Sahip Olduğu Bütün Servete Rağmen Tutumlu ve Alçak Gönüllü Olmaktan Vazgeçmeyen 14 Ünlü

3.6bPAYLAŞIM

Kazandıkları ciddi paralara rağmen, 'tutumlu' olmaktan vazgeçmeyip 'sade' bir hayat sürdürmeyi tercih eden 14 ünlüyü MSN'den sizler için derledik.

Kaynak: https://www.msn.com/en-us/entertainment/...

1. Jennifer Lawrence, yıllardır Volkswagen Eos sürüyor.

Jennifer Lawrence 2011 yılında 'Winter's Bone' ile Oscar'a aday olmuştu. 2012 yılında 'The Hunger Games' filminde rol aldı. Bütün bunlardan sonra bile hala 39.000 dolar değerinde bir Volkswagen Eos sürüyordu.

2. Peter Dinklage'in evi hala New York'ta.

'Game of Thrones' dizisinin tanınan isimlerinden Peter Dinklage dizide rol almaya başlamadan önce eşi ve kızıyla beraber New York'ta yaşıyordu. Bu kadar popüler bir dizide, bu kadar başarılı bir rolde olmasına rağmen Hollywood'a taşınmak yerine New York'ta kalmayı tercih etti. Zaten karakter olarak da işini başkasına yaptırmak yerine, o işin nasıl yapıldığını öğrenip yapmaya çalışan biri.

3. Jay Leno, 'Tonight Show' adlı programdan kazancını yıllar boyunca harcamadı.

Herkes Jay Leno'yu gösterişli araba koleksiyonu ile tanısa da, kendisi birikim konusunda fazlasıyla titiz davranıyor. Çoğu zaman iki işte çalışıyor. Çalıştığı işlerden birinden gelen kazancını harcarken, diğerini biriktiriyor. İddialara göre Jay Leno, Tonight Show'dan yıllık 30 milyon dolar kazanıyordu. Bunun yanı sıra turnelere çıkıyordu. Bu iki işten gelen bütün kazancına rağmen, yalnızca turneden elde ettiği geliri harcamalarında kullandı.

4. Kristen Bell bazen komşularının kuponlarını çaldığını söyledi.

2012 yılında Conan O'Brien ile yaptığı röportajda, çoğu zaman indirim kuponlarıyla alışveriş yaptığını söyledi. 'İndirim kuponlarını komşularımdan çalmış olabilirim. Gecenin bir körü gizli gizli yapamazdım bunu. Ama köpeğimi dışarı çıkardığımda bu kuponları gördüysem, birden fazla kez almış olabilirim.' Kristen'ın Dax Shepard ile olan düğünü de yalnızca 142 dolar tutmuştu. Ne kadar tutumlu olduğunu buradan da anlayabiliriz.

5. Carrie Underwood da kupon hastalarından.

Rachel Ray'in internet sitesi için yazdığı beslenme alışkanlıkları gönderisinde, market alışverişi için kuponları kullandığını söylemişti. Kuponları sık sık evde unuttuğunu da eklemeden geçmeyelim.

6. Papa Francis de tutumlu olan ve sade bir hayat geçiren isimler arasında yer alıyor.

Şimdiye kadar gördüğümüz bütün papalar krallar gibi yaşarken, Francis böyle bir hayat yaşamayı reddediyor. Vatikan'da bulunan ve papaların konakladığı evlerde kalmak yerine, yine Vatikan'da bulunan misafirhanelerden birinde üç odalı bir yerde yaşıyor.

Lakin Francis'in bu tutumluluğu bazı komşularını fazlasıyla rahatsız ediyor. Kıyafetlerinin bir papaya göre basit olduğu, bu durumun da terzilerin işine zarar verdiği düşünülüyor. Terziler bu konuda şikayetçi.

7. Dave Grohl çalışmadığı zamanlarda sade bir hayat sürüyor.

Grohl kendi harcamalarının yanı sıra ailesine de bakıyor. Ama parasını genellikle hesabında biriktiriyor. Sıradan bir araba kullanıyor, kendisine yetecek kadar büyük bir evde yaşıyor. Yalnızca inşa ettiği stüdyo için ekstra harcama yapıyor. Gerçekten hayallerindeki stüdyoyu inşa etmek için ciddi bir harcama yaptığını söylüyor.

