Patronu ve Dayısı Tarafından 3 Yıl Boyunca Şiddete ve Tecavüze Uğrayan Songül Baerisch, Kızıyla Birlikte Adaleti Sağlamak İçin Geri Döndü

-
Abone ol

Küçücük, ekmek parasının peşinde olan bir kız çocuğunun içimizi acıtan hikayesini üzülerek anlatacağız. Kendisi şu an yıllar sonra adaleti sağlamak için mücadele veriyor. 

Kaynak: Songül Baerisch

Songül, annesi ve babası ayrıldıktan sonra 11-12 yaşlarında okulunu bırakarak annesiyle birlikte tarlalarda ve sebze halinde çalışıp ekmek parasını kazanmaya çalışan bir çocuktu.

Fakat ona çocukluğunu yaşatmadılar! Songül'ün hikayesini okuyunca içiniz acıyacak...

Songül Baerisch, sebze halinde annesiyle birlikte çalışırken patronu tarafından ilk önce defalarca tacize uğradı.

Songül'ün yaşadığı eve gelerek ondan dışarı çıkmasını istedi ve gelmediği taktirde annesine söylemekle tehdit etti.

Songül, "Belki peşimi bırakır!" umuduyla bir gün dışarı çağırdığında gitti ve patronu tarafından hem şiddet gördü hem de tecavüze uğradı.

Yayınladığı videosunda "Antalya'nın Serik ilçesi, küçük bir yer, yargılanan ben olacaktım" diyerek kimseye anlatamadığını söyleyen Songül'ün peşini başka yerlerde çalışmaya devam etse de bu kişi hiç bırakmadı ve 3 yıl boyunca tecavüz etti.

"Annem ve abimin olmadığı bir gün yine geldi ve tecavüz etti. Bağıramadım, bağırsam eve erkek atmış diyeceklerdi." 

Artık daha fazla dayanamayan Songül, intihar etti ve bir süre komada kaldı. Uyandığında polislere her şeyi anlattı, bu kişi gözaltına alındı ve suçunu itiraf etti.

"Hastaneden sonra herkes olayı öğrendi ve evden çıkamadım. Kadınlar, kocalarını ellerinden alacakmışım gibi bakıyordu." 

Fakat Songül'ün babası şikayetten vazgeçtiklerini söyleyerek bu kişilerden para alıp ortadan kayboldu ve tecavüz zanlısı da serbest bırakıldı.

Bir süre sonra hamile olduğunu öğrenen Songül, soluğu tekrar savcıda aldı ve daha sonra karakola giderek tekrardan şikayetçi oldu. Fakat polisler onu tecavüz zanlısının yanına götürdü. Bebeği istemediklerini söyleyen aile, çocuğun düşmesi için Songül'ü merdivenden itti.

Çocuğuna bir şey olmadı ama günlerce korkusundan evinden çıkamadı. Sürekli tecavüz zanlısının ailesi tarafından şiddete uğradı ve hatta o kişinin kardeşi tarafından bıçaklandı.

Fakat en acısı da mahkeme sürecinde hakimin Songül'den tecavüze uğradığını ispatlamasını istemesi oldu. Defalarca Adli Tıp'a bekaret testi için gittiğinde eline "bakire" raporunu verip gönderdiler.

Hamile olan bir insana defalarca bakire raporu verdiler.

Tüm bunlar yaşanırken tecavüz zanlısının dayısı da mahkemede yardım edeceğini söyleyerek Songül'ü yanına çağırdı ve tecavüz etti. Bir de çıplak fotoğraflarını çekerek mahkemeden vazgeçmesini söyledi.

Çocuğunu doğuran Songül sonunda babasının o kişi olduğunu ispatladı fakat sadece "18 yaşından küçük bir çocuğu rızası dışında hamile bırakmak" suçundan 4 ay cezaevinde yattı.

Tüm bunlar yaşanırken daha 15 yaşında bir çocuk olan Songül, mahkemelerden istediği sonuçları alamadı ve Serik'ten ayrılarak çocuğuyla birlikte kendisine yeni bir hayat kurdu. Almanya'ya giderek restoranlar açtı ve başarılı bir iş kadını oldu.

Ve şimdi çocuğuyla birlikte 32 yıl sonra intikam için değil, adaleti sağlamak için geri döndü.

Bu mücadelesini verirken kızı da yanında. O da bir yandan babalık davasıyla mücadele ediyor.

Fakat ne yazık ki kendisi bu adalet mücadelesini verirken bir yandan da kanser hastalığını yenmeye çalışıyor.

Kendisi yayınladığı videosunda ne istediğini zaten açıkça söylüyor. Bir de ondan dinleyelim...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
firat-dede1

suç tecavüz edende olduğu kadar atta daha fazlası toplumda! tecavüze uğrayan çoğu insan aynı endişeye sahip olduğu için sesini duyuramıyor! çünkü bu amk toplumu hiç bir zaman tecavüzcüleri değil mağdurları cezalandırmayı seçti! Bir de kanser hastasıymış, gel de cennet cehenneme inan asıl cehennem bu dünyadır.

rabia-zuzu

kelimeler kifayetsiz düşünsene tecavüze uğruyorsun bakire raporu veriyorlar sonra hamile kalmak ve bunları küçük yaşta yaşamış olmak :(

akatsuki1971

şimdi bizim bakanlar çıkar." ee öyle saçın başın açık dolaşırsan ... erler tabi" derler böyle kafanın adalet sisteminden ne bekliyorsunuz

1913

allah herkese adaleti isteyecek gücü versin.

kartal-ata

Daha bilmediğimiz nice Songüller var ...

Görüş Bildir