Görüş Bildir
Haberler
Saracoğlu Türkiye'nin 'En Akıllı' Stadı Olacak

Saracoğlu Türkiye'nin 'En Akıllı' Stadı Olacak

Enver K.
13.08.2015 - 16:39
İçeriğin Devamı Aşağıda

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın, Türk Telekom Grubu'nun teknolojisiyle baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi ve 4,5G'ye hazır mobil internet altyapısı ile Türkiye'nin en akıllı stadı olacağı duyuruldu.

Futbolseverleri Türkiye'de gerçek anlamda ilk kez 'en akıllı stat' kavramıyla tanıştıracağı belirtilen projenin detayları, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat'ın katıldığı törenle paylaşıldı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 1907 tribününde gerçekleştirilen törenin açılışında konuşan Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir, Fenerbahçe Kulübü ile geçmişten gelen çok köklü ilişkileri olduğuna işaret ederek, Türk Telekom Grubu olarak, teknolojideki liderliklerini, spora olan tutkularıyla aynı potada eriterek çok değerli bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

'Teknolojik altyapımız ile Türkiye'de bir ilke daha imza atarak Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı Türkiye'nin ilk, dünyanın ise sayılı 'en akıllı statlarından' biri haline getirmenin adımlarını attık' diyen Akdemir, şunları kaydetti:

'Bu statta artık hızlı ve kesintisiz internetten eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan yüksek kaliteli iletişime kadar birçok hizmet bir arada sunulacak. Üstelik Türk Telekom Grubu teknolojisi ile Fenerbahçe taraftarı bu eşsiz deneyimi herkesten önce yaşayacak. Çok kısa bir sürede tamamlanacak uygulamalarımızla birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, sadece ülkemizin değil, dünyanın en modern statlarından biri haline gelecek.'

'Nani kadar hızlı internet, Van Persie kadar kaliteli iletişim'

Toplantıda verilen bilgilere göre, statta Türk Telekom Grubu'nun hızlı ve kesintisiz internetten, eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan kaliteli iletişime kadar birçok hizmeti bir arada sunulacak.

Fenerbahçeli taraftarlar, Türk Telekom Grubu'nun yeni nesil altyapı hizmetleri ile statta, 'Nani kadar hızlı internet, Van Persie kadar kaliteli iletişim ve Volkan kadar güvenilir' bağlantı imkanına sahip olacak.

Stada kurulan Wi-Fi altyapısı ile Fenerbahçeliler maç öncesi ve maç anında kesintisiz bir şekilde internete girip uygulamalardan faydalanabilecek. Ayrıca stadın, 4,5G ve diğer yeni nesil teknolojilere uyumlu mobil şebeke altyapısıyla taraftarlar akıllı telefonları üzerinden de hızlı ve kesintisiz internet deneyimi yaşayacak.

Kesintisiz bağlantının yanı sıra yenilikçi uygulamalarla, futbolseverlerin stat içinde daha kolay ve rahat hareket etmeleri sağlanacak. 'Resmi Takım' ve 'Stadyum' uygulamaları kapsamındaki özel içerikler, interaktif etkinlikler, yarışmalar ve çeşitli sürprizler ise projenin ilk aşamasında futbolseverlere sunulan yenilikler arasında yerini alacak.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'na kurulan 4,5G'ye hazır mobil ve baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi şebekesi ile stat içerisinde 400'den fazla noktadan kapsama sağlanacak. 50 binden fazla kişi, kesintisiz bir internet deneyimine sahip olabilecek.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0