Şaşırtmadın Japonya! Cenin Pozisyonunda Kundaklanarak Rahatlama Terapisi: Otonamaki

294PAYLAŞIM

Uzak Doğu kültürünün enteresan incisi Japonların bir şahsına münhası trendi de 'otonamaki' oldu. Otonamaki yapan bir işletmeye gidiyorsunuz, kendinizi beyaz bir kumaşın içinde cenin pozisyonunda bağlatıyorsunuz ve öylece uzun uzun duruyorsunuz. Ne işe yaradığını da Unilad'den derledik.

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/health/japans-la...

Korkunç bir işkence uygulaması gibi görünse de bu aslında vücut ağrılarına ve postür bozukluklarına iyi geldiği iddia edilen 'otonomaki' uygulamasından bir kare.

Japonya'da giderek daha popüler hale gelen bu yeni tedavi trendinin çok müşterisi var.

Bu uygulama yine Japon kültüründe bebeklerin kundaklanması anlamına gelen 'Ohinamaki'den esinleniyormuş.

Müşterilerine otonamaki terapisi sunan birkaç şirketten biri olan Kyoko Proportion'un yöneticisi Orie Matsuo söyle açıklıyor,

"Otonamaki'nin keşfedilmesinin asıl sebebi, insanlar bebeklerin kundaklanmasından endişe duyuyor, bebeklerin kundak içinde acı çektiklerini ya da klostrofobik hissettiklerini düşünüyorlardı. Biz de düşündük ki yetişkinler de bebekler gibi sarıp sarmalanırsa, ne kadar iyi bir hissiyat olduğunu deneyimleyebilirler."

Otonamaki; yetişkin kundaklama!

Kyoko Proportion bu uygulamayı ilk defa 2015 yılında hizmete sundu ve o günden bu yana uzmanların ellerinde 70 kişi otonamaki tecrübesini yaşadı.

Bu beyaz kumaşın içinde kundaklanan yetişkin müşterilerin yorumları gayet güzel. Çoğu kişi sırtlarındaki gerginliğin azaldığını ve eşsiz bir rahatlama hissi yaşadıklarını anlattı.

Uygulama henüz diğer Japon holistik terapileri kadar yaygın değil. Hatta bazı holistik tedavi uzmanları otonamakinin sırt ve omurgada ters etkiler yaptığını iddia ediyor.

Elbette birçok Japon tedavisi gibi 'kundak terapisi' de henüz tıp çevreleri ve bilim insanları tarafından resmi bir onay almış değil. Klostrofobikler içiniz rahat olsun!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
matroska

Ula sizi paketlemişler haberiniz yox:)) seviyorum sizi :)

Gizli Kullanıcı

şöyle anneme babama yakalndığımı düşünemiyorum..

sumy

Biz yapsak şizofren derler

hastalik-hastasi

bu ne olum ya wawsawsawsaws mallar

madman1988

kışın ambara koyduğumuz patates çuvalına dönmüşler

hastalik-hastasi

he valla aq :D

corpse-bride

japon gardaşlarımın canları sıkılacak vakit bulmuş bırakın denesinler işe yararsa bizde nasipleniriz:D

Görüş Bildir