Pokémon GO Balonu Sönüyor: Oyuncuların İlgisi Azaldı

 > -

Milyonları peşinden sürükleyen Pokemon GO, Android ve iOS platformlarında kısa sürede beklenenden çok daha fazla bir ilgiyle karşılaşmıştı. Uygulama bir anda adeta oyun dünyasının gündemine oturmuştu derken ilk kötü haber geldi. Oyuncuların ilgisi azalıyor.

Analiz firması Apptopia, yayınladığı bazı grafiklerle konuya açıklık getirdi. Rekorları birbiri ardına kıran oyunun yükseliş grafiğinde ilk defa bir düşüş gözlemlendi. Oyun son derece popüler olduğu için bu durum oyun dünyasından yatırımcıların ve yapımcıların da dikkatini çekiyor.

Oyun 40 milyon kişilik aktif kullanıcıya sahip

Oyun şu sıralar yaklaşık olarak 40 milyonluk bir aktif kullanıcı kitlesinde sahip. Bu kitle, akıllı telefonlarında geçirdikleri zamanın büyük bir bölümünü Pokemon GO’ya harcıyor. Bu zaman ise Facebook, Instagram, Snapchat ve Twitter gibi sosyal ağlardan alınıyor. Yani oyunu aktif olarak oynayan kullanıcılar, sosyal ağlardan uzak kalıyor.

CNN Türk'ün Bloomberg'e dayandırdığı habere göre; aktif kitlenin davranışlarında geriye dönüş gözlemleniyor.

Rapora göre Sensor Tower, Survey Monkey ve Apptopia’nın bulguları ortak şekilde bu duruma işaret ediyor. Kullanıcıların bir kısmı oyunun artırılmış gerçeklik arayüzünü kullanmamaya başlamış durumda. Bununla birlikte uygulama içerisinde geçirilen sürede de düşüş gözlemleniyor.

Yine de kesin bir yargıya varmak için bir süre daha beklemek gerekiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir