Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rakam Görünce Feleği Şaşan Sözelcilerin Sayısalcıları Ezip Geçtiği 17 Konu

 > 
24bPAYLAŞIM

1. Sanat: Bir sözelci hayatı bütün yönleriyle yakalama yeteneğine sahiptir. 0 ve 1'lerden ibaret değildir yaşam onun için.

2. Edebiyat: Edebiyat tabii ki de bir sözelcinin sayısalcıdan daha iyi kavrayacağı bir alandır. Bir metinden çıkarılabilecek en derin ve doğru anlamları sözelciler çıkarır.

3. İletişim: Sayısalcılar daha içine kapanıkken, sözelciler daha sosyaldir. İletişim yetenekleri daha gelişkindir.

4. Sinema: Nuri Bilge Ceylan'ı, Kubrick'i, Hitchcock'u, Scorsese'yi, Tarantino'yu en iyi kimler anlar sanıyordunuz? Mühendis gömlekliler mi?

5. Sevgililik: Sözelciler iletişim gücüyle daha sağlıklı ilişkiler kurmaya yatkındır. Partnerini daha iyi anlar ve isteklerini bilirler.

tinypic.com

Ayrıntı için link

6. Siyaset: Dünyada da Türkiye'de de siyasiler çoğunlukla sözelcilerden çıkar. "Sözelci yönetir, sayısalcı yönetilir."

7. Duygusal Zeka (EQ): Sözelcilerin EQ denilen duygusal zekası sayısalcılara göre daha gelişkindir. Başkalarına ait duyguları daha rahat sezinlerler.

8. Arkadaşlık: Karşıdakiyle kolay kolay iletişimsizlik yaşamadıkları için sözelcilerin arkadaşlığı daha sağlamdır.

9. Satranç: Hafıza ve ezberleme kuvvetinin çok önemli olduğu bu oyunda sözelciler çok daha fazla başarılı olmaya yatkındır.

10. Cinsellik: Partneriyle daha samimi, daha yakın ve mutlu bir cinsel hayatları olur sözelcilerin. Sayısalcılar gibi tutuk kalmazlar.

11. Hitabet: Kelimelerle dans eden, cümlelerle vals yapan sözelciler için yüzlerce insana hitap etmek hiç de zor olmayacaktır.

12. Felsefe: Felsefe alanı sözelcilerin hakimiyeti altındadır. Matematik, felsefenin önemli bir parçası da olsa bu alan sayısalcılar tarafından çoğunlukla terk edilmiştir.

13. Alçakgönüllülük: Sözelciler genelde Türkiye'de sayısalcılar tarafından hor görülür. Bu da onların kibre kapılmamasını ve alçakgönüllü insanlar olmalarını sağlar. Sayısalcılar ise bulutlar üstündedir çoğu zaman.

14. Sosyal medya: Sosyal medyada kendilerini hemen belli ederler, konuşkan ve eğlenceli yapılarıyla ön plana çıkarlar.

15. Kurnazlık: Beyaz yalanlarını fark etmek çok zordur, her işin içinden kurnazlıkla sıyrılabilirler.

16. Sır tutmak: Ağzı sıkıdır sözelcilerin. Ustalıkla bir muhabbeti yönlendirip ağzınızdan laf da alabilir ama isterse de o lafı mezara götürür.

17. Bütün bunların toplamında söyleyebiliriz ki sözelcilerden çok iyi dost, sevgili ve eş olur. Hayatınızı geçirmekten pişman olmayacağınız ilişkiler kurarsınız.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vera-s.

hiçkimsenin kendi alanının mesleğini yapamadıgı bu ülkede mat öğretmenliği okuyup duvar boyacısı olanda var.edebiyat okuyup emlakçı olanda.sidik yarıştırmayın.hepiniz işsiz kalacksınız.yada en az 16 sene okuyup harcadığınız zamanın çeyregıne bıle değmeyen bi maaşa razı olup hayata atılacaksınız.fuck the system

dionysoslu

ya hadi gidin hece sayın asişdkaisd

Gizli Kullanıcı

Bi de hiç sayısalcı görmemìş bu arkadaş herhalde. Bütün metalcileri satanist sanan teyzeler gibi olmuş yazı.

Gizli Kullanıcı

Yazık lan üzüldüm bunu yazana, nasıl bir eziklik hissettirdilerse.

alpuguducu

Hayatımızın neredeyse her yerinde de 0 ve 1'ler var sözelci için pek bir şey ibaret etmemesi önemli değil :D

Görüş Bildir