Sanal Gerçeklikte Yeni Deneyim: Canlı Ameliyat Yayını

 > -

Sanal Medical Realites firması oyun ve eğlence odaklı olarak geliştirilip kullanılan sanal gerçeklik gözlüklerini çok farklı bir kullanım alanına taşımaya hazırlanıyor. Dr. Shafi Ahmed'in gerçekleştireceği bir ameliyat, ameliyat masasının etrafına 360 derece yerleştirilecek kameralarla tüm dünyaya canlı olarak aktarılacak.

Sanal ve artırılmış gerçeklik firması Medical Realities, cerrah Dr. Shafi Ahmed‘in gerçekleştireceği bir ameliyatı canlı yayınlamaya hazırlanıyor. 360 derece kamera teçhizatını ameliyat masasının etrafına yerleştiren Medical Realities, böylelikle dünyanın ilk canlı 360 derece ameliyatını da yayınlamış olacak. Mativision sanal gerçeklik oynatıcısı sağlayarak operasyonu tüm dünyanın görmesine ön ayak olacak. Operasyon sırasında etrafı görmenin yanı sıra yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmak da mümkün olacak.

Ameliyat The Royal London Hastaanesi‘nde gerçekleşecek.Shafi Ahmed’in kolon kanserli bir hastayı ameliyat edeceği operasyonu canlı olarak izlemek isteyenler VRinOR uygulamasını indirerek,Google Cardboard veya Samsung Gear VR üzerinden izleyebilecek. Sanal gerçeklik cihazı olmayan kullanıcılar ise yayını Medical Realities‘in internet sitesinden takip edebilecek.

Yayın bir dakika geç olarak verilecek ve herhangi bir kriz anında da durdurulacak.Ancak cerrahlar herhangi bir sorun çıkmasını beklemiyor.

Ameliyat 14 Nisan‘da Türkiye saati ile 16.00‘da gerçekleşecek.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindSamsungoyun
Görüş Bildir