8. İndirim kuponu hayranlarından biri de Sarah Michelle Gellar.

'Hemen hemen her gün Freddie ile market alışverişine gidiyoruz. Çünkü taze ve organik yiyecekler yemekten hoşlanıyoruz. İnsanlar bu şekilde beslenmenin çok pahalı olduğunu düşünüyorlar, ama çok harcama yapmadan sağlıklı kalmanın da yolları var.'

9. 'Mad Men' dizisinde Pete Campbell karakterini canlandıran Vincent Kartheiser de abartısız bir hayat seçenlerden.

Vincent birçok televizyon programında yer alıp adını sık sık duyurmasına rağmen, abartısız bir hayat yaşamayı tercih ediyor. Toplu taşıma araçlarını kullanıyor, evinde ayna bulundurmuyor, programlardan aldığı ödülleri satıyor veya hediye ediyor.

10. Ashley Greene 'Twilight' ile üne kavuştuktan sonra da abartıdan uzak, tutumlu bir hayat sürdü.

Güzel oyuncu 2012 yılında Marie Claire'e verdiği röportajda kazandığı parayı mantıksız şeylere harcamayacağını, araba ve ev ödemeleri için birikim yapacağını söylemişti.

'Babam baba birikim yapmayı ve tutumlu olmayı öğrettiği için şanslıyım. Bu önemli bir durum çünkü birikim yaptığım parayla 2-3 yıl çalışmadan geçinebilirim. Bunun yanı sıra ev ve araba ödemelerimi yapabilir, köpeğimin ihtiyaçlarını karşılayabilirim.'

11. Warren Buffett 1958 yılında 31.500 dolara aldığı evde hala yaşıyor.

Ünlü yatırımcının tuhaf alışkanlıkları var. Serveti 80 milyar dolar ama hala 60 yıl önce aldığı evde yaşıyor. Eski bir Cadillac sürüyor ama parasının çoğunu derneklere ve vakıflara veriyor.

12. Zooey Deschanel ünlü olmasına rağmen tutumlu olmaktan vazgeçmeyenlerden.

2012 yılında Ben Gibbard'dan boşandığı süreçte, avukatı bütün maddi durumunu gözler önüne sermişti. O zamanlar kişisel maddi varlığı 4 milyon dolar civarındaydı. 1.000 dolarını her ay yiyeceğe ve ev gereçlerine harcadığı; 1.500 dolarını ise vakıflara verdiği söylenmişti.

13. Ludacris 1993 model bir araba kullanıyor.

Para konusu Ludacris için çok önemli değil. Ama harcama yaparken gerçekten dikkatli davranıyor. Hala 1993 yılında aldığı bir arabayı kullanıyor. Birkaç yıl önce kaza yapmasına rağmen, arabasını tamir ettirip kullanmaya devam etti. 'Fast and Furious' filmindeki pahalı araba aşığı karakterinin tersine, gerçek hayatta arabalara o kadar da düşkün değil.

14. Kendrick Lamar şarkılarında materyalizmin zararlarından bahsediyor. Gerçek hayatta da aksini düşünmüyor.

Kaliforniya'da yaşadığı ev yarım milyon dolardan biraz daha fazla tutuyor. Ama Kendrick'in sahip olduğu ünü düşününce, bu evin çok da pahalı olduğu söylenemez.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alperen-a.kaya

93 model şahin kullananlarda listeye dahil olsa olmaz mı ?

gothamkrali

papa ayıp ediyon din adamı dediğin yalılarda saraylarda oturup eteğini öptürür ama olmadı bu hiç

spaceman

bir filmden en aşağı 10 milyon dolar , 1 dizinin 1 bolumunden 1milyon dolar almakla aylık 1400 veya 2000 lira alıp birikim yapmak gercekten çok mantıklı bizim halk çok savurgan ya

evanswife

Keanu Reeves'in olmaması üzdü...

mystery-man

Bir kişi parası çok olduğu halde komşularının kuponlarını çalıyorsa veya bu kuponlarla alışveriş ediyorsa alçakgönüllü ve tutumludan ziyade aşırı cimridir.

Görüş Bildir