Rüya Gibi! İşi Gücü Bırakıp Kendilerini Dünyayı Gezmeye Adamış Fenomen Çiftler

9PAYLAŞIM

Günümüzde çoğu kişinin hayal ettiği hayat değil mi bu? 😍

1. The Bucket List Family

Sosyal medyada “The Bucket List Family” ismiyle bildiğimiz Gee ailesi, varını yoğunu dünyayı keşfetmek uğruna satıp yollara düşmüş.

Her şey Garret Gee’nin kendi geliştirdiği “Scan” isimli tarayıcı uygulamasını Snapchat’e 54 milyon dolara satmasıyla başlamış.

Bir anda milyoner olan çift, bundan sonra ne yapacaklarını düşünmeye başlamış.

İçinde bulundukları durumu “Yeni bir ev ve araba almak kulağa doğru gelmedi, bunlara ihtiyacımız yoktu. Henüz gençtik, sağlığımız da yerindeydi ve eksikliğini hissettiğimiz çok fazla şey de yoktu. Satılan şirketin parasını bankaya koyduktan sonra arabamızı ve eşyalarımızı satıp dünyayı mı dolaşsak diye birbirimize şaka yapmaya başladık. Nereye gidecektik? Ne yapacaktık? Ölmeden önce yapılacaklar listemize dünyayı gezmeyi de ekledik ve şaka bir anda gerçek oldu.” şeklinde açıklıyor.

Gee ailesi, sahip oldukları eşyaları satarak elde ettikleri 45 bin dolar ile seyahatlerine başladılar. 22 Haziran 2015’te ilk paylaşımlarını yaparak sosyal medya aracılığı ile tüm dünyaya ilham olan Gee çifti, çocukları Dorothy ve Manilla ile birlikte yollara düştüler.

Dünyayı köşe bucak gezmeye koyulan çiftin yolu Kasım 2016’da İstanbul’a düşmüş. Türkiye’ye geldiklerini İnstagram hesaplarında İstiklal Caddesi’nden bir fotoğraf ile duyurdular.

Tabiri caizse uçaklarda yaşayan Gee ailesi, gittikleri yerlerde yalnızca fotoğraf çekmekle kalmadı. YouTube kanallarına her pazar yükledikleri vloglarla da takipçilerini yaşamlarına dahil ettiler.

11 Şubat 2018 tarihinde Gee ailesinin yeni ferdi Calihan aralarına katıldı. Minik Cali’nin doğumu tabii ki gezgin aileye engel olmadı. O doğuştan gezgin!

Gee ailesini takip etmekten zevk alıyor ve fotoğraflarına bakmalara doyamıyoruz. Onlar gezdikçe mutluluklarıyla mutlu oluyoruz.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için:

www.thebucketlistfamily.com / Instagram: @thebucketlistfamily / YouTube: The Bucket List Family

2. Elvin Levinler & Bülent Khnazzab

Elvin ile televizyon sayesinde tanışmıştık. Daha sonra sosyal medya hesaplarından ona aşina olduk. Instagram ve YouTube platformlarını oldukça aktif kullanan Elvin, Bülent ile evlendikten sonra leyleği havada gördü. Adeta çiftin evleri havalimanları ve uçaklar, gardropları ise bavullar oldu.

Zamanlarının büyük bir bölümünü yollarda geçiren çiftin çok yakın zamana kadar yerleşik bir düzenleri yoktu. Evliliği “ev sahibi” olmak olarak algılamayan Elvin ve Bülent çifti yine tek bir mekana sığamayarak bir köy evine daha düzen kurdu. Tüm bunları da seyircileri için vlogladılar.

Vlog demişken… Yaptıkları seyahatlerde çektikleri vloglar ile takipçilerini anbean yanlarında götürüyorlar. Ancak Elvin’in YouTube kanalında yalnızca seyahat vlogları yok, çeşitli içerikler üretiyor ve paylaşıyor.

Bize de çektikleri güzel fotoğraflara bakmak ve mutluluklar dilemek düşüyor :)

Daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için:
Instagram: @elvin, @bulent / YouTube: Elvin Levinler

3. Biz Evde Yokuz

Biz Evde Yokuz = Duygu Şar ve Bilgehan Çelik :)

Duygu ve Bilgehan 8 yıllık kurumsal çalışma hayatının ardından Nisan 2014’te yaşamlarını tekrar gözden geçirdikten sonra “Biz Evde Yokuz” diyerek yeni hayatlarına başladılar.

“Evde oturan erken ölür.” mottosuyla başladıkları yolda şimdiye kadar birçok kişiye ilham olup onların da evde olmamalarını sağladılar.

İlk olarak seyahatlerini blog aracılığıyla paylaşan Duygu ve Bilgehan, daha sonra Instagram, YouTube vb. sosyal medya platformlarında çalışmalarını sürdürmeye, evde olmamaya devam ediyorlar.

