Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mizahta Nirvanaya Ulaşmış Ezber Bozan Kahvehane Öz Tiryaki

Komik -

https://onedio.com/haber/14-maddeyle-aydin-in-guzide-ve-mizah-dolu-ilcesi-soke-740406

Yukarı da ki  içeriğimizde biraz bahsetmiştik aslında fakat gelen yoğun istekler üzerine inine girdik ve dedik nedir burayı özel yapan şey,nedir bu Öz tiryaki sevdası sizler için keşfettik.

Gelin kahvehane anlayışında çığır açan bu işletmeyi hep beraber inceleyelim.

1. Kahvenin sahibi Salih İçel Nam-ı Diğer Deveci Salih

Görüp görebileceğiniz en sempatik en samimi insandır. Develere olan merakı ile bilinir. Her sene düzenlenen söke deve güreşlerini organize eder.

 Salih abi sanki patron değildir de müşteri gibidir kahvede içten samimi.Müşteri memnuniyeti onun için en ön plandadır. Esprileriyle ortalığı kırar geçirir,hazır cevaptır yakaladı mı affetmez.  İşin de titizdir,iş başka arkadaşlık başkadır onun için. Bunu sürekli yineler gereğini yapar. Salih abi ayrıca özel ve gizli bir koleksiyona sahiptir bu koleksiyonu kasanın yanı başında mavi bir mağza poşetinin içinde muhafaza eder. Eğer iyi bir müşteri ve müdavim olursanız bu koleksiyonu görme şansını elde edebilirsiniz.

2. Her an ummadık bir yerde uyarıyla karşılaşabilirsiniz çünkü Öz tiryakidesiniz.

3. 

4. Gerekli durumlarda sıkı yönetime gidilir

Öncelik hep müşteride. Salih abimiz kendini zora sokar ama müşterisini zora sokmaz. Böyle bir durum varsa mecbur kalınmıştır.

5. İş başka arkadaşlık başkadır bu da kanıtı

6. Öz Tiryaki Salih Abiden Muhteşem Roman

Öz Tiryaki Salih Abiden Muhteşem Roman

7. Şencan abi nam-ı diğer ENİŞTE

Kahvedeki mizahşörlerin başında geliyor. Sevecen esprileri ve temiz kalbiyle müşterilerin gönlünde taht kurmuştur. Her an kahkahalarla güleceğiniz bir diyoloğa sokabilir sizi yada hiç farkında olmadığınız bir anda trollenebilirsiniz,uyanık olmanız lazım. Gelelim enişte lakabına,bunun kaynağını tam öğrenememekle beraber dediğine göre zamanında Söke'den bir kızla evlenip yerleştiği için enişte lakabını almıştır fakat yine bizimi trollüyor başka bir sebebi mi var çözebilmiş değiliz.

8. Çayların Efendisi Dede

Ocağın başında ki isim. Tüm müdavimlerin öz dedesi gibi. Dede nüktedan kişiliği ile kendini farkettiriyor. Ocağın arkasında yaptığı taşlama ve hicivleriyle müşteriler üzerinde hakimiyet kurmuş. Ne de olsa kahvenin kalbi ona emanet .Yeri geldiğinde ocağın başında yeri geldiğinde ise yancı olabilir. Okey masalarının şans meleği gibidir. Dede yancınız ise kaybetme ihtimaliniz etek giyme ihtimaliniz ile aynıdır. Rakibiniz taş düşerken elleri titrer,göz bebekleri büyür kendi küçük ama ağırlığı büyüktür.

9. Tostların Efendisi Erdal Abi

Erdal abi mizahın en üst seviyesine ulaşmıştır. Tostun marka olmasında payı büyüktür. Kendisi bu büyük sırrı bizle paylaşmamaktadır. Ne yapıyor ne ediyor bilmiyoruz ama ortaya efsane bir şey çıkardığı kesin ayrıca Erdal specialide denemenizi tavsiye ediyoruz o tosttan da öte bir şey yerken kendinizi keyiften kaybedebilirsiniz. Bel altı şakaları ile mizahını ön plana çıkaran Erdal abi'nin dede ile olan atışmaları ünlüdür.

