ile bacaklarında morluklar bulunduğu bilgisi yer aldı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
s eroz

Serbest birakilmistir, serbest birakilmistir, serbest birakilmistir. Yapilan baska bir sey yok, serbest birakmayin. Ezileni koruyun. Isiniz bu.

Aşkito muyum ben

Önce ellerini sıkıp bacaklarına vurarak kendi kendini darp etmiş sonra bornoz kuşağı ile kendini boğup intihar etmiş anlaşılmayacak bir şey yok yani suçsuz ç... Devamını Gör

Resho

Bu tiplerle nasıl ilişki yaşıyorsunuz ey kadınlar. Gerçekten bu kadar mı değersizsiniz? Böyle bir şeref yoksunu size ne verebilir ki?