Görüş Bildir
Haberler
"Oyuncularımın Hepsi Pırlanta Gibidir"

"Oyuncularımın Hepsi Pırlanta Gibidir"

Batuhan
26.08.2015 - 13:39 Son Güncelleme: 27.08.2015 - 00:14

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

A Spor'da yayınlanan programda açıklamalarda bulunan Fikret Orman şunları söyledi;

Stat en kısa zamanda bitecek. Şu anda tarih vermeyi çok doğru bulmuyorum. Olaya pozitif açıdan bakmak karakterimin bir yapısı. Tarih verince insanları o tarihte bitirme gayreti içerisinde sokuyorum. 1 ay önce iş kazası yaşadık ve bu nedenle 1 hafta çalışma durdu. Devamlı bir şeyler çıkıyor. Gece gündüz çalışıyoruz ve bitirmek için uğraşıyoruz. Çatıyı bayramdan önce kaldırabilirsek daha hızlı gideceğiz. Çünkü çatı kalkmadığı sürece çimlere başlayamıyoruz, koltukları koyamıyoruz. Hayırlısıyla çatıyı kaldırınca finale doğru gideceğiz.

Geçen hafta seyirci rekorunu biz kırdık. Ne kadar Olimpiyat Stadı’nın rahatsız olarak görseler de Beşiktaş en fazla seyirci ile oynadı. Ortada bir problem var. O da Beşiktaş stadını yaparken bu takım bir yerde oynayacak. Zemine yatırım yapıldığı için Olimpiyat Stadı’nda oynuyoruz. Gaziantepspor maçından sonra Milli Takım arasına gidilecek. Bir değişiklik olursa bildiririz. Ama şu anda oynayacağımız stat Olimpiyat. Rakip takımlar bize ne stat konusunda ne de deplasmanda oynama konusunda yardımcı olmadı. El birliğiyle bu sıkıntılı günleri aşıp stadımıza döneceğiz.

İsmini vermek istemeyen Beşiktaşlı üst düzey yöneticinin yaptığı açıklamalar ile ilgili habere Orman; “Sanal haberlerle Beşiktaş Başkanı ve camiasının işi olmaz. Bunlar hayalet konuşmalar. Eğer açık net olursa cevap veririz. Ama gündem yaratmanın manası yok. Taraftarımız, bunlarla ilgilenmesin. Hayali şeylere cevap vermem. Somut bir şey olur cevap veriri. Abuk sabuk gündemlere girmek istemiyorum”dedi.

Biz geldiğim zaman ‘3 ayda kaçar’ diyorlardı. Sonra ‘bu işin altından kalkıyorlar’, sonra ‘stadı yapamazlar, para bulamazlar’ diyorlardı. Dışarıdan yıkamayınca içeri döndüler. İnsanlar, zaafları kullanmaya çalışıyorlar. Beşiktaş’a yönetici olmuş kişiler için burası icraat yeridir. Bunun için geliyorsunuz. Şahsi kaprislerin yeri burası değil. İnsanın olduğu yerde tartışma olmaması söz konusu da değil. Farklı fikirler olacak. Çalıştığım arkadaşlarımdan memnunum. Sıkıntılar her zaman olur. Beşiktaş’a zarar vermek istiyorlar. Bu kulübe en kötü zamanında arkadaşlarımla beraber aldık ve getirdiğimiz nokta göz önünde. Ben korkmam ve kaçmam. Sonun kadar en iyi şekilde yapacağız. Bu stat takım şampiyonluk turunu atacak.

Quaresma ile o zaman ayrılmak istememizdeki sebep mali koşullardı. Bize terbiyesizlik yapmış birisi değildi. Taraftara şirin gözükmek istesem korksam o zaman niye gönderiyim? Ricardo, çok efendi. Çocuğun üzerine algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Bunların hepsi yalan. Kırmızı kart konusu ise o tecrübedeki oyuncunun yapmaması gerekirdi, hata yaptı. Ceza verilecekse başkan mı veriyor? Orada bir teknik ekip var. Onlar rapor yazar. İnanılmaz derecede iyi çalışıyor. Orada heyecanlandı. Ama bu disiplinsiz bir hata değil. Teknik heyetin raporu varsa yönetmeliğe uygunsa ceza verilir. Ama bize bir rapor gelemedi. Kimsenin arabası konuşuluyor mu? Rakip oyuncuların arabaları konuşuluyor mu? Beşiktaş yönetimini zedelemek için bunlar yapılıyor. Bir söz vermişsem ben vermişimdir ve Beşiktaş’ın sistemini bozmadan ben yaparım. Daha ligin başı ve ‘çete kuruyorlar’ diye haber çıkıyor. Bu yalanlara kanmasınlar. Oyuncularımın hepsi pırlanta gibidir. Bir tane problemli yoktur. Hepsi özel olarak seçilmiştir.

Euro olmuş 3,4 lira. Bu kur artışı böyle devam ederse kulüpler söz verilen ücretleri ödeyemezler. Beşiktaş’ın bir bütçesi var. Şu anda Milli Takım arasına geliyoruz. Veli, bir ay içerisinde gelecek. Veli, 1-1,5 ay içerisinde dönecekken bu kadar paraları verme konusunu çok iyi düşünüyoruz. Biraz daha tartışacağız ve karar vereceğiz. Takımı Leiva'yı bırakmak istemiyor. Şu anda durum net değil.

Ozan’ı istedik ama arkasında başka strateji de vardı. Bursaspor, Beşiktaş ile olan sorunundan dolayı böyle hareket etti. Nasip değilmiş.

Mario Gomez önemli bir transfer ama bunu sahada gösterecek. Gol atacak, maçı çevirecek, Beşiktaş’ı şampiyon yapacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cenk’in bir mutsuzluğu var. Bizim de Cenk ile alakalı mutsuzluğumuz var. Geçen hafta Cenk’i kulübe çağırdım ve konuştum. Biz güvenmesek sözleşme yapmazdık. “Senin birinci konsantrasyonunun Vodafone Arena’ya birinci kaleci olarak çıkmak olması lazım” dedim Böyle bir motivasyon göremedim. Bu işler hatırla olmuyor. Cenk ile alakalı verilmiş bir karar yok. Kaleci alma durumu olursa satma işini düşünebiliriz.

Birçok insan seçimin normal tarihinde yapılmasını istedi. Açıkçası seçim yapmak istiyorum. Yönetim kuruluyla değerlendireceğiz. Beşiktaş’a zarar verecekse yapamayabiliriz.

Vodafone Arena’da çalışmak isteyen kardeşlerim maça gelsinler bilet alsınlar. Bunlar Vodafone Arena’da çalışmak kadar kıymetlidir. İş güvenliği açısından mümkün değil.

Basketbol maçlarımız Sinan Erdem'de, hentbol takımı Şampiyonlar Ligi maçlarını da orada oynayacak. Bu sene Sinan Erdem'deyiz. Ama yeni bir arena yapacağız.

Taraftarlarımızla birbirimizi severiz. Beşiktaşlı olmak farklılıktır. Daha fazla kenetlenip insanların algı operasyonu ile kulübe zarar veren şeylerine inanmasınlar.'

Eurosport

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0