Görüş Bildir
Haberler
Resmi Gazetede Yayımlandı: Alkol ve Sigaraya Yılbaşında Vergi Artışı Yapılmayacak

Resmi Gazetede Yayımlandı: Alkol ve Sigaraya Yılbaşında Vergi Artışı Yapılmayacak

Batuhan
31.12.2019 - 08:45

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; sigara ve alkollü içkiye 6 ayda bir enflasyon oranında yapılan vergi artışı, yılbaşında uygulanmayacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararında, ÖTV kanununun 12. maddesinin 3. fıkrası hükmünün, ÖTV (III) sayılı listenin; içecekler, alkol ve tütün ürünlerinden alınacak maktu ÖTV tutar ve oranlarını belirleyen (A) ve (B) cetvellerinde yer alan malların asgari maktu vergi tutarları hakkında 2020 yılı Ocak-Haziran dönemi için uygulanmayacağı kaydedildi.

Zammın uygulanıp uygulanmayacağına Erdoğan karar veriyor

Zammın uygulanıp uygulanmayacağına Erdoğan karar veriyor

ÖTV kanununun 12. maddesinin 3. fıkrasında; “(III) sayılı listedeki mallar için belirtilen asgari maktu vergi tutarları veya Cumhurbaşkanınca bunlara ilişkin belirlenen en son asgari maktu vergi ve maktu vergi tutarları, Ocak ve Temmuz aylarında, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilen üretici fiyat endeksinde son altı ayda meydana gelen değişim oranında, bu değişimin ilanı gününden geçerli olmak üzere yeniden belirlenmiş sayılır. Cumhurbaşkanı, uygulama dönemlerini gün veya ay olarak belirlemeye veya belirleyeceği mallar ve aylar itibarıyla yeniden belirlenmiş sayılan tutarların uygulanmamasına karar vermeye yetkilidir” hükmü yer alıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
85
24
8
8
6
5
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
alp

ülkeye bak zam yapmamak haber oluyor. o kadar çok zam oluyor ki olmaması haber oluyor

Kayzer Soze

Ne demek yapılmayacak? O kadar imamın maaşı nasıl ödenecek. Memlekette ezanlar sussun mu isteniyor?

rcpbyrm

stok yapın sikecekler !!!