Görüş Bildir
Haberler
Savcılık 'Ağır Eleştiri' Saydı: Kadınlara Yönelik Bel Altı Paylaşıma Takipsizlik Kararı

etiket Savcılık 'Ağır Eleştiri' Saydı: Kadınlara Yönelik Bel Altı Paylaşıma Takipsizlik Kararı

Oyuncu Berna Laçin, gazeteci Nevşin Mengü, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Avukat Feyza Altun hakkında yapılan 'Darbeye yeltenirlerse, Nevşin benim, Berna benim, Feyza Altun benim. Canan'ı ben almam. Aklınızdan bile geçirmeyin, şimdiden söyleyeyim' şeklindeki çirkin paylaşımı 'ağır eleştiri' sayan savcılık, soruşturmada takipsizlik kararı verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sosyal medyada Kadir G. İsimli şahıs, 'Herkes yazmış darbeye yeltenirlerse, Nevşin benim, Berna benim, Feyza Altun benim. Cananı ben almam aklınızdan bile geçirmeyin şimdiden söyleyeyim' paylaşımında bulunmuştu.

Sosyal medya kullanıcılarının büyük tepki gösterdiği paylaşım hakkında oyuncu Berna Laçin de savcılığa şikayette bulunmuştu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı paylaşımı yapan Kadir G., hakkında “sesli ve yazılı görüntülü bir ileti ile hakaret” ve “tehdit” suçlarından soruşturma başlatmıştı.

Savcılıktan takipsizlik kararı

Savcılıktan takipsizlik kararı

Sözcü'den Begüm Yavuz'un haberine göre, Soruşturmayı tamamlayan savcılık, paylaşımı yapan Kadir G., hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Kararda, tehdit suçu bakımından atılı suçun unsurlarını oluşturacak eylemin bulunmadığını belirtildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

"Ağır eleştiri" sayıldı

"Ağır eleştiri" sayıldı

Takipsizlik kararında Yargıtay kararlarına atıfta bulunularak, söz konusu davranışın “ağır eleştiri niteliğindeki davranış”, “kaba söz” ve “kaba ve nezaket dışı hitap tarzı” olduğu belirtilerek, bu tür davranışların hakaret suçunu oluşturmayacağı savunuldu.

Kararda ayrıca, “Açık olmayan bazı sözlerin hakaret kapsamına girip girmediğinin değerlendirilmesi için bu sözlerin içeriğinin bulunması ya da çok açık biçimde anlaşılır olması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Dört kadın da sosyal medya hesaplarından savcının takipsizlik kararına tepki gösterdi 📌

Dört kadın da sosyal medya hesaplarından savcının takipsizlik kararına tepki gösterdi 📌
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
232
84
22
7
7
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ercan

senin kadınına küfür gelince suç,benim kadınıma gelince ağır eleştiri...sonra neden yargıya güven kalmadı diye soruluyor,insanların zekasına alanen küfretmek... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Artik bitsin su kabus, akp’li kadin vekil bizim zamanimizda kadinlar gercek yerini buldu derken bundan bahsediyordu sanirim, dilerim kendi pisliginizde bogu... Devamını Gör

Cingıl Bellz

Öyle mi? Emine kimin olsun o halde, onu da konuşalım mı? Hala "ağır eleştiri" diyebilecek misiniz, görelim?

keynes in da house

bir hata başka bir hatayla doğrulanmaz. söylediğin şey yanlış