Görüş Bildir
Haberler
Saran'dan Somalı Çocuklara 23 Nisan Hediyesi

Saran'dan Somalı Çocuklara 23 Nisan Hediyesi

Enver K.
23.04.2015 - 16:02
İçeriğin Devamı Aşağıda

Sadettin Saran’ın Soma’da yaptırdığı spor salonu, Türkiye’nin efsane basketbolcuları Kerem Gönlüm, Levent Topsakal ile Sinan Akçıl, Murat Dalkılıç gibi ünlü isimlerin ve Saran’ın öğrencilerle yaptığı gösteri maçıyla açıldı, Eğlenceli anların yaşandığı maçta en çok sayı alan Sinan Akçil oldu.

aran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’ın, geçen yıl Soma’da yaşanan maden faciasının ardından yaptırma kararı aldığı spor salonu hizmete açıldı.

Açılış öncesi Sadettin Saran ve beraberindeki ünlüler 301 madenciden 43'ünün mezarının bulunduğu Soma Maden şehitliğini ziyaret ederek şehit madenciler için dua ettiler.

Spor salonunun açılışında Türkiye’nin efsane basketbolcuları Kerem Gönlüm, Levent Topsakal ile Sinan Akçıl ve Murat Dalkılıç gibi ünlü isimlerle birlikte Sadettin Saran’ın da yer aldığı takım Somalı öğrencilerle gösteri maçı yaptı. Eğlenceli anların yaşandığı maçta en çok sayı alan Sinan Akçil oldu. 

GÖSTERİ MAÇI BERABERE BİTTİ

Açılışın ardından Sadettin Saran, Kerem Gönlüm, Levent Topsakal, Sinan Akçil ve Murat Dalkılıç'tan oluşan Saran Karması ile Somalı öğrencilerin oluşturduğu Soma karması arasında oynanan gösteri maçı ise büyük çekişmeye sahne oldu. 14-14 beraberlikle biten gösteri maçının ardından öğrenciler ünlülerle fotoğraf çektirebilmek ve imza alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştılar. Açılışın ardından Manisa Valisi Erdoğan Bektaş Soma'ya Spor Salonu kazandıran Sadettin Saran'a günün anısına Soma'nın sembolü olan madenci biblosu hediye etti. 

Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Saran'a teşekkür belgesi verirken, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene de yöresel ürünlerden oluşan bir sepet hediye ederek Saran'a teşekkür etti.

Açılışın özellikle 23 Nisan’a yetiştirmek istediklerini belirten Saran ‘’Bu açılışta burada  bizimle olan değerli basketbolcularımız Kerem Gönlüm, Levent Topsakal ve sevgili Sinan Akçil ve Murat Dalkılıç’a çok teşekkür ederim. Ben kendilerini arayıp Soma’da spor salonu açıyoruz dostluk maçına gelir misiniz dediğimde hemen kabul ettiler ve Soma’ya gelmekten çok memnun olacaklarını söylediler. Kendilerine tekrar teşekkür ederim.‘’ dedi.

Soma’da yaşanan facianın birinci yıldönümünden önce çocukların yüzünü bir nebze gülümsetmek ve onlara bir uğraş olması için spor salonu yapmak istediklerini ifade eden Saran şunları söyledi: ‘’Bundan önceki spor salonlarını Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgelerinde  yaptırmıştık. Bunlar benim için gurur vesilesiydi ama  14. spor salonumuz olacak Soma Spor Salonu’nun benim için yeri çok ayrı ve çok daha anlamlı. Soma’da geçtiğimiz yıl yaşanan acıları hepimiz yüreğimizde hissettik, bu üzüntü bu toplumun her ferdinin gönlünde derin yaralar açtı. Bu spor salonunun Soma’daki gençler için bir yol gösterici olmasını diliyorum.”

Radyospor

Kaynak: http://www.radyospor.com/Futbol/18762...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın