Patates Baskısına Yeni Bir Bakış Açısı Getiren Doğacan Onaran'dan Birbirinden Güzel 20 Çalışma

378PAYLAŞIM

İnstagram, geçtiğimiz aylarda Türk sanatçı Doğacan Onaran'ın bir çalışmasını kendi hesabında paylaştı. Biz de sanatçının diğer çalışmalarından 20 tanesini sizin için bir araya getirdik.

Kaynak: https://www.instagram.com/dogacanonaran/

1. Sanatçı Doğacan Onaran çocukluğundan beri elleriyle bir şeyler yaratmaktan; oyun hamuru, seramik çamuru, el işi kağıtları ve boya kalemleriyle haşır neşir olmaktan, yemek yapmaktan, yazmaktan, boncuklardan kolye, harflerden kelime oluşturmaktan ve bütün bu yaratıcı süreçlerle meşgul olmaktan her zaman oldukça keyif almış.

2. İlerleyen zamanlarda ise okul, çalışma hayatı, ülke değiştirme süreci derken sanata vakit ayıramadığını fark etmiş ve bu durum onu oldukça düşündürmüş.

3. Geçtiğimiz yıl kendi düğün hazırlıkları sırasında davetiyelerini eşiyle birlikte hazırlamaya karar vermişler ve bu oyma fikri o zaman çıkmış.

4. Eşiyle birlikte hazırladıkları düğün davetiyeleri o kadar güzel olmuş ki herkes çok beğenmiş.

5. Durum böyle olunca sanatçı yaptığı işi devam ettirmeye ve geliştirmeye karar vermiş.

6. Çeşitli araştırmalar yapmış, kitaplar okumuş ve bu alanda başarılı olan dünyanın dört bir yanındaki sanatçıları takip etmiş.

7. Yaptığı her işte kendini yeni tekniklerle geliştirmeye çalışıyormuş.

8. Instagram, geçtiğimiz aylarda sanatçının bu çalışmasını paylaştı.

9. Instagram-Almanya ise sanatçıyla bir röportaj gerçekleştirdi.

10. 16 Haziran’da Viyana’da ilk baskı sergisini gerçekleştirdi, sonraki gün de katılımcılarla el baskısı ve oyma workshopu yaptı.

11. 23 Haziran'da Mersin'de ve 28 Haziran'da İstanbul'da da sergiler gerçekleştiren sanatçı ilerleyen zamanlarda Türkiye'de de workshoplar düzenlemeyi planlıyor.

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
egyptianprincess

Yaptığı şeyler çok güzel, arkadaşı tebrik edip sizi #1 numaradaki fotoğrafın Instagram açıklamasını okumaya davet ediyorum

Görüş Bildir