Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sağlığın Temeli Beslenmedir! Dünyanın Diğer Ülkelerinde Çocuklar Bir Haftada Neler Yiyor?

129PAYLAŞIM

Yıllar süren çalışmalar çocukluk çağında benimsediğimiz beslenme düzeninin yaşlılıkta yakalanacağımız hastalıkların habercisi olduğunu, beyin gücümüzü engellediği veya geliştirdiğini hatta görünüşümüzü bile değiştirdiğini göstermektedir.

Bu durumdan etkilenen fotoğrafçı Gregg Segal ülkeleri gezip her ülkeden çocuklarla bir hafta geçirmeye karar vermiş ve bir haftalık yenilen yemeklerle fotoğraf çekmiş. Daily Bread projesinden derin anlamlar yüklü çalışmalarını sizler için derledik!

Kaynak: http://time.com/what-kids-eat-around-the...

California - ABD

Hamburg - Almanya

Almanya

Hollywood - ABD

Temple City - ABD

Nice - Fransa

Mumbai - Hindistan

İtalya

Kuala Lumpur - Malezya

Kuala Lumpur

Los Angeles - ABD

Malezya

Mumbai - Hindistan

Senegal

Senegal

Sicilya

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozgur-arslan

Hiçbirinde sebze meyve yok doğru düzgün bu ne ben hergün meyve yiyorum sebze yiyorum ve zaten orda Fast food tarzında plan yiyeceklerlebaynı karedeki bazı çocuklar da kiloluydu sanırım nedeni bu

gizemyeniklerr

California - ABD resim çok sağlıksız

leyla-fidanci1

Yakışıklı doktorumuz Mehmet Öz başkanın da söylediği gibi ne yiyorsak oyuz:

askito-muyum-ben

Gördüğüm kadarıyla en sağlıksız amerika en sağlıklı birinci morlu senegal, ikinci italya.

gizemyeniklerr

katılıyorum

turk-istiklal-neferi

Kuala Lumpur'daki fotoğrafa sinir oldum.Kaç yaşında "çocuğu" kapatmış yobazlar.Gericilik sadece Orta Doğu'da değilmiş demek ki.

aishequl

çocuk belki kendisi istedi kapanmayı ?! belki öyle bir aileden geldi ve içinden geldi ?! bunu bilmeden yorum yapmak ne kadar doğru?! hemde böyle bir yorum yapmak ?! lütfen biraz daha objektif olmaya davet ediyorum. ön yargılarımız kendime de kalabilir.

aishequl

*kendimize

begumdebegum

yazmayayım yazmayayım dedim ama dayanamıyorum. yahu 10 yaşında bir çocuk madem kendi aklıyla doğru kararlar verebilecek yetkinlikte, neden reşit olmuyor, neden bir velisi var? oldu olacak 10 yaşında çocuk istedi, ailesi öyle diye evlensin, sevişsin, uyuşturucu kullansın... yahu bu nasıl bir mantık. eleştireceksin madem mantıklı bir dayanağın olsun. mahrem yerini kaparsın. çocuğa bakıp hallenildiğinden 10 yaşında saçını başını kapaması normal öyle mi? senin gibiler yüzünden hergün bu sapıkların haberlerini okuyoruz. normal karşıladığın şeye bak. yazık.

yasminkoasg

ya manyakmısısınız acaba ? belki kültürleri öyledir neden hemen herşeye bu kadar celalleniyorsunuz ?

aishequl

kapanmak ve uyuşturucu kullanmayı eşit gören bir zihniyete sağlık dilemekten başka birşey diyemiyorum.

begumdebegum

konuyu hiç anlamamışsın. mesele 10 yaşındaki bir çocuğun özgür iradesini savunman. verdiğim örnekler birbirine denk değil, özgür irade ile savunulan tercihler.neyse boşver.

Görüş Bildir