Paylaştığı Bir Video Nedeniyle Hakkında Hapis Cezası İstenen Kerimcan Durmaz Tehdit Edildiğini Söyleyerek İsyan Etti!

2.5bPAYLAŞIM

Üstüne çok gidilmiyor mu?

Her söylediği, her yaptığı olay olan Kerimcan Durmaz geçtiğimiz günlerde yayınladığı story nedeniyle birçok insan tarafından tepki görmüştü.

Hikayesinde, sokakta keyfi bir şekilde gezen insanlara isyan edip "Çıkın dışarı, çıkın dışarı geberin hepiniz, hepiniz geberin! Fazlalığınız gebersin, biz devam edelim, gençler olarak…Defolun, geberin çıkın dışarı!” demişti.

Bu sözlerinden dolayı da "Yaşlı nüfusa karşı genç nüfusu kin ve düşmanlığa tahrik ettiği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuştu.

Suç duyurusunda bulunan avukat Serdar Öktem, ünlü fenomenin Instagram paylaşımı nedeniyle bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etmişti.

Tüm bu gelişmelerin ardından Instagram hesabından açıklama yapan Durmaz, söylediklerinin cımbızla alınıp ana haber bültenlerinde hedef gösterildiğini ve tehdit mesajları aldığını söyledi.

Dışarı çıkılmaması konusunda hassas olduğunu, markete gittiği sırada tedbirsiz bir şekilde gezen insanlar gördüğünü ve o videoda insanları kin ve nefrete sürükleyecek herhangi bir cümle kurmadığını belirten Kerimcan Durmaz, "İnsanlar ölüyor, dünya pendemiyle savaşıyor. Beni bu kadar önemsemeyin" diyerek açıklamasına devam etti.

"En kötü ne olabilir? Beni öldürürler. O da önemli değil. İstediğiniz her şeyi, elde etmek istediğiniz her şeyi bana yaşattınız" diyerek hakkında yazılanlara tepki gösterdi.

Başına bir şey gelmesi halinde sorumluların ana haber bültenleri ve sabah programlarında hakkında yorum yapan kişilerin olduğunu belirtti.

Avukatı aracılığıyla da bir yazılı açıklama yayınladı.

Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler? Sizce de Kerimcan Durmaz yanlış mı anlaşıldı?

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serhat-kocyigit

Böyle gereksiz kişileri fenomen yapıp, gereksiz haberler yapılıyor. Çeşitli cinayetlere maruz kalan insanları cinayet öncesinde haykırdıklarında duyuyor muyuz? Hayır haber değeri yok duymayız. Olay olur cinayet yapılır, sonra hastagler yazılır, herkesin vicdani olarak görevini üstlenmiş olur. Buna siz ve diğer tüm kesimlerdeki haber kanallar/ siteler vs dahil. Onun için bu gereksizleri çıkarıp prim yapmaya çalışmayın.

hubup

yha sktrgt

unal-orhan1

Sen toplumun bağırsaklarında büyümüş bir bağırsak kurdusun it soyu.Sapık yaşamın ve davranışlarınla toplumun nefretini kazanan senin gibi birinin yargı tarafından gerekli dersi alması lazım

tubi.or.not.tubi

"Dışarı çıkanlar gebersin" tarzında konuşan birinin bunları söylerken dışarıda olması :/ Bir yere kadar haklı, ama tavrı yanlış tabi, bu da bu sonucu doğurmuş.

ugristica

Geber

Görüş Bildir