Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

PUBG MOBILE’da Şampiyon Olmak İçin Yapabileceğiniz Az Bilinen 11 Etkili ve Basit Taktik

74PAYLAŞIM

Bu taktikleri öğrendikten sonra artık şampiyon olmanızın önünde hiçbir engel yok.

1. Öncelikle en hayati taktik, asla hücresel veriyle oynamayın. Her zaman kablosuz internete bağlı olun.

Daha hızlı tepki vermek ve diğer oyuncuları gördüğünüz yerde yakalayabilmek için internet bağlantınızın stabil ve hızlı olması şart. Bunu sağlamadan diğer hiçbir taktiği çalıştırmak mümkün değil. 

2. Oyuna başlamadan şansınızı arttıracak iki ayar daha var. İlki Dikiz&Ateş seçeneğini aktifleştirmek.

Bu seçeneği aktifleştirdikten sonra vurulma riskinizi azaltıp rakipleri alt etmek için önemli bir adım atmış olacaksınız. Mantık şöyle, bu özellikle sadece gövdenizin bir kısmını çıkararak ateş etme imkanınız olacak. 

3. Kulaklığınızın takılı, ses ayarlarınızın yüksek olduğuna emin olun.

Rakiplerinizin ayak seslerini dinlemek yahut silahların ateş edildiği yönü tayin etmek için sesler en büyük yardımcınız olmalı. Böylece rakipleriniz sizi görmeden onları yakalamanız işten bile değil.

4. Oyuna başladıktan sonra ilk adım, atlayacağınız noktayı dikkatli seçerek oyunun sonuna hazır olun.

Herkesin atladığı noktalardan uzak yerlere iniş yapmanın bir getirisi rakiplerle karşılaşmanızı geciktirmek, ikincisi ise silah ve cephane konusunda rekabeti azaltmak. Her zaman kalabalıktan uzakta kalın.

5. İniş yaparken iyi bir loot'un önemini unutmayın, bunun için önceden hazırlıklı olun.

Buradaki hazırlık da öyle büyük çabalar gerektirmiyor.

Örneğin paraşütünüzü açarken binalara yakın olmaya özen gösterin. Oyuna başlarken binalara ne kadar yakın olursanız silah ve cephane bulma ihtimaliniz artar. Kalabalıktan uzakta, binalara yakın olmak şart.

6. Güvenli alana ulaşırken asla araç kullanmayın. Alanın yakınlarında aracı terk edin.

Araçlar önemli bir noktaya ulaşmak için bizi hızlandırıyor olsa da güvenli alana araçla giriş yapmak herkesin araç sesini duymasına yol açacak ve hangi noktadan alana girdiğiniz ifşa olacaktır. Alandan uzakta araçtan inmek ve gizlenip yürüyerek hareket etmek sizi avlanan değil avlayan konumuna getirir.

7. PUBG MOBILE'da iddianızı farklı ifade edin: Burada önemli olan daha iyi oynamak değil, hayatta kalabilmek.

Bunun için de dikkat çekmeyecek kostümler seçmeniz gerekiyor. Renkli aksesuarlar ve giysiler uzak mesafelerden sizi rakiplerin görmesine yol açacağı için saklanmanız kolay olmayabilir. Kamuflaj niteliğinde, sade giysiler seçip kimsenin dikkatini çekmemeye özen gösterin. Bunun için oyun öncesi özel bir hazırlık yapamadıysanız başlangıçta kıyafet değişimi yapabileceğiniz süreyi kullanabilirsiniz.

8. Her silah iyidir ama bazıları çok daha iyidir. SKS'yi deneyin.

Bazen doğru silahı ararken yahut daha iyi kullanabileceğiniz silahlar yerine karmaşık silahlarla uğraşırken elimine olabilirsiniz. O yüzden oyunda bir uzmanlığınız olacaksa o SKS olmalı: Şayet dürbün ve susturucu da bulursanız sizi birinciliğe taşıyacak silah bu.

9. Rakibinizi elimine ettikten sonra cephanesinde ne olduğuna bakıp ihtiyacınız olanları seçerken yere uzanın.

En sık yapılan bu hata sebebiyle kazanacağınız oyunlar elinizden kayıp gidebilir. Görünürlüğü azaltmak bu oyundaki en kıymetli ve önemsenmeyen kurallardan biri olabilir.

Unutmayın, oyundaki amacınız daha fazla kişiyi alt etmek değil, son hayatta kalan olmak.

10. Takımla oynarken sohbet bölümünde yer alan 'düşman görüldü' çağrısını sık sık kullanın.

Bu, dağınık halde savaştığınız durumda düşmana ortak olarak kilitlenmenize yardımcı olacak müthiş bir özellik. Ayrıca düşman sizden önce davranıp sizi vurduğunda takım arkadaşlarınızın sizi kurtarması için de bulunduğunuz noktayı daha öncesinde bildirmenin büyük faydası var.

11. Ve ister takımınızla ister yalnız başınıza oynuyor olun asla unutmamanız gereken kural 👇

Çok sık yapılan bir amatör hatasını tekrar etmenize hiç gerek yok. Hangi noktaya iniş yapacağınıza karar vermek yahut hangi silahı kullanacağınıza karar vermek kadar önemli bir detay bu. Her zaman uygun anı bekleyin, silahınızın elverdiği ölçüde mesafeyi koruyun ve rakibinizin kaçmasına izin vermeyin.

Çünkü kaçtığı zaman artık siz de tehlike altındasınız.

Tüm bunlara dikkat edin ve tüm oyunlarda birinci olun! Çünkü zor değil 🤓

Evde sıkılıyorsan sen de PUBG MOBILE'a gel!

PUBG MOBILE dünyasında neler olduğunu görmek için bizi bu sayfalardan takip edebilirsin:  

Youtube : http://bit.ly/pubgmobiletr

Instagram : https://www.instagram.com/pubgmobile_tr/

Facebook : https://bit.ly/2K5z9zZ

Discord : https://bit.ly/2VaZXVK

Website : https://www.pubgmobile.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ceyhun-karatas

Pubg Mobile hile doldu artık. Belli bir rütbeden sonra (taç ve as) hilesiz oyun bulmak çok zor.

so_far_so_good

SKS dedi ya la!

minister-of-magic

sks de mi uzmanlaşalım? Bi boka yaramıyor afedersiniz de. Sks de güç filan bırakmadılar. Kar98 de uzmanlaşın onun gücü bile eskisi gibi değil ama sks den iyidir. Oyuna yeni başlayanlar uzak yerlere inebilir ama biraz tecrübelenince mecbur kalabalığa inceksiniz çünkü başka yerlerde loot yok. 20 bina gezip hala dürbün bulamazsınız yoksa. Alana arabayla girme konusu sadece alan baya daraldığında geçerli.

Görüş Bildir