Görüş Bildir
Haberler
Örümcek Adam Eve Dönüş Yok Gişe Rekoru Kırdı! "İlk Gününde 50 Milyon Dolar Hasılat..."

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok Gişe Rekoru Kırdı! "İlk Gününde 50 Milyon Dolar Hasılat..."

Müge Kakşi
18.12.2021 - 18:36

Türkiye'de sinema salonlarında bu hafta bir yerli dört yabancı film olmak üzere toplamda beş film gösterime girdi. 17 Aralık itibariyle gösterime giren filmler arasında dikkat çeken yapımlardan biri ise Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (Spider-Man: No Way Home) oldu. Jon Watts imzalı “Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok” filminde ilk defa süper kahramanın kimliği ifşa oluyor. Film vizyona girdiği ilk gün dünyada gişe rekorları kırarken Türkiye'de ise 276 bin seyirci tarafından izlendi. İşte Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filmi verileri...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok Filminde İlk Günden Rekor

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok Filminde İlk Günden Rekor

Box office rakamlarına göre, Sony Pictures ve Marvel ortak yapımı 'Spider-Man: No Way Home' filmi pandeminin gişe rekorunu kırıyor. Dağıtımcılığını üstlenen Sony, filmin sadece vizyona girdiği perşembe günü 50 milyon dolar hasılat elde ettiğini açıkladı.

'Spider-Man: No Way Home' ilk gün hasılatına göre, 'Avengers: Endgame' (60 milyon dolar), ve 'Star Wars: The Force Awakens''ın (57 milyon dolar) ardından tüm zamanların en iyi açılışını yapan 3. filmi oldu.

Film yayılmaya başlayan Covid-19 varyantı Omicron'a rağmen izleyiciyi sinemaya çekmeyi başardı. 'No Way Home'un pandemide 100 milyon dolar gişe hasılatını aşan ilk film olması bekleniyor. Tahminlere göre, bu rakam 150 milyon dolara çıkabilir.

Türkiye'de İlk Gün 276 Bin Seyirci

Türkiye'de İlk Gün 276 Bin Seyirci

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok Türkiye'deki vizyonunun ilk gününde ise 276 bin biletli seyirci tarafından izlendi.

Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Marisa Tomei ve Jamie Foxx'un başrollerinde oynadığı Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok'un yönetmen koltuğunda Jon Watts, oturuyor.

Macera, bilim-kurgu ve aksiyon ağırlıklı film, kimliği açığa çıkan Örümcek-Adam'ın, bu konuda Doktor Strange'den yardım istemesiyle gelişen çetrefilli olayları konu ediniyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mustafa Ozan Arslan

sinemalarda karanlıktan bişi göremiyoruz ki izleyelim!! cinemaximuma ceza verebilecek kurum kuruluş da yok!!