Orhan Boran’la Başladı, Cem Yılmaz’la Zirveye Ulaştı: İşte 2000’li Yılların Yeni Nesil Stand Up’çıları

514PAYLAŞIM

Türkiye’de stand-up deyince akla yıllardır Cem Yılmaz gelir. Peki son dönemde öne çıkan ve herkesi kahkahaya boğan başka isimler yok mu? Var! İşte o 14 ismi sizin için derledik!

1. Modern Sabahlar’da herkesi kahkahalara boğan Ege Kayacan, mikrofonu eline alıyor ve aklından geçenleri Şahsi Şov’unda anlatıyor. Özellikle babalık üzerine yaptığı esprilerle yarım yarım yarıyor.

Melih Gökçek esprisiyle başladığım gecede “olacak o kadar” müziği başlamadan şahsi dertlerime döndüm...

Ege Kayacan (@egekayacan)'in paylaştığı bir gönderi ()

2. Oyuncu, yazar ve yönetmen Meltem Parlak Çok da Fifi - Hatunlar ekibiyle başladığı stand-up kariyerini “Evlenecek miyiz?” ile sürdürüyor. On parmağında on marifet olan oyuncu, Gülfim Abla isimli kitap serisiyle dertlere derman oluyor.

3. Radyocu Mesut Süre, “Siz Hepiniz Ben Tek” isimli tek kişilik gösterisiyle sahneden güldürmeye devam ediyor.

4. Cem Yılmaz’a rakip olarak gösterilen oyuncu ve komedi yazarı Hasan Can Kaya, “Hep Zemin” isimli şovunda kendine has mizahıyla herkesi kahkahalara boğuyor.

5. Reklamcılık, senaryo yazarlığı, oyunculuk ve radyoculuk yapan Deniz Alnıtemiz 2013’te TEDx konferansında yaptığı konuşmasıyla öne çıktı. Tek kişilik şovuyla güldürmeye devam ediyor.

6. Sosyal medya üzerinden anlattığı hikayeleriyle gönülleri fetheden Kaan Sekban evde yaptığı tek kişilik gösterisinde kahkahalar attırıyor.

7. Tiyatrocu Buse Sinem İren, tek kişilik gösterisi “Mahsusçuktan Stand Up”ta Karadeniz şivesiyle espriler, şakalar yapıyor.

8. “Apartman Sohbetleri” isimli Youtube serisiyle ünlüleri ağırlayan radyocu İlker Gümüşoluk, ikili ilişkilerden yola çıkarak hazırladığı tek kişilik gösterisinde kahkahalara boğuyor.

9. Özgün ve gerçekçi halleriyle izleyiciyi kendine çeken Aydın Doğu Demirkol, “Abiler Detected” videosuyla ünlendi. Kendi yaşamından kesitlerle süslediği tek kişilik şovunda güldürmeye devam ediyor.

10. Tek kişilik gösterisinde mahalle yaşamındaki gözlemlerini ve ailesiyle yaşadıklarını aktaran Cihan Talay, doğaçlama tiyatro tecrübesiyle adından söz ettiriyor.

11. Tiyatrocu ve oyuncu Lesli Karavil, sektördeki erkek egemenliğine inat güldüren kadınlardan…

12. Osmanlı torunu ve İngiliz olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Naz Osmanoğlu, Anglo-Türk enerjisiyle herkesi kahkahalara boğuyor.

13. Deniz Özturhan, Çok da Fifi - Hatunlar ekibiyle başladığı stand-up yolculuğunda güldürmeye devam ediyor.

14. İçimizden biri Cem İşçiler, "Komik Olan Ben Değilim" isimli tek kişilik gösterisinde samimi hikayeler anlatıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozan-karadag

Rezillik

batuhan-kalafat

Abi cem yılmazın önüne geçen göremiyorum :D

can_can

yapıyoo olucaaaağğz..

Gizli Kullanıcı

Cihan Talay bu adamın showu değil de duruşu beni daha çok güldürüyor :)

memonemo

Komedyenleri antipatik bulmaya ben mi çok meyilliyim bilmiyorum. Oluyor. Soğuyorum direk ve o saatten sonra gülmeme imkan yok. Cem Yılmaz'da olmadı hiç misal. Neden oluyor acaba?

Görüş Bildir