Osmanlı Döneminde Bir Ramazan Ayının Nasıl Geçtiğini Anlatan Bilgilendirici Bir Yazı

213PAYLAŞIM

Osmanlı İmparatorluğu şüphesiz tarihte yer almış en güçlü devletlerden biri. Tarihimiz olduğu için Devlet-i Aliye ile ilgili kitaplara ilgi gösteriyor, dönem dizilerini ve filmlerini en çok izlenen programlar arasına sokuyoruz. Ancak Osmanlı Tarihi okurken veya o dönem ile ilgili yapılan işleri takip ederken eksik kaldığımız bir yer var. O da Osmanlı'da sosyal ve günlük hayat. 

Twitter'daki Osmanlı Yemekleri hesabı Osmanlı'ya yeme içme alışkanlıkları üzerinden derinleşen, ilginç ve bilgilendirici bir hesap. Bu hesabın paylaştığı Osmanlı'da Ramazan akışı da umarız ilginizi çekecektir.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyzi99

Eski Türklerdeki zarafet...

alperen-a.kaya

Nerede o mis gibi leylaklar diyelim bari herkes eski Ramazanlardan dem vurmuş lakin kimsede eski adetleri yaşatma yönünde bir faaliyet içersinde değil ... Bilincimiz bile bilinçsizlik üzerine kurulu. Tabi benim şahsi fikrim kızmayın darilmayin.

hipergrafi

Tarihimizle ilgili bu tarz bilgilerden hoşlanıyorsanız "Osmanlı Kadını Efsane ve Gerçek" kitabını okuyun. Ne esef verici ki o kitabın yazarı Aslı Sancar'da aslen Türk değil, sonradan İslamı tercih etmiş bir Amerikalı'dır.

nonsine

Dedelerin klasik nerede o eski ramazanlar lafına son derece katılıyorum, seneler, aylar geçtikçe kültürümüzü unutuyoruz. Eskiler çok daha güzeldi.

beyzaledger

iftar verebilmek için eşyalarını satıyor olmaları kötüymüş

beyzaledger

antika değeri vermiş ya ondan dedim ama haklısın tabi sonuçta yine zenginler

Görüş Bildir