Pençe-Kaplan Operasyonu: Teröristler ile Yaşanan Çatışmada Onbaşı Ertuğrul Köse Şehit Düştü

 > 
116PAYLAŞIM

Pençe-Kaplan operasyonu kapsamında Irak'ta bulunan Piyade Uzman Onbaşı Ertuğrul Köse, teröristlerle girdiği çatışmada şehit düştü. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 21 Haziran 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada 1 kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur" denildi.

İki terörist etkisiz hale getirildi.

Açıklamada ayrıca, söz konusu çatışmada, bölücü terör örgütü mensubu 2 teröristin de silahları ile birlikte etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Piyade Uzman Onbaşı Ertuğrul Köse'nin memleketi Osmaniye'deki evine acı haber ulaştı.

Şehidin merkeze bağlı Mevlana Mahallesi'ne gelen Vali Yardımcısı Adem Yılmız, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar ve beraberindeki heyet, acı haberi baba İsmail Köse ve anne Fatma Köse'le verdi. Oğullarının şehit olduğunu öğrendikten sonra fenalaşan Köse çiftine, hazırda bekletilen sağlık görevliliri müdahale etti. Şehidin baba evine ve sokağına Türk bayrakları asılırken, acı haberi alan yakınları ise taziye için eve akın etti.

Piyade Uzman Onbaşı Ertuğrul Köse'nin naşı, yarın Osmaniye Merkez Asri Mezarlık Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından tören ile Osmaniye Merkez Şehitliği'ne defnedileceği öğrenildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir