Görüş Bildir
Haberler
Oyuncu Kemal Kuruçay Hayatını Kaybetti

Oyuncu Kemal Kuruçay Hayatını Kaybetti

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Kemal Kuruçay 59 yaşında hayatını kaybetti. Kuruçay'ın 'Seksenler' adlı dizinin çekimi sırasında ezberini okurken yere yığıldığı ve kurtarılamadığı bildirildi.

Kuruçay'ın ölüm haberini oyuncu Nedim Sabani Twitter hesabından duyurdu.

👇

Kemal Kuruçay, 2014 yılında geçirdiği kalp krizi ile sevenlerini korkutmuştu. Yapımcı Birol Güven, Kuruçay'ı ziyaretini böyle paylaşmıştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Oyuncular Sendikası, Twitter'dan başsağlığı mesajları paylaştı.

Kemal Kuruçay'ın hayatından kesitler

Kemal Kuruçay'ın hayatından kesitler

Ankara'da 10 Haziran 1962'de dünyaya gelen Kemal Kuruçay, Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi hocalarından ve kurucularındandı.

Kuruçay, 1990'lı yılların başında tiyatrocu Mehmet Karagül ile iyi bir ikili oluşturdu ve ikili 'İstanbul Bura Mı' sinema filminde birlikte rol aldı.

Türk televizyonlarında 1996 yılında yayınlanan 'Gurbetçiler' adlı dizideki 'Cemil' rolüyle tanınan Kuruçay, sonraki yıllarda 'İnce İnce Yasemince' ve 'Reyting Hamdi' komedi dizilerinde de oynadı.

Kemal Kuruçay, 2002'de TGRT'de yayınlanan 'Zor Baba' adlı dizide Engin Günaydın ile beraber başrolde oynarken, 2010'da 'Faysal' karakteriyle Yasemince'nin yeni bölümlerinde izleyici karşısına çıktı.

Usta oyuncu, 2014'te senaryosunu Birol Güven'in kaleme aldığı, Müfit Can Saçıntı'nın yönettiği 'Mandıra Filozofu' isimli sinema filminde rol alırken, son olarak 'Seksenler' dizisinde muhtar karakterini oynadı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın