Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Psikolojik Rahatsızlıkların Tadilat Gerektiren Binalar Olarak Yansıtıldığı 16 İllüstrasyon

-

Ruhsal rahatsızlığınızı bir ev olarak düşünün, neye benzerdi?

Dijital sanatçı Federico Babina'nın henüz yayınlanan Archiatric adlı projesinde 16 farklı psikolojik rahatsızlık, mimari çalışmalar olarak yansıtılıyor. Projede yer alan yapıların tasarımı fazlasıyla soyut ancak psikolojik rahatsızlığı olan herkes için bir o kadar da doğru ve anlaşılır.

Kaynak: http://www.designboom.com/art/federico-b...

1. Anksiyete

2. Depresyon

3. Demans

4. İnsomnia

5. Obsesif kompülsif bozukluk

6. Bipolar

7. Şizofreni

8. Otizm

9. Fobiler

10. Alzaymır

11. Paranoya

12. Disleksi

13. Yeme bozukluğu

14. Dissosiyatif bozukluklar

15. Cinsel kimlik bozukluğu

16. Uyku hastalığı

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sekerkadayif

Otizm hastalık değil bozukluk

halil-yilmaz3

mk onedio sayesinde psikolojik problemleri olduğunu öğrenen yüzlerce kişi ortaya cıktı son zamanlarda hemde onedioda gördüğü yüzeysel bilgi veren galeriler sayesinde ciddi bir halle iddia ediyorlar psikolojik sorunları olduğunu ama bilmiyorlarki gencler bi gelişim evre aşamasındalar daha herşey yerine oturmamış ama o sanıyorki ruhsal ve psikolojik sorunlar yaşıyor vesaire neyse cidden ben rahatsızım diyen varsa dimağını sikeyim burda ne işin var git kendi derdine yan bi çare ara mk cağımızın en büyük psikolojik sorunu sosyalitededir hepiniz bağlısınız bir sosyal medya ağına ve ben rahatsızım diyen adam bile sosyal ağlar üzerinden bu iddiasını devam ettiriyor kendi dış dünyasında karşılığı yok o adam sadece burada rahatsız geceleri yatağa girince rahatsızlığı kalmıyor gidin tedavi görün

ali-simsek8

Üçüncüden sonra Google "Yeter la! İşim gücüm yok, senlen mi uğraşacam oolm" diye tepki verdi!

sekerkadayif

Aynen :D

bmo

Fikir güzel olmasına rağmen rahatsızlıkların ifadesi çok genelgeçer kabullere göre yapılmış, o yüzden samimi ya da pek gerçekçi değil maalesef.

ramazan-ozturk1

Otizm psikolojik rahatsızlık değildir.

Görüş Bildir