Görüş Bildir
Haberler
Roblox Nedir, Ne İşe Yarar? Roblox Çöktü Mü, Neden Açılmıyor?

Roblox Nedir, Ne İşe Yarar? Roblox Çöktü Mü, Neden Açılmıyor?

Kullanıcılarının kendi mini oyuncularını yaratıp oynadığı çevrimiçi oyun sistemi Roblox internetin gündeminde. Dün gece saatlerinde beri programa giriş yapamayan kullanıcılar, ‘Roblox çöktü mü?’ sorusuna cevap arıyor. Sosyal medya üzerinden yayınlanan mesajlara göre, Roblox’a giriş yapılamazken, Oyunlar ve Hesap Bilgi Servisleri de etkileniyor. Peki, internetin gündemindeki Rablox nedir, ne işe yarar? Rablox neden çöktü? İşte Rablox ile ilgili detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Milyonlarca kullanıcıya sahip çevrimiçi oyun platformu ve oyun yaratma sistemi Rablox’a giriş yapılamaması sosyal medyanın gündeminde. Rablox hesaplarına giriş yapamayan kullanıcılar, Rablox’ta yaşanan kesintinin nedenini araştırıyor. Şirket, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 'Şu anda Roblox'u kullanırken sorun yaşadığınızı biliyoruz. Üzgünüz ve her şeyi normale döndürmek için çok çalışıyoruz.' İfadesini kullandı.

Rablox Neden Çöktü?

Rablox Neden Çöktü?

Birçok kullanıcı oturum açamadı ve çeşitli hizmetler kullanılamaz hale geldi. Sorunlar ortaya çıkmadan hemen önce platformda yaklaşık üç milyon kullanıcı vardı. Kesinti nedeniyle oyuncu sayısı hızla sadece 300.000 kullanıcıya düştü.

Rablox’ta yaşanan sıkıntıya neyin sebep olduğu bilinmiyor.

Rablox Nedir?

Rablox Nedir?

Roblox, Roblox Corporation tarafından geliştirilen bir çevrimiçi oyun platformu ve oyun yaratma sistemidir. Kullanıcıların oyunları programlamasına ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan oyunları oynamasına olanak tanır. David Baszucki ve Erik Cassel tarafından 2004'te kurulan ve 2006'da piyasaya sürülen platform, kullanıcılar tarafından Lua programlama dilinde kodlanmış birden çok türde oyunlara ev sahipliği yapmaktadır. Oyun, 2010'ların ikinci yarısında hızla büyümeye başladı ve bu büyüme COVID-19 pandemisiyle birlikte daha da hızlandı.

Roblox ücretsiz oynanabilir ve oyun içi satın alımlar 'Robux' adlı sanal para birimi üzerinden yapılabilir. Ağustos 2020 itibarıyla, Roblox'un 164 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunmaktadır ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 16 yaş altı tüm çocukların yarısından fazlası tarafından oynanmaktadır.

Roblox, oyun eleştirmenleri tarafından genel anlamda olumlu eleştiriler almıştır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
26
13
11
7
6
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?