Rüzgar Çetin'in Tahliye Kararına Sosyal Medyada Tepkisini Dile Getiren 17 Kişi

1bPAYLAŞIM

Geçtiğimiz aylarda alkollü olarak kullandığı aracıyla 1 polisin şehit olmasına, 1 polisin de yaralanmasına sebep olan yönetmen Sinan Çetin'in oğlu bugün tahliye edildi. Sosyal medya kullanıcılarının tepkisi ise gecikmedi.

Şehit polisin ailesi ve yaralı polis, bugünkü duruşmadan önce şikayetlerini geri çekmişlerdi.

Yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in çarptığı otomobilde şehit olan polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz ve ailesi şikayetlerinden vazgeçmişti. Daha önce de araçtan yaralı kurtulan polis memuru şikayetinden vazgeçmişti. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Adli Tıp Kurumu raporunda ise Rüzgar Çetin'in asli kusurlu olduğu, polislerin ise bir kusurunun olmadığı belirtilmişti.

Bugün ise Rüzgar Çetin'in görülen duruşmasında, mahkeme oy çoğunluğu ile tahliye kararı verdi.

Rüzgar Çetin'e Tahliye... - onedio.com
Rüzgar Çetin'e Tahliye... - onedio.com

1. Tahliye haberinin ardından sosyal medyada olay büyük yankı uyandırdı. İşte Rüzgar Çetin'in tahliyesi ile ilgili kullanıcıların yorumları.

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hakki-cakanli

13 numara tam da söylemek istediğim şey. Ortada bir suç varken, parayla o suç yok sayılamaz.

haruntop

3 teki filmi izleyin ismini unuttum ama aynı olay.

komodo-ejderi

İşin en enteresan olan tarafı ise şu ; Dikkat edin, ne kadar böyle saçma sapan, milletin vicdanını yaralayan kararlar varsa arkasından herkes tepkisini dile getirirken bir tek AKP li bakan, milletvekili, il teşkilatı üyesi vs çıkıp da saçma sapan konuşuyor. Yani adamlar her türlü adaletsizliği savunuyor sanki. Ben bir tane AKP li milletvekilinin çıkıp da "Bu ne biçim karar ulan" dediğini duymadım. Tecavüz, taciz, adam öldürme, gasp, tehdit ne kadar pis olay varsa AKP li birileri hemen savunuculuk yapıyor. AKP yi savunmak sanırım refleks haline gelmiş. Sanki biz adaletsizliğe sitem ederken partisine sitem ediyormuşuz gibi ani bir refleks ile hemen savunuculuk yapıyor. Ayar oluyorum hepsine.

tiivaytr1

Rüzgar Çetin evet acı haber ama ortada hiç bir adaletsizlik yok yani bu ülkede bu habere bakılarak adalet yok demek anlamsız olur. Şehit polisin eşi ve ailesi şikayetçi olmamış ve kan parasını almış belki o parayı çocuğuna güzel bir gelecek kurmak için kabul etti bilemeyiz belki de sormalıyız şehit maaşı yetmez miydi diye ama bizim değil çocuğun büyüdüğünde sorması ihtimal bir soru. Şuan dava kamu vicdanı sebebiyle devam ediyor. Kimse büyük konuşmasın Allah kimseyi evladı ile sınamasın.

thecenk

Pekii ben bir kiralık katil olsam bir polis eşi beni kocasını öldürmem için tutsa ben de bir kamyonla gidip trafikte polisi ezsem. Olay kaza olarak yargılansa ve polisin eşi şikayetçi olmasa mis gibi serbest miyim ben? Ya da Çocuk esirgemede büyümüş birisi polis olsa yine gidip onu ezsem kazadan dolayı şikayetçi olacak hiç yakını yoksa serbest miyim? Görev başında ölen polis görev şehidi değil mi? Bu polisin ailesinden başka sahibi yok mu? Emniyet Genel Müdürlüğü neden müdahil olmuyor? Yoksa bana ne eşinden ailesinden?..

Görüş Bildir