Ramazan’da Enerjinizi Korumanız İçin Bol Bol Protein: İftarlık Mantarlı Hindi Pirzola ve Sahurluk Hindili Mantarlı Muffin Nasıl Yapılır?

4PAYLAŞIM

Ramazan’da enerjinizi korumanız için bol bol protein gerekli! Bu sefer iftar için Mantarlı Hindi Pirzola, kalanlarıyla sahura da Hindili Mantarlı Muffin yaptık, herkes parmaklarını yedi!

Mantarlı Hindi Pirzola için; (iftarlık)

4 adet Banvit Hindi Pirzola 

4 YK zeytinyağı

1 TK karabiber

100 gr beyaz peynir

7-8 adet mantar 

5 dal maydanoz

Hindilerin üzerine 2 YK zeytinyağı ve karabiberi gezdirip ovalayın ve 20 dk bekletin. Kalan zeytinyağı ile peynir, maydanoz ve mantarı harmanlayın. Hindilerin her iki tarafını yağsız tavada 2 dakika mühürleyin. Sonrasında hindileri fırın kabına alıp üzerine mantarlı harcı paylaştırın. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 20-25 dk pişirin.

** Not : Susuzluk hissinizi daha rahat kontrol etmeniz için Ramazan boyunca yemeklerinizi tuzsuz pişirmenizi tavsiye ederiz.

Hindili Mantarlı Muffin için; (sahurluk)

Mantarlı Hindi Pirzoladan Kalanlar

2 adet yumurta

1 SB süt

3/4 SB tam buğday unu 

1 TK tuz

5-6 yaprak fesleğen

1 SB beyaz peynir

Yumurta ve sütü çırpıp içerisine un ve tuzu ilave edin. Sonrasında içerisine ufalanmış beyaz peynir ince ince kıyılmış fesleğen ve hindi parçalarını ilave edip karıştırın. Muffin kalıplarına koyup önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında 10-15 dk pişirin.

** Not : Susuzluk hissinizi daha rahat kontrol etmeniz için Ramazan boyunca yemeklerinizi tuzsuz pişirmenizi tavsiye ederiz.

Görüş Bildir