Görüş Bildir
Haberler
Şarkı Sözü Olay Olmuştu: Sezen Aksu Hakkında Suç Duyurusu!

Şarkı Sözü Olay Olmuştu: Sezen Aksu Hakkında Suç Duyurusu!

Sezen Aksu hakkında, 'Şahane Bir Şey Yaşamak' adlı şarkısındaki Hz. Adem ve Hz. Havva'ya yönelik sözleri nedeniyle 'Dini değerlere hakaret ve tahrik veya aşağılama' suçundan suç duyurusunda bulunuldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İktidar yanlılarının tepki gösterdiği, Sezen Aksu'nun 'Şahane Bir Şey Yaşamak' adlı şarkısındaki 'Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e' sözleri yargıya taşındı.

"İslam dinine inananlarda öfke uyandırmıştır"

"İslam dinine inananlarda öfke uyandırmıştır"

Ankara'da aralarında avukat Mikail Yılmaz'ın da bulunduğu bir grup vatandaş, Sezen Aksu hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Çıkışta adliye önünde grup adına açıklama yapan avukat Mikail Yılmaz, Aksu'nun şarkısında kamuoyunda infiale yol açabilecek tarzda, Hz. Adem ve Hz. Havva hakkında aşağılayıcı ifadeler kullandığını ileri sürdü. 

Bu ifadelerle Aksu'nun dini kişilikleri itibarsızlaştırmayı hedeflediğini belirten Yılmaz, 'Bu durum İslam dinine inananlar bakımından haklı bir öfke uyandırmıştır. Nitekim şüphelinin YouTube kanalında, Facebook sayfasında ve internet sitesinde birçok kişi tarafından şüpheliye karşı bir öfke oluşmuştur' dedi.  

Avukat Yılmaz, şarkıda geçen ifadelerin, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini ifade ederek, 'Aksu hakkında 'Dini değerlere hakaret ve tahrik veya aşağılama' suçundan suç duyurusunda bulunduk. İnternet ortamında yer alan yayınla ilgili olarak içeriğin çıkarılması ve erişimin engellenmesi kararı alınmasını talep ettik. Ayrıca suçtan elde edilen gelir olduğu için kazancın müsaderesini talep ettik' ifadelerini kullandı.

Sezen Aksu'ya yönelik tehdit gibi paylaşımlar yapılmıştı 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
67
44
40
37
11
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halil Değerli

Bu adamlar buluttan nem kapıyor... .... Kendilerinden olmayan herkesi yaftalayıp ötekeleştirmek istiyorlar... .... Hiçbir şey bulamazlarsa allahsız kitapsız ... Devamını Gör

sena sena

sizde eşcinsellere laf edilince şaha kalkıyorsunuz ama peygambere saygızlık edilince mazallah hemen bir korumacılık. şu yorumlara bak rezalet.. kim neyi savu... Devamını Gör

sensizsinema

Adem ve Havva'nın bulunduğu tek din İslam değil ama bir kompleksli bizimkiler. Millet dizisinde Havva'yı Adem'den boşatıp iblisle lezbiyen ilişki yaşatıyor k... Devamını Gör