Görüş Bildir

etiket Polis Eş 'İntihar' Demişti: Yoğun Bakımdan Çıkan Kadın, Kendisini Eşinin Vurduğunu Açıkladı

Haberler
> Polis Eş 'İntihar' Demişti: Yoğun Bakımdan Çıkan Kadın, Kendisini Eşinin Vurduğunu Açıkladı

Ankara'da 18 gündür evli olduğu polis eşinin tabancasından çıkan kurşunla başından vurulan Sevginur Aktaş, yoğun bakımda 2 ay süren yaşam savaşını kazandı. 

Eşinin kendisi için intihar ettiği yönündeki iddiasının doğru olmadığını söyleyen Aktaş, 'Kırıkkale'deki ailemin yanına el öpmeye gitmek istediğim için tartışma çıktı. Zorla alıkoydu ve sonra da acımadan vurdu. 'Bizde boşanma yoktur' diyerek vuruldum' dedi.

Geçen yıl 13 Eylül’de Keçiören ve Eğitim Araştırma Hastanesi’nde anestezi teknikeri olarak çalışan Sevginur ile polis eşi Müslüm Aktaş’ın (27) evinde silah sesi duyan komşuları, polise haber verdi. 

Ekipler, Sevginur Aktaş’ı silahla başından vurularak yaralanmış halde buldu. Ağır yaralı olan Sevginur Aktaş, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Eşinin intihar ettiğini öne süren Müslüm Aktaş ise gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 👇

Sevginur Aktaş, yoğun bakımda yaklaşık 2 ay süren yaşam savaşını kazandı.

Sevginur Aktaş, yoğun bakımda yaklaşık 2 ay süren yaşam savaşını kazandı.

Sevginur Aktaş, servise alındıktan sonra polise verdiği ilk ifadesinde intihar etmediğini, ailesinin yanına gitmek istediği için tartıştığı eşinin kendisini vurduğunu söyledi. Hastanedeki tedavisi tamamlanan; ancak başından vurulması nedeniyle beyninin hasar görmesi sonucu yürüyemeyen, görme sorunu yaşayan Sevginur Aktaş, tekerlekli sandalye ile taburcu oldu.

'Acımadan vurdu...'

'Acımadan vurdu...'

Sevginur Aktaş, balayından döndükten sonra eşinin ailesine el öpmeye gittiklerini, sonra Kırıkkale’deki kendi ailesine de el öpmeye gitmek istemesi nedeniyle tartışma çıktığını söyledi.

Aktaş, “Kırıkkale’deki ailemin yanına el öpmeye gitmek istediğim için tartışma çıktı. Zorla alıkoydu ve sonra da acımadan vurdu. ‘Bizde boşanma yoktur’ diyerek vuruldum. ‘Bir kurşun sana bir kurşun bana’ dedi vururken. Asla intiharı kabul etmiyorum. Hem psikolojik hem fiziksel şiddete uğradım. Kafamdan vuruldum. Beni kanlar içerisinde battaniyeye sarmışlar ambulansa koyup göndermişler. Ben tek başıma yaşam mücadelesi verdim. Çok ağır bir tedavi alıyorum. 22 senedir içmediğim ilacı 5 aydır içiyorum. Ayakta durmakta zorlanıyorum” dedi.

'Adaletin yerini bulmasını istiyorum.'

'Adaletin yerini bulmasını istiyorum.'

Olay öncesinde hastanede koronavirüsle mücadele ettiğini anlatan Sevginur Aktaş, “Kovid’li hastalara bakıyordum. İncecik bir damardan 10 tüp kan alıyordum. Bana bunu yapamaz. Sırf ‘mesleğim riske girmesin’ diye intihar yalanını uydurdu. İşime gitmek çalışmak istiyorum. Bir kadın olarak kimseye muhtaç olmadan ayakta kalmak, yaşamak için uğraştım, bir zalimin kurşununa kurban gitmek istemedim. Sadece Sevginur olarak değil, intihar adı altında vahşice öldürülen bütün kadınlar adına konuşuyorum. Adaletin de yerini bulmasını istiyorum. Yaşadığım sürece hakkımı savunacağım. Şükürler olsun ben yaşıyorum, adaletin yerini bulmasını istiyorum. Yarın öbür gün dışarı çıktığında bana bir şey yapmayacağının garantisini kim verebilir?” diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
639
241
118
17
13
8
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Levi Ackerman

Kadınları vurup vurup intihar diyorlar Allah bilir intihar etti denilen kaç kadın erkekler tarafından öldürülmüştü. Görgü tanıkları olmayan her kadın intihar... Devamını Gör

Art Ankara

Olay ücra bir yerdeyse, basın ya da sosyal medyanın dikkatini çekmediyse, çocukta da olsa kadında da olsa intihar dedin mi konu kapanıyor ne yazık ki.

allah belanı versin domuz herif tipinde düzgün kime güvenicez biz

V for Valkyr

Mesela "islamda kadının boşama hakkı yoktur" diyenlere güvenme.

serra

Erkek terörü bitmiyor

serra

Adam olmayanlar üstüne alınabilir