10. Kahvenin Ata Sporu Langırt

Kahvedeki en büyük eğlence araçlarından biridir. Salih abi her işte olduğu gibi bunda da zirvededir. Bileğini kolay kolay büken olmamıştır. Kıyasıya rekabet ebedi dostluk parolası geçerlidir. Çok delikanlıyı heder etmiştir bu masa çok.

11. Salih abinin gençleri heder ettiği bir örnek

12. Tabikide bu kadar sert mücadalelerin olduğu yerde ufak tefek hasarlarda olmuyor değil

13. Öz Tiryaki ile özdeşleşen meşhur tost kendine has sunumu,tadı ve lezzeti ile sizi büyülüyor

Diyeceksiniz ki alt tarafı tost bizde öyle dedik ama yedikten sonra tüm düşünceleriniz değişecek sucuk, turşu, rendelenmiş kaşar,domates,ketçap,mayonezin Erdal abi'nin ellerinde harmanlanması ile meydana gelen bu tost tam bir fiyat performans ürünü gibi. Ayrıca okey oynarken sunumu sayesinde zaman kazandırıyor ve sadece 3.5 tl. İnanılır gibi değil günümüzde en kıytırık kafe de tosta 10 tl den aşağı ödemezsiniz ki gelen tostla doyabilmek imkansız.

14. Öz tiryakide aklınıza gelebilcek zilyon tane içecek mevcut yelpaze geniş

Kakao,çay,oralet,kivi çayı,muz,bitki çayları,tüm meyveli soda çeşitleri(c-max'e varıncaya kadar),3 farklı marka gazoz,cola,fanta,limonata,mandalin,kavun vb. çeşit geniş içecek yelpazesine sahip. Şu an herhangi bir kahveye gidin yarısını bulamazsınız.

Fiyatları merak edenleri duyar gibiyim çay türevleri 50 kr. Asitli ve soğuk içecekler ortalama 1.25 tl.

15. Sahlep

İnsanlar sıcak evlerini bırakıp hususi bu sahlepi içmek için geliyorlar.

16. Müzik

Öz tiryakide number one,power türk gibi kanallar açıktır. Kahvede okey oynarken,sohbet ederken aynı zamanda dünya ve türk müziğinin en hit parçalarından haberdar olursunuz.Müzikten uzak kalmaz aksine müzik kültürünüz nirvanaya ulaşır.

17. Bayrak şairi

İsmail amcamız nam-ı diğer bayrak şairimiz. Kendisi emekli türkçe öğretmeni. 80 yaşında.Eğer oyun oynamıyorsunuz ve genç iseniz masanıza gelme olasılığı %99 masanıza emekli türkçe öğretmeni geldi gençler diyerek giriş yapar ardından bir çay söyler sonrada kısa bir hayat hikayesi ve anjiyoları tüm detayları ile öğrenirsiniz ertesi gün bu döngü yine devam eder ne kadar dinlemiş olursanız olun farketmez ismail amcamız anlatır masadan kalkarkende gençlere mutlaka bayrak şiirini veyahut çoban çeşmesi şiirin okur ve gider. Gençler sıkılmadan, usanmadan,ismail hocamızı dinlerler. Kalbini kırmazlar,sohbetine ortak olurlar,çay ısmarlar. Öz tiryakinin bayrak şairidir o.

18. Kafelerde bile bulunmayan ezber bozan yüksek hızda internet

Okey oynarken torrentlerinizi kontrol edebilir,ınstagramdan fotoğraf lıkelayabilir,snaplerinize bakabilirsiniz. Bu kahvede her şey sizin konforunuz için.

Not:Şifre12345600 kapıda yazar böyle bir soru sorarsanız müdavim olmadığınızı deşifre etmiş olursunuz çünkü Öz tiryakiciler 100 senede geçse bu şifrenin değişmeyeceğini bilirler.

19. Müşteriye teşekkür bir borçtur

20. Son olarakta kahveden genel görüntüler ve bazı müdavimlerden aldığımız fotoğraflar ile veda edelim

21. 

22. 

23. 

24. 

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir