Patlamaya Hazır Mıyız? Just Cause 4'u İnceliyoruz!

18PAYLAŞIM

Just Cause serisinin son oyunu 4 Aralık'ta piyasaya çıktı ve 2015'ten beri yeni oyunu bekleyen oyuncuları sevindirdi. Fakat oyun çıktığı günden bu yana olumsuz yorumlar aldı ve Steam'de yalnızca %30'larda bir olumlu görüş elde edebildi. Özellikle grafiklerin yetersizliği ve optimizasyon sorunları oyuncuların canını en çok sıkan sebepler oldu. Oyunu almak isteyip de kafası karışanlar için Just Cause 4'u inceledik.

Bilmeyenler için Just Cause:

Just Cause serisi Third-Person bir aksiyon oyunudur. Temelinde açık dünya konseptine sahip olmasına rağmen bir hikaye akışı da vardır. Just Cause 4'te karakterimiz Rico Rodriguez ile birlikte hayali Güney Amerika ülkesi Solis'te bir diktatöre karşı savaşıyoruz.

Just Cause 3, ama daha fazla patlamalı!

Oyun oynanış ve hikaye olarak bir önceki oyun Just Cause 3'e oldukça benziyor. Bazı yeni özellikler dışında aradaki en belirgin fark patlamaların daha fazla ve daha güçlü yapılmış olması diyebiliriz.

O nasıl bir iklim arkadaş?

Oyunun en ilgi çekici bir diğer özelliği ise ekstrem hava olayları. Düşmanlarımız tarafından kontrol edilebilen hava olayları oyuna çok ayrı bir renk katmış. Hortumlar, kum fırtınaları, şimşekler derken güzel bir dinamik oluşmuş.

Harita gayet büyük.

Her film yapımcısının hayalini süsleyen bir coğrafyaya sahip Solis ülkesi. Bir yanda plaj, bir yanda orman, bir yanda karlı dağlar... Tüm coğrafyalar küçülmüş de Solis'e sığmış gibi.

Gökten araç yağıyor!

Birçok oyundan alışık olduğumuz drop sistemi Just Cause 4'te de var. Oyundaki başarılarınız mühimmat, silah, tank, uçak vs. ile ödüllendiriliyor. Çevresel yıkımın bolca olduğu bir oyun olarak bu araçları kullanmak büyük bir keyif.

Bir dilek tutup balonumuzu bırakıyoruz...

Oyunun belki de en keyifli özelliği istediğiniz her şeye balon takıp uzayın derinliklerine yollayabiliyor olmanız. Kendiniz hareket etmek için de kullanabilirsiniz tabii.

Süper Silah: "Yamultucu"

İngilizce aslı "Retractor" olan bu silahın Türkçesi için en uygun çeviri sanırız bu. Çeşitli objeleri birbirine düğümleyerek kafa kafaya girmelerini sağlayan bu alete biz "Yamultucu" adını verdik. Şüphesiz oyunun en etkili silahlarından biri.

Yamultucu kesmediyse biraz da Boost yapın!

Booster adı verilen cihazın temel olayı araçlara veya insanlara havada taklalar attırması. Patlatmadan biraz eğleneyim diyenler için ideal. Bunun için güzel bir Türkçe çeviriyle gelemedik, üzgünüz. Sizin Booster için çeviri öneriniz varsa lütfen yorumlarda paylaşın!

Oyun çoktan korsana düştü.

Square Enix daha doğru düzgün siftah yapamadan oyunu korsana kaptırdı. Normalde en az bir aya kırılması beklenen oyunun bir günde kırılması hafif bir şok etkisi yarattı.

Oyuncular kızgın...

Steam'de ve forumlarda yapılan yorumlarda acilen oyunun güncellenmesi gerektiği belirtiliyor. Birçok kişinin oyunu iade ettiğini belirtmekte de fayda var.

Bir takım tavsiyeler...

Oyunun şu anki hali 200 lira, bayılıp almak için biraz riskli gözüküyor. Her ne kadar grafik yetersizlik ve optimizasyon sorunları herkesi aynı ölçüde rahatsız etmeyebilecek de olsa birkaç güncelleme beklemekte fayda var.

Onedio Ekibiyle oyun oynamak ve yakında yapılacak ödüllü turnuvalarımıza katılmak için Facebook sayfamızda yaptığımız canlı yayınları kaçırmayın! Facebook sayfamızı beğen, yayınları kaçırma.

Discord sunucumuza katılarak yayınlardan haberdar olup, bizimle oyunlar oynayabilirsiniz.

Sadece oyun içerikli olan ''Onedio Gamer'' sayfamızı takip edip, oyun dünyasındaki haberleri ilk siz duyun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

Sanki biraz yüzeysel kalmış inceleme. Benim bildiğim inceleme bu değildir. Kulaktan dolma bilgilerle edinilmiş bir bilgi içeriği var sanki. Bunu yazan acaba bu oyunu oynadı mı? Yine de oyun içeriği geç bile kalmış bir içerik onedio için. eklenmesi hoş olmuş.

samyeli90

Just Cause serisi bayılarak oynadığım nadir oyunlardan biridir

gunesliler

just cause serisine baştan başlamamı önerir misin? elimde 3 ve 4 var. fakat baştan başlamaya değer mi? bir de malum grafik konusu. ilkinden başlamaya değer mi ?

samyeli90

Grafik 3 oyun da oturuyor yani 3 ün grafikleri çok iyi eğer grafiğe önem veriyorsan 3 den başla derim

gunesliler

ultra' ya alırım mutlaka grafikleri. önemli tabii. ama oynanışı etkiliyorsa, ki ben saatlerce oynayabilirim, grafiklerden ödün verebiliyorum makul olmak koşulu ile. peki hikaye akşınd bir bütünlük söz onusu mu önceki oyunlarla, yoksa birbirinden bağımsız mı? Çünkü oyun hikyayelerine önem veriyorum ve ara videoları da mutlaka atlamadan izlerim. Hikayesi de benim için çok önemlidir.

samyeli90

Birbirinden bağımsız tabi önceki oyunlarda ki karakterlerden bir kaçı karşına diğer oyunda çıkabiliyor ama konular tamamen farklı şekilde ilerliyor

gunesliler

Süper. 3 den başlayabilirim o zaman.Çok sağol iyi oldu bu. Yukarıdaki içerikten daha faydalı oldu ((:

Görüş Bildir