Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rihanna'nın Dünyanın En "Abartılmış" Şarkıcısı Olduğunun 7 Kanıtı

5.4bPAYLAŞIM

1- Ortalamanın üstünde bir sese sahip olmamasına rağmen öyleymiş gibi davranılması;

Yıllardır Rihanna hayranı olan birisi olarak, Rihanna performansları hakkında söyleyebileceğim tek bir şey var; Neden GGGB döneminden sonra gerek dans, gerek vokal olarak  bu kadar yetersiz olmaya başladı? Ben Rihanna'nın 2008'deki halini bilirim, kusursuz performanslardı. Tek umudum kullandığı şeyleri bırakıp o zamanlara geri dönmesi.

2- "Söz yazarı" olarak nitelendirilmesine karşın söz yazarlığının yanında bile geçememesi;

Rihanna şarkılarının çoğunda yardımcı yazar olarak bile görev almazken "söz yazarı" olduğundan bahsetmek saçmalığın daniskası. Örneğin en büyük hitlerinden birisi ve ona  ilk Grammy'sini kazandıran şarkı olan Jay-Z düeti Umbrella'da yardımcı yazar bile değildi. Şarkıyı The Dream, Christopher Stewart, Kuk Harell ve Jay-Z yazmıştı. Ya da son hitlerinden, Billboard Hot 100'ü sallayan  "Diamonds" Sia tarafından yazıldı. Yani şarkılarını yazmıyor, satın alıyor.

3- "Grammy mi? Ah ondan Sekiz tane var bende, dizdim orta sehpanın üstüne evde duruyor." ;

Gelmiş geçmiş en prestijli müzik ödülleri; Grammy'den söz edelim. Rihanna'nın 8 Grammy ödülü var ve bunlardan sadece iki tanesi solo. (Aslında üç diyebiliriz ama We Found Love  Grammy'li bir şarkı değil, Grammy'li bir video. Zaten Calvin Harris aranje ettiğinden albümde Calvin Harris feat.'i olarak geçiyor) Düetlerle aldığı ödüller hariç sadece iki Grammy'si var. Yani ödül sayısı da bir nevi "pohpohlanıyor".

4- Efsane sanatçılarla yaptığı düetlerin tüm başarılarının "Rihanna başarısı" olarak değerlendirilmesi;

Billboard Hot 100'e ilk sıradan giren ve dünya çapında 9.3 milyonluk satış rakamı elde eden Eminem düeti Love the Way You Lie, Rihanna'nın sadece nakaratta eşlik ettiği bir şarkı. Tabii ki Rihanna etkisi göz ardı edilemez ama dürüst olmak gerekirse neredeyse tüm şarkıyı Eminem sırtlıyor. O yüzden LTWYL'i  Rihanna'nın yedinci bir numara hiti olarak görmek yerine Eminem'in dördüncü bir numarası olarak görmeyi tercih ediyorum.

5- Her bacağını gösterdiği fotoğrafa medyanın "flaş flaş flaşlık sansasyon" promosu yapması;

Zaten çoğunlukla müzikal kariyeri yerine dergilere verdiği pozlarla gündeme geliyor, getiriliyor. O yüzden her fotoğrafının gündemin ortasına yerleştirilmesi abartıdan başka bir şey değil.

6- Abartılmış, abartılmış, abartılmış unvanlar;

Rihanna'ya kraliçe demek için gerçek anlamda "Kraliçe" olan Madonna, Beyonce gibi sanatçıların seviyesine ulaşması gerekmez mi? Rihanna'da ne Madonna'nın sahnesi,efsane şarkıları, ne de Beyonce'de olan kusursuz ses ve dans yeteneği var.  O yüzden durun ve kraliçe demeden önce tekrar düşünün.

7- Her sosyal mecrada ruh hastası gibi dolanan "Navy" tayfası;

Bir insanın bu kadar fazla hayranı olamaz! Navy, RiRi'nin fanlarına verdiği isim. Bu da Facebook etkisi sanırım, Rihanna'nın sadece adını bilerek hayranı olduğunu sanan kesim. En ufak eleştiride de nasıl saldırıyorlar, dağlara taşlara. Navy olmama rağmen ben bile abarttıklarını düşünüyorum, çocukça hareketler, hiç gerek yok.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queensever

bu postu hazırlayan editör, seni KESERİM...ne olduda kudurmuşsun bu kadar hayırdır sen.. rihanna harikulade bir sanatçı fesatlığı kes otur yerine..

Gizli Kullanıcı

Nasıl bi Navy sin lan sen??

berfin-bayar

Pound de Replay dan belliydi sizin gibi cahalların çekemeyeceği amk JKLSDKLDSFLKDGDFHGFJNHF

biebsnizzl

abartılarak bi yerlere hiç kims gelemez kadının başarılarını kıskanıp durmayın ses oktavı 4.1 orlama ses buysa üstündekileri düşünemiyorum

zeynep-demir44

sesi 3 . 5 oktav değilmiydi

biebsnizzl

bak 4.1i ben yanlış biliyormuşum pardon

biebsnizzl

dediklerinde haklısın ama tam olarak neyi söylemeye çalıştığını anlayamadım

ozge-ozdemir34

hahahah ortalama sesmi :d ve ayrıca bunlar senin görüşün bence beyonceden felan daha iyi ayrı bi havası var tam bi pop ve moda ikonu bence

biebsnizzl

bak ben de rihanna hayranıyım ama beyonceden iyi demek o kadar kolay diil

ozge-ozdemir34

beyoncede bi efsane ama bana göre rihanna beyonceden daha iyi

biebsnizzl

beyonce bir efsane ve kimsenin ondan iyi olduğunu düşünmüyorum bu benim fikrim ama rihanna da mukemmel tabi

ozge-ozdemir34

senin fikrin tabi saygı duyarım

Görüş Bildir