Görüş Bildir
Haberler
Pantone 2022 Yılının Rengini Belirledi: Peki 2022 Yeni Yılın Rengi Ne Oldu?

Pantone 2022 Yılının Rengini Belirledi: Peki 2022 Yeni Yılın Rengi Ne Oldu?

2022 yılına girmemiz için artık çok kısa bir süre kaldı. Küresel salgının getirdiği zorlukları aşmakla geçirdiğimiz 2021, birçok gelişmenin de yaşandığı oldukça dolu bir yıl oldu. Fakat birçoğumuz, 2022 yılına daha farklı beklentilerle giriyoruz. Huzur ve dinginlik istediğimiz bu dönemde Pantone, ‘gelecek yılın rengini’ açıkladı. Pantone, geçmiş yıllardan farklı olarak gelecek yılın rengini ‘hazır renklerden’ seçerek değil, sıfırdan oluşturarak belirledi. Peki 2022 yılının rengi ne oldu? İşte merak edilenler...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

2022 yılına az bir süre kalmışken hepimiz yeni başlangıçlar için umutlu bir bekleyiş içindeyiz. Bu duygulardan yola çıkan Pantone, 2022 yılına damgasını vuracak ‘yenilik’ ve ‘yaratıcılık’ temalarını yansıtan rengi açıkladı.

Küresel renk otoritesi Pantone Renk Enstitüsü, 2022'nin rengini açıkladı. Bu yıl mevcut renk veri tabanına dalmak yerine, şirket ilk kez yepyeni bir renk tonu yaratan Pantone, mavinin sabitliğini kırmızının heyecanıyla harmanlayarak yeni bir mavi renk tonu elde etti.

Pantone’un 2022 Yılı Rengi: ‘Very Peri’

Pantone’un 2022 Yılı Rengi: ‘Very Peri’

Mevcut renklerden birini seçmek yerine yeni bir renk yaratmanın oldukça büyük önem taşıdığını ifade eden Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, dünyaya artık farklı bir bakış açısıyla baktıklarını söylüyor. 2022 yılı için yaratlıan ‘Very Peri’ rengini “en mutlu ve en sıcak” mavi tonlarından biri olarak niteleyen Eiseman, aynı zamanda yenilikler için davetkâr bir renk olduğunu belirtiyor.

Very Peri’nin aynı zamanda ‘geleceği’ simgeleyen bir renk olduğu düşünülüyor. Geride bıraktığımız yıl içerisinde yaşadığımız zorluklara vurgu yapan Pantone Başkan Yardımcısı Laurie Pressman, bu gibi dönemlerde insanlara güç veren şeyin ‘merak’ ve ‘cesur yaratıcılık’ duyguları olduğunu belirtiliyor. Benzer şekilde Eisemen, 2022 yılının Very Peri renginin ‘canlılığı, mutluluğu ve aynı zamanda özgüvenli bir yaratıcı ruhu’ taşıdığını belirtiyor.

2022 Yeni Yılın Rengi Ne Oldu?

2022 Yeni Yılın Rengi Ne Oldu?

NTV'nin haberine göre, 'Sakinliğe ilham veren ancak menekşe kırmızısı alt tonla canlandırılan bir mavi' seçen Pantone, 2022'nin rengine 'Very Peri' adını verdi.

Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, 'Yeni bir renk bulmak bizim için gerçekten önemliydi. PANTONE 17-3938 Very Peri seçimi, güvenilir ve sevilen mavi renk ailesine yeni bir bakış açısı ve vizyon getiriyor. Very Peri, yaratıcılığı ve yaratıcı ifadeyi cesaretlendiren canlı, neşeli bir tavır ve dinamik bir duruş sergiliyor' dedi.

Hatırlayacağınız üzere dünyaca ünlü görsel, video ve müzik sağlayıcısı Shutterstock da 2022 yılında en çok karşılaşacağımız renkleri açıklamıştı. Yapay zeka ile elde edilen verilerden seçilen bu üç renk, Pantone’un ‘yenilik’ ve ‘huzur’ temalarıyla da bir hayli benzerlik taşıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
1
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın