Onu Terk Eden Sahiplerini Barınakta Tekrar Görünce Sevinçten Deliye Dönen Köpek: Zuzu

383PAYLAŞIM

Ama çok da sevinmeyin, çünkü bu kötü aile Zuzu'yu geri almaya değil başka bir köpek sahiplenmeye geldi...

Kuyruğunu deliler gibi sallayan, o karşılıksız sevgisinden bir gram kaybetmeyen Zuzu onu terk eden sahipleri için deliye döndü. Bilmediği bir şey vardı ki... onlar eve başka bir köpekle dönmeyi planlıyordu. Buzzfeed'den sizler için derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/stephaniemcneal...

Zuzu 2 yaşında bir Alman kurdu. Kaliforniya'daki Downey Hayvan Merkezi'nde yaşıyor. Orada çalışanlar Zuzu için 'güzel, sevgi dolu, harika bir kız' diyorlar.

Ama Zuzu'nun barınağa gelişi pek de mutlu bir hikaye değildi elbet. Zuzu, yine Alman kurdu olan babası ile birlikte aynı evde yaşıyordu ama babası hayatını kaybetti.

7 yıldır barınak gönüllüsü olarak çalışan Desi isimli bir kadının ifadesine göre, Zuzu ailesiyle birlikte çok mutlu bir köpekti. Fakat Zuzu babası öldükten sonra depresif bir köpek oldu ve sürekli ağlıyordu. 

Zuzu en sonunda komşunun bahçesine kaçtı ve komşular da hayvan kurtarma merkezine haber verdiler.

Barınak Zuzu'nun bir sokak köpeği olduğunu sanarak onu merkeze getirdiler. Çalışanlar onu barınağa alıştırmaya çalışırken Zuzu bir anda deli gibi sevinmeye başladı.

Barınağa gelen bir grup ziyaretçi vardı ve Zuzu sanki onları tanır gibiydi! Bu kadar sevindiğine göre...

Desi kendi Facebook hesabında paylaştığı hikayede “Dünyanın en mutlu köpeği gibiydi. Evine geri dönecek sanmıştık." 

Janay isimli bir başka gönüllü ise BuzzFeed habere şöyle dedi, "Köpeğin onları tanıdığı apaçık ortadaydı. Onlar da telden ellerini sokup onu sevmeye onunla konuşmaya başladılar."

Desi ailenin yanına gitti ve köpeği geri almaya gelip gelmediklerini sordu. Fakat onlar Zuzu yerine başka bir köpek sahiplenmeye gelmişti.

“Bize söyledikleri sebep ise babası öldüğünden beri Zuzu'nun depresyonda olması ve sürekli ağlamasıydı. Artık mutlu bir köpek değilmiş. Onun mutsuzluğu için buldukları çözüm ise onu orada öylece bırakmak oldu. Ve gidip başka bir köpek almak."

Desi hikayeyi video ile birlikte Facebook hesabından paylaştı ve Zuzu için 'en iyi aileyi' aradıklarını söyledi. Gönderisi binlerce kez paylaşıldı ve yorumlar sel gibi aktı.

Bazı kullanıcılar bu insanlara bir daha asla köpek sahiplendirilmemesi gerektiğini söyledi, bazıları ise onların terk edilmesi gerektiğini ifade etti. Ama genel yorumlar bu insanlara asla köpek sahiplendirilmemesi gerektiği yönündeydi.

Desi, Zuzu'nun başka bir kurtarma örgütü tarafından alındığını ve ona fevkalade bir yuva bulunacağını söyledi.

Ama Desi açıklamasına, Zuzu'nun ailesinin hikayesine bakılırsa her iki taraf için de bunun en iyisi olduğunu da ekledi.

Ona arkanızı dönüp gitmeden önce lütfen bir kez daha düşünün çünkü o asla sizi terk etmezdi!

Barınaklar Zuzu'nunki gibi hikayelerle dolu, belki siz de hazır hissettiğiniz zaman bir canın meleği olabilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yucel-karaca

şerefsizler. köpek bırakılır mı lan hayvan herifler ? adi şerefsizler. nasıl delirmiş ki hayvan görünce atlıyor hemen önlerine abv böylekader gibi

buse-bozan

allah kahretsin böyle insanları ya o hayvanın günahı ne allah belalarını versin beyin özürlüler inşallah güzel bi yuva bulur <3

fahri-can-usta

Keşke yaşanacak başka bir gezegen bulunsa da bütün insanlar oraya göçse hayvanlarda bi rahat etse

kawashima

Gerizekalılar! o hayvancağız orda öylece gözünüze bakarken nasıl başka hayvan sahiplenirsiniz... Yazıklar olsun.. İnşallah vicdansız ve nankör olmayan sıcak bir yuva bulunur

koala-neco

şu hayvanlarda akıl olsa zaten insan gibi vicdansız varlığa 100km yaklaşmaz, en büyük zaafları biziz mk -.-

Görüş Bildir