Görüş Bildir
Haberler
Oturduğu Binanın Görevlisine 'Fakirlik İğrençtir' Diye Hakaret Eden Öğretmene 5 Ay Hapis

Oturduğu Binanın Görevlisine 'Fakirlik İğrençtir' Diye Hakaret Eden Öğretmene 5 Ay Hapis

Antalya'nın  Manavgat ilçesinde bir sitede güvenlik görevlisi Halil Ayaz, aynı sitede oturan kadın öğretmen A.Ö.'nün kendisine 'Hurdacılar, yorgancılar, fakir, fakirlik iğrençtir' diye hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu. Manavgat'ta görülen duruşmada mahkeme, öğretmen A.Ö.'ye 5 ay hapis cezası verdi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

DHA'nın haberine göre Manavgat'ın Side Mahallesi'nde 2019 Aralık ayında bir sitede güvenlik görevlisi olarak çalışan Halil Ayaz, sitede oturan ilkokul öğretmeni A.Ö. ile karşılaştı. 

Siteden taşınanların kullanmadıkları eşyaları ihtiyacı olanlara verilmesi için bıraktığı depodaki karşılaşma sırasında iddiaya göre A.Ö., 'Bunları burada niye tutuyorsunuz, kaldırın. Fakirlerle uğraşmayın' diyerek Halil Ayaz'ı aşağıladı. Daha sonra A.Ö., otoparkta küçük kızıyla oynarken Halil Ayaz'a yönelik 'fakir' diyerek hakaretlerini sürdürdü. 

Halil Ayaz, site yönetimine olayla ilgili bilgi verdikten sonra ilkokul öğretmenliği yapan A.Ö. hakkında savcılığa 'hakaret' ve 'mobbing' uygulamaktan suç duyurusunda bulundu. 

Halil Ayaz ayrıca A.Ö.'yü öğretmen olduğu için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de şikayet etti.

Öğretmenin savunması: "Onu kastederek söylemedim"

Öğretmenin savunması: "Onu kastederek söylemedim"

Manavgat 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki dava pazartesi günü görüldü. Duruşmaya sanık A.Ö. ile tarafların avukatları katıldı. 

Duruşmada savunma yapan A.Ö., kendisinin hakaret içerikli sözleri şikayetçiye karşı söylemediğini belirterek, 'Ben kızımın istediği bebeği maddi durumumun elvermemesi nedeniyle alamadığım için kızıma fakirliğin kötü bir şey olduğunu söylemek niyeti ile 'fakirlik iğrençtir' diyorum. Bu kendi durumuma karşı bir isyan olarak söylediğim bir sözdür. Ben suça konu olan sözleri şikayetçiye hitaben veya onu kastederek söylemedim. Şikayetçi, sitede çalışmanın verdiği avantaj ile suça konu olan sözleri söylediğim anı benim haberim olmadan çekmek suretiyle suç işlemiştir. Beraatıma karar verilmesini isterim' dedi.

5 ay hapis cezası para cezasına çevrildi

5 ay hapis cezası para cezasına çevrildi

Şikayetçi Halil Ayaz ve avukatı sanığın cezalandırılmasını talep etti. Kararını açıklayan Manavgat 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, sanık A.Ö.'yü 5 ay hapisle cezalandırdı. Mahkeme sanığın cezasını 6 bin lira paraya çevirdi.

"Fakirlerin mezarda ölüleri bile kokar"

"Fakirlerin mezarda ölüleri bile kokar"

Emniyette ifade vermesinin ardından DHA muhabirine konuşan Halil Ayaz, yaşadıklarını şöyle anlattı:

'Kapalı otoparkta olduğum sırada A.Ö. otomobiliyle geldi. 1 yaşındaki oğlunu araçta bırakan A.Ö., 5-6 yaşlarındaki kızını karşısına alarak 'Fakirlik iğrençtir. Fakirlerin mezarda ölüleri bile kokar. Zengin ve asil kızım benim. Anası da zengin, dedesi de zengin, ölmemiş dedeleri zengin, ölmüş dedeleri de zengin, o mezardaki dedeleri bile zengin mezardaki' diyerek bana hakarette bulundu. Kızıyla konuşurken doğrudan beni hedef alıyor, bana bakıyordu. Konuyu site yönetim ve denetimine ilettikten sonra A.Ö. hakkında suç duyurusunda bulundum.'

Suç duyurusunda bulunmasının ardından sitenin havuzunda çalışırken A.Ö.'nün kızıyla birlikte yanına geldiğini belirten Halil Ayaz, ''Fakirlerin çocukları engelli ve sakat doğar. Bunların evine ve yanına kesinlikle gitme. Böyle insanlardan uzak dur. Seni taciz ederler' dedi. Yine site yönetimi ve denetçilerinin bilgileri dahilinde şahıs hakkında suç duyurusunda bulundum. Bugün ilk dava sonuçlandı, mahkeme itiraz yolu açık olmak üzere sanığı cezalandırdı' diye konuştu.

Halil Ayaz, olayın yerel bir internet sitesinde haber olması üzerine tehdit telefonu aldığı için de suç duyurusunda bulundu.

🎥 A.Ö.'nün sitenin kapalı otoparkında, Halil Ayaz'a hakaret ettiği iddia edilen anlar cep telefonu kamerasına böyle yansıdı. Ayaz'ı arayan kimliği belirsiz kişinin kendisini tehdit ettiği anlar da ses kayıtlarında yer aldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
125
38
20
10
5
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Art Ankara

Belli ki akli dengesi yerinde değil ve bu şartlarda öğretmenliğe devam etmesi yanlış, özellikle ilkokulda, acil olarak görevden alınmalı ve psikolojik değerl... Devamını Gör

Kzlt

İnternet amacına ulaşmış ve bu tür ruh hastası tipleri bize sunmuştur kadın belli ki normal değil fakirliği aşağılaması, karşısındaki görevlinin çocuğunun fi... Devamını Gör

Sedat Yılmaz

Kadının psikolojik sorunları olduğu çok belli. Telefonla arayan malı da gaza getirip istediğiniz kişiyi öldürtebilirsiniz, çünkü beyni yok, haberi bile doğru... Devamını Gör