Görüş Bildir
Haberler
'PKK Ateşkes İlan Edecek' İddiasına Akdoğan'dan Yanıt: 'Bunlara Karnımız Tok'

'PKK Ateşkes İlan Edecek' İddiasına Akdoğan'dan Yanıt: 'Bunlara Karnımız Tok'

Onedio Medya
09.10.2015 - 00:10 Son Güncelleme: 09.10.2015 - 12:34
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, terör örgütünün 11 Ekim'de ateşkes ilan edileceği iddialarına ilişkin, 'Terör örgütü sıkıştığı zaman, kış üslenmesine gideceği zaman veya siyasi uzantısının işine yarasın diye bu tür siyasi taktik hamleler içerisine girdiğini çok gördük. Buna karnımız tok' dedi.

Akdoğan, Habertürk'te katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

AK Parti'nin sürekli arazide olduğunu belirten Akdoğan, yapılan çalışmalar neticesinde halkın 7 Haziran'dan sonra yaşananları iyi gözlemlediğini ve vatandaşta bir kanaat oluştuğunu dile getirdi.

'Bunlara karnımız tok'

Terör örgütünün 11 Ekim'de ateşkes ilan edeceği iddialarının sorulması üzerine, Akdoğan, terör örgütünün geçmişte bu tür taktik açıklamalara çok başvurduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: 'Terör örgütü sıkıştığı zaman, kış üslenmesine gideceği zaman veya siyasi uzantısının işine yarasın diye bu tür siyasi taktik hamleler içerisine girdiğini çok gördük. Buna karnımız tok. Sen ortalığı yakacaksın, yıkacaksın, zulüm edeceksin, insanları öldüreceksin, devlete savaş açacaksın, bütün projelerin çökecek. Devrimci halk savaşın çökecek, şehir milislerin çökecek, özerklik ilanların çökecek ondan sonra 'ben seçim güvenliği olumsuz etkilenmesin istiyorum' diyeceksin. Bu geçen seçimden önce senin oradaki baskıların olumsuz etkilemedi mi?'

'PKK, Türkiye'yi terk etmeli'

Akdoğan, örgütün, tam anlamıyla bir eylemsizlik kararı alması ve Türkiye'yi terk etmesi gerektiğini vurgulayarak, bunların oluşmaması durumunda örgütün söyleyeceğinin hiçbir kıymeti olmayacağını ifade etti.

Akdoğan, Çözüm Süreci'nin sahibinin hükümet olduğuna, bu sürecin devam etmesi için gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması gerektiğine dikkati çekti.

Seçim güvenliğinin sadece sandık güvenliği olarak algılanmaması gerektiğini kaydeden Akdoğan, bu söylemin, halkın tehdit edilmemesi ve iradesini sandığa yansıtabilmesi için alınan tedbirleri de kapsadığını dile getirdi.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam