Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ruhun Fotoğrafı Çekilebilir mi? Akıllara Durgunluk Veren Kirlian Fotoğrafçılığı Hakkında Bilinmeyenler

333PAYLAŞIM

İnsan vücudunun yaydığı aurayı objektiflere yansıtan bir sistem olarak olarak bilinen Kirlian Fotoğrafçılığı ruhumuzun fotoğrafını mı çekiyor? Aslında öyle de denilebilir.

Tesadüf ve kaza ile gelen bir aydınlanış.

Kirlian Fotoğrafçlığı aslında tamamen tesadüfen ortaya çıkıyor. 1939 yılında Sovyet Bilim Adamı olan Semyon Kirlian, elektro terapi makinesini tamir etmeye çalışırken bir elektrik akımına kapılıyor ve çarpılıyor. Bu esnada bir ışık gören Kirlian, araştırmasını bu yönde ilerletmeye karar veriyor. Kıvılcımın çıktığı hizaya ışığa duyarlı bir malzeme koyduktan sonra diğer denemesinde bu kıvılcımın fotoğrafını çekmeyi de başarıyor.

Bu makine hastalıkları görebiliyordu.

Fotoğrafın filmini banyo ettiği sırada parmak izinin olduğu kısımda da bir hare gören Kirlian, 40 yılını bu ilginç duruma adadı. Yine bir gün çalışmalarına devam ederken her zamanki sonuçları alamadığını gördü ve eşini çağırarak onun fotoğrafını çekti. Eşinin fotoğrafı normal aura ile çıkmıştı. Sonrasında ise Kirlian'ın, kendi fotoğrafında gördüğü değişikliğin nedeni ortaya çıktı ve gribe yakalandı. Yaptığı birkaç deneyde de gördüğü kadarıyla bu makine, hastalıkların habercisi olabiliyor ve yaklaşmakta olan bir hastalığı size farklı renkler ile gösterebiliyordu.

Kaybedilen bir uzvu, çekilen fotoğrafta görebiliyordunuz.

Çekilen fotoğraflarda canlı ya da cansız varlıkların etrafında ipliğimsi bir hare beliriyordu. Bir ucu koparılmış bir yaprağın fotoğrafını çektiklerinde ise yaprak tamamen bir bütün olarak görünüyordu. Parapsikologlar bu durumu araştırdılar ve sonuç olarak astral vücudun olduğuna inandılar. Herhangi bir uzvunu kaybeden birinin fotoğrafını çektiklerinde ise o uzuv oradaymış gibi görünüyordu. Kaybedilen uzvun ruhunu Kirlian makinesinde görebiliyordunuz...

Peki, ruhun fotoğrafı çekilebilir mi?

İddialara göre ilk ruh 1862 yılında Mumbler isimli birisi tarafından görüntülendi. Kendi fotoğrafını çektiği anda 12 sene önce kaybettiği bir yakınını da fotoğrafta gördüğünü iddia eden Mumbler, hilekârlık ile suçlandı. Zaman içerisinde de Amerika'da ruhların fotoğrafını çektiğini iddia edenlerin sayısı artıyor ve hangisinin gerçek olduğuna bir türlü karar verilemiyordu.

Kirlian Makinesi hastalıkları tedavi etmek için kullanılıyor.

Sovyetler Birliği'nde devletin de desteklediği araştırmacılar, kanser de dahil olmak üzere birçok hastalığı erken tespit edebilecek ve tedavi edebileceklerini iletiyorlardı. Kirlian Fotoğrafçılığı, ekolojik gelişmeler açısından da son derece aktif bir şekilde kullanılmaya başlanıldı. Krasnador Ziraat Bilim Araştırma Enstitüsü de mahsüllerin sağlıklı mı yoksa hasarlı mı olacağını anlamak için tohumları bu fotoğraf yöntemi ile inceliyorlar.

Birçok hastanede, hastalıkların bulunması ve tedavi edilmesi için bu makine kullanılıyor.

Rusya'da tıp alanında sertifikalı olarak hastanelerde bulunan bu kamera ile hastaların tedavi süreçlerini ve gelecek dönemlerde ortaya çıkabilecek hastalıkları önceden görebiliyorlar. Aura fotoğrafçılığının temeli, görünen ve görünmeyen iki bedenimizin olduğudur. Parmak uçlarının fotoğraflarını çekerek hangi organlara denk geldiğini ve ortaya çıkan renkleri okuyup o organlara yoğunlaşarak birçok hastalığı da tedavi eden Dr. Korotkov, "Enerji her şeyin temelidir." diyor. 12 biyofizik icadının da patentini alan Korotkov, ellerin tüm hayatımızda yer alan enerjinin kaynağı olduğunu belirtiyor.

Auraların alanına göre psikolojik problemler ya da yaşadığınız ruh hali objektiflere yansıyor.

Parapsikologların iddialarına göre Kirlian Fotoğrafçılığı sizin enerjinizi görüntüleyebiliyor. Bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa bile çoğu insan buna inanıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
okisi

bildiğim kadarıyla kesik bir yaprağa verilen bu dalgayla çekildiği zaman yaprak bütün görünüyor

selimkazak

why not...

soyledim-gitti

Külliyen uyduradır efendim. İtibar etmeyiniz.

Görüş Bildir