Şan Şöhret Bir Yana İhtiyaç Sahiplerine El Uzatmış 15 Yardımsever Ünlü

-
Abone ol

Biz onları genelde magazin haberlerinde çokça görüyoruz. Kim kiminle ne yapmış, nereye gitmiş, ne almış vs. Fakat kimse ünlülerin yapmış olduğu desteklerden bahsetmiyor. Biz düşündük taşındık, kimsenin görmediği bazı yardımsever ünlüleri sizler için derledik.

Buyrunuz; 

1. Sezen Aksu, kız çocuklarını çok seviyor ve eğitimleri konusunda da oldukça hassas davranıyor. Bu yüzden "Kardelenler" isimli projeye o güzel sesiyle şarkı söyleyerek destek verdi.

Doğudaki kız çocuklarının eğitimi konusunda da hala çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda engelliler için de yapmış olduğu bir yardım var. Onların sorunlarına dikkat çekmek amacıyla ‘Eğitim Her Engeli Aşar’ şarkısı için bir klip hazırladı. Bu klipte de sağır/dilsiz alfabesini kullandı. Tabii bunların yanında yapmış olduğu bir çok yardım da var.

2. Orhan Gencebay ve Tarkan, "Doğa Derneği'nin" yapmış olduğu mücadeleye destek vermek amaçlı "Uyan" şarkısını söyledi.

Baraj yapımıyla sular altında kalacak Allianoi Antik Kenti'nin korunması amaçlı bir mücadeleydi. Fakat tüm bu mücadelelere rağmen sonuç alınmadı. :/

3. Beren Saat, kadına şiddete dikkat çekmek ve onları korumak amacıyla Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na 100 bin lira bağışladı.

"Fatmagül'ün Suçu Ne" dizisinde oynadığı karakterden dolayı etkilenen Beren Saat, kadına şiddete dikkat çekmek istedi.

4. Başarılı yönetmen Çağan Irmak, "Tüvana Okuma İstekli Çocuk Vakfı" ve "Baba Beni Okula Gönder" projesine destek sağladı.

Bu projelere destek çıkmak adına kendi elinden çıktığı filmler çekti. Aynı zamanda 10 başarılı yönetmeni bir araya getirerek çektiği fotoğrafları, açık artırmada sattı. Buradan gelen paralarla kampanyaya destek sağladı.

5. Gülben Ergen, çocukların okul öncesi eğitimin önemli olduğunu düşünerek 2010 yılında “Çocuklar Gülsün Diye Derneği'ni” kurdu.

Belki de yardımseverlik konusunda en önde gelen isimlerden birisidir. Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile birlikte birçok ilde anaokulu açtı. Şu anda ise toplamda 37 tane anaokulu var. Gülben Ergen'in önündeki hedefi ise Türkiye'de anaokulu açmak.

6. İbrahim Tatlıses ve oğlu İdo, engelliler ve sokak hayvanları için düzenlenen sosyal sorumluluk projesi "Ünlü İkinci El'e" destek verdiler.

Engelsiz Yaşam Vakfı’nın Semak Makine’nin desteğiyle yürüttüğü sosyal sorumluluk projesidir. Ünlülerin kendi kıyafetlerini satıp buradan kazandıkları paraları engellilere ve hayvanlara bağışlamasıyla oluşuyor.

7. Ayşe Kulin, birçok kız çocuğunun okumasını sağlamak amacıyla "Çağdaş Türkiye’nin Çağdaş Kızları" projesi için Türkiye’yi gezdi.

Sayesinde birçok kız çocuğu okuma ve yazmaya başladı.

8. Mehmet Ali Erbil, "Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne" destek olmak amacıyla, akülü araba için televizyon programlarında kampanya düzenledi. Bu sayede ihtiyacı olanlara destek çıktı.

