Görüş Bildir

Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'ye Liyakat Nişanı Verilecek

Haberler
> Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'ye Liyakat Nişanı Verilecek

Kovid-19 aşısını geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’ye Almanya'da liyakat nişanı verileceği bildirildi.

Almanya Cumhurbaşkanlığı Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından 19 Mart'ta Bellevue Sarayı'nda düzenlenecek, Başbakan Angela Merkel ’in de katılacağı törende, Türk bilim insanı Özlem Türeci ile Uğur Şahin'e Almanya’nın ‘Yıldızlı Büyük Liyakat Nişanı’ verilecek.

Cumhurbaşkanı Steinmeier'ın bu yıl ilk kez yüz yüze vereceği liyakat nişanını, BioNTech’in kurucularından araştırmacı çiftin alacağına işaret edilen açıklamada, Özlem Türeci ve Uğur Şahin’in tıbbi araştırmalarına işaret edildi.

Açıklamada, Türeci ve Şahin’in Kovid-19 salgının önüne geçmesine katkı sağladıklarına işaret edilerek, 'Onların m-RNA teknolojileri alanında dünya çapında kabul edilen yetkinlikleri ve dur durak bilmez çabaları sayesinde çok kısa sürede Kovid-19'a karşı bir aşı geliştirmeyi ve onaylanmasını başardılar' ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca bakınız 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
141
63
4
3
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
neden-ulan-neden

helal olsun almanyaya.

cicikuşbabacık82

Almanya kazanınca bizde kazanmış olmuyormuyuz ? Haaa o Osmanlı’ydı

Mr Logical

Yandaşların haber başlıkları hazır; "Almanya'dan Türklere liyakat nişanı!". Bunu okuyan güruh da ne sevinecek ama var ya...

koronavirüsüm

demek Türk değilsin o zaman kes sesini amk