İdealleri uğruna varolan yaşantılarını alt üst ederek yepyeni bir başlangıç yapan Duygu ve Bilgehan’a mutluluklar dileyerek uzun bir müddet “Biz evde yokuz.” demelerini ve bizimle paylaşmalarını temenni ediyoruz.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için:

www.bizevdeyokuz.com / Instagram: @bizevdeyokuz / YouTube: Biz Evde Yokuz

4. Trail of Us

Trail of Us = Burçin ve Erdi :)

Burçin ve Erdi’nin seyahat serüveni 2012 yılında aynı ofiste çalışmaya başlamalarıyla hayat bulmuş. İş seyahatleriyle başlayan bu serüven, zaman içerisinde Trail of Us’a dönüşmüş.

20 Ağustos 2017 tarihinde ilk Instagram paylaşımını yapan çift yapmak istediklerini şöyle dile getiriyor:

“Bu blogda seyahat etmek isteyen ama bir şekilde aksiyona geçemeyen, para biriktiremeyen ya da planlama sorunları çeken hiç tanımadığımız insanlara ilham olma ümidi ile yola çıktık. Bir gün dünya turuna dönüşmesini umut ettiğimiz bu yolda, izimizi takipte kalın!“

Trail of Us, hem blogda hem de YouTube kanallarında yalnızca gezilerini değil, para biriktirme yolları, seyahat ipuçları, ucuz uçak bileti bulma yolları vb. bilgileri de takipçilerine aktarıyor.

İlk başlarda tam zamanlı işlerinden fırsat buldukça gezmeye çalışan Burçin ve Erdi, gradikal bir kararla tam zamanlı işlerini bırakıp yaptıkları birikimle hayallerindeki rotayı gezmeye başlayacaklarını açıklamışlardı.

Daha rahat gezebilmek için kendilerine sıfırdan bir karavan yapmaları ise birçok kişinin hayalinin can bulmuş haliydi.

Karavanlarının elbette bir ismi var: Mars ❤️

İki senelik evsiz maceralarını sonlandırarak merkez üslerini Urla'da bir köye taşıyan çift, seyahat aralarında köy hayatının keyfine varacak gibi gözüküyor.

Dileriz hayallerini gerçekleştirmenin yanı sıra hep mutlu olurlar!

Daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için:

www.trailofus.com / Instagram: @trailofus / YouTube: Trail of Us

5. Keyifliyim

Bitmeyen Balayı = Miray ve Tolga :)

2015 yılında evlenen Miray ve Tolga’nın bitmeyen bir balayına çıkmalarının hikayesine gelecek olursak…

Evlendikten sonra hem gezmeye hem de çalışmaya devam eden çift, kurumsal iş hayatında 10. yıllarını tamamladıktan sonra bırakmak zor olsa da Şubat 2018’de işlerinden ayrılarak yeni bir başlangıçla hayallerinin peşinden gittiler.

Keyifliyim kullanıcı adıyla blog, Instagram, YouTube sosyal medya hesaplarında içerik üreten Miray ve Tolga, bunlar için kurumsal hayatta çalıştıklarından çok daha fazla çalıştıklarını söylüyorlar.

Sanki her şey Miray'ın bu fotoğrafın altına yazdıklarının sonucunda başlamış bir "Bitmeyen Balayı" gibi değil mi?

Aşk, üç harfe sığdıramadığım, kalp atışlarımın hızlanması, her defasında bir ara sokakta el ele gezerken yeniden yaşamak, yeniden hissetmek, hep başlamak, bir daha bir daha sonsuzluğa doğru yola koyulmak gibi hep yollarda olmak, aylar geçse de “balayı”nı bitirememek… Hiç bitmesin!”

“Bitmeyen Balayı” birçok kişinin hayallerinin can bulmuş hali diyebiliriz. Umarız hep ilk günkü gibi hissedersiniz :)

Daha fazla bilgi edinmek isteyenler için:

www.keyifliyim.com / Instagram: @keyifliyim / YouTube: keyifliyim

Tıpkı Sait Faik'in de dediği gibi "Seyahatler çekiyor içim.” 🧡

Bu içerikler de ilginizi çekebilir👇🏻

Bu Hesaplar İnsanı Gezgin Yapar: Görünce İnsanda Yola Çıkma İsteği Uyandıracak 20 Gezgin Hesabı - onedio.com
Bu Hesaplar İnsanı Gezgin Yapar: Görünce İnsanda Yola Çıkma İsteği Uyandıracak 20 Gezgin Hesabı - onedio.com
En İyi Selfie Yarışı Can Alıyor! Çektikleri Tehlikeli Fotoğraflar Nedeniyle Çok Eleştirilen Gezgin Çiftler - onedio.com
En İyi Selfie Yarışı Can Alıyor! Çektikleri Tehlikeli Fotoğraflar Nedeniyle Çok Eleştirilen Gezgin Çiftler - onedio.com
Kim Demiş Çocukla Zor Olur Diye! Instagram'da Çocuklarını da Peşine Takarak Dünyayı Gezmekten Vazgeçmeyen 15 Gezgin Anne - onedio.com
Kim Demiş Çocukla Zor Olur Diye! Instagram'da Çocuklarını da Peşine Takarak Dünyayı Gezmekten Vazgeçmeyen 15 Gezgin Anne - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
theodosius

Parası olmayan sıçıp birbirinin bokunu yer

tren

İyi de bundan bize ne? Cepleri dolu olanlar onlar, tatili yapan onlar ama fotoğraflarına imrenerek bakan biz...

Görüş Bildir