9. Gamze Özçelik, Afrika'da yardıma muhtaç çocuklar için "Umuda Koşanlar Derneği" kurarak onlara el uzattı.

Son zamanlarda kendini yardıma muhtaç insanlara adayan Gamze Özçelik, bütün sosyal medya hesaplarını bunun için kullanıyor. Birçok insana ulaşmak için gittikleri yerleri paylaşıyor. Eğer siz destek olmak isterseniz; 

Instagram hesabı

10. Hülya Avşar, ülkelerindeki savaşlardan kaçan kadınlara destek olmak amacıyla "Türkiye İş Kadınları Derneği" (TİKAD) kurucu üyesi oldu.

Türkiye'ye sığınan kadın mültecilere destek çıkmak için elinden geleni yapıyor. Onları ziyaret ediyor ve moral veriyor.

11. İlker Ayrık, kanser tedavisi gören çocuklara özel olarak hizmet vermesi için Hijyenik Oyun Merkezi'ni oluşturan "Gülmek İyileştirir Derneği'ne" destek veriyor.

Destek vermek için Hijyenik Oyun Merkezi'nin açılışına giden İlker Ayrık, konuşma esnasında gözyaşlarına hakim olamamıştı. :(

Instagram hesabı

12. Ömür Gedik, hayvanları korumak amacıyla "HAÇİKO" ismini verdiği derneğin başkanlığını yürütüyor.

Hayvanlarla ilgili bütün sosyal sorumluluk projesinde yer alıyor. Sokak hayvanlarını korumak adına onlara barınak sağlıyor, artık yemekleri topluyor.

13. Kenan İmirzalıoğlu, maddi imkanı olmayan ve okula gidemeyen çocuklar için düzenlenen "TOÇEV" projesine uzun zamandır destek veriyor.

Aynı zamanda down sendromlu çocukların yararına da tişört tasarladı.

14. Ebru Şallı, "Omurilik Felçlileri Derneği'ne" destek olmak amacıyla etkinlikler düzenliyor. Hatta her hafta pilates dersleri vererek etkinlikleri daha eğlenceli hale getiriyor.

15. Haluk Levent, birçok insanın yardımına koşmak amacıyla "AHBAP'ı" (Anadolu Halk ve Barış Platformu) kurdu.

Kendisini özellikle Twitter'da çok görüyoruz. Yaptığı yardımlar, desteklerle neredeyse herkese yetişmeye çalışıyor. Bireysel olarak yapmış olduğu güzelliklerle gençleri, yaşlıları, çocukları herkesi mutlu ediyor. AHBAP olarak yaptıkları iyilikler saymakla bitmez. Siz çok güzelsiniz AHBAP ailesi...

Merak edenler için; Twitter hesabı

Haluk Levent'in yapmış olduğu iyiliklere buradan da göz atabilirsiniz 😉

Size Helal Olsun! Haluk Levent'in Kurduğu AHBAP Son Zamanların En Büyük İyilik Hareketine İmza Atıyor - onedio.com
Size Helal Olsun! Haluk Levent'in Kurduğu AHBAP Son Zamanların En Büyük İyilik Hareketine İmza Atıyor - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kahraman-sezer

Çok güzel. Aralarında belki reklam niyetiyle yapanlar da vardır bilemeyiz ama hiçbirşey yapmamaktan çok daha iyidir. Bir de medyaya sızmaması için özen gösteren insanlar var ki o gizli kahramanlara kocaman bir alkış.

king_of_sparta

aferin.boş beleş iş yapıyosunuz,bedava para kazanıyosunuz,bari işe yarayın böyle.

horusunsozu

Hepsini sat Haluk Levent'e yedir....

Gizli Kullanıcı

Hiç bir şey ayırt etmeden her yardıma koşan AHBAP Haluk Levent sen ne güzel bir adamsın

aycaipekci

Hepsine teşekkürler. Beren Saat'i boş bir insan sanıyordum hep, ama güzelliği kalbine de vurmuş birisiymiş, yanılmışım. Seslendirdiği bir anismasyon var çok anlamlı. Link'i buraya bırakıyorum,

Görüş Bildir