Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Psikolojinize İyi Gelip Huzurlu ve Rahat Hissetmenizi Sağlayacak Altın Değerinde 17 İpucu

50PAYLAŞIM

Kendinizi kötü mü hissediyorsunuz? Şimdi arkanıza yaslanın ve okumaya başlayın.

1. Araştırmalara göre her şeye olumsuz yaklaşan arkadaşların; depresyon, düşük özgüven, anksiyete ve uyku bozukluklarıyla ilişkili olduğu ortaya çıkmış.

Pozitif arkadaşlar ise aynı şekilde genel olarak daha sağlıklı bir yaşamla ilişkilendirilmiş. Yani gülümseyin, ve gülümseyen insanları çevrenizden eksik etmeyin!

2. Beyinlerimizdeki "Olumsuzluk önyargısı" olarak nitelendirilen fenomen, sadece olumsuz şeyleri hatırlamamıza sebep olur. Bu aslında psikolojimizi korumaya yönelik bir savunma mekanizmasıdır.

Olumsuzluklara takılmamak, en doğrusu olacaktır.

3. Unutmayın ki, dünya denen bu yerde cahil insanlar sınırsız özgüven sahibi, zeki insanlar ise şüphelerle dolu.

4. Çoğunlukla umursayıp önemsediğiniz insanlarla kavga ettiğinizi unutmayın. Sürekli sizinle tartışan bir yakınınızın da benzer bir durumda olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

5. Ağlamak, kelimelerin yetmediği noktada vücudunuzun kendini ifade etme biçimidir. Ağlamamaya çalışmayın, kendinizi serbest bırakın.

6. Birine ya da bir şeye sinirlendiyseniz 24 saat kuralını uygulayın. 24 saatin ardından pek fazla bir şey hissetmiyorsanız, bilin ki buna değmeyecek.

7. Biten ilişkilerin hayatınızı ve geleceğinizi yıpratmasına izin vermeyin. Yaralarımız nerelerden geçtiğimizi gösterir, nereye gideceğimizi değil!

8. Değişimin gücünü azımsamayın. 5 saniye önceki kişi olmanız için hiçbir zorunluluğunuz yok!

9. Birine güvenmenin yalnızca tek seferliğine mümkün olabildiğini unutmayın. Bir defa kaybedilen bir güven, bir daha kazanılamaz.

10. Kişiliğiniz size özgü ve sabittir, davranışlarınız ise başkalarına özel ve değişken. Bu ikisini birbirine karıştıran insanlara müsaade etmeyin.

11. "Daima iyi bir dinleyici olun. Kulaklarınızı sizi asla derde sokmaz." - Frank Tyger

12. Bazen, hayatınızda bazı insanlar olmadan yola devam etmeniz gerekir. Gerçekten hayatınızda olması gereken insanlar bir şekilde sizi yakalayacaktır.

13. Uzun sürecek diye bir hedefinizden vazgeçmeyin. Zaman nasıl olsa geçecek.

14. Fiziksel temas önemlidir. Araştırmalara göre masaj, sarılmak ve el ele tutuşmak gibi temaslar stresi azaltır ve bağışıklık sisteminize iyi gelir.

15. Zeki insanlar daha çabuk sinirlenir fakat gereksiz tartışmalardan kaçınmak için sessiz kalmayı tercih ederler.

16. Hayat kısa. O yüzden çabuk unutun, kolayca inanmayın, gerçekten sevin, en gür kahkahaları atın ve en önemlisi sizi gülümseten şeylere yakın olun!

17. Herkese karşı iyi olmak önemli bir erdemdir, ancak insanların iyi niyetinizi suistimal etmeye başladığı noktayı tespit edebiliyorsanız!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aylin-kayhan

15. Zeki insanlar daha çabuk sinirlenir fakat gereksiz tartışmalardan kaçınmak için sessiz kalmayı tercih ederler.

Görüş Bildir