Onların Dr. Nowzaradan'ı Varsa Bizim de Canan Karatay'ımız Var! Kilo Avcısı İki Efsane İsmi Karşılaştırdık

2.8bPAYLAŞIM

Bir yanda Ağır Yaşamlar’ın babacan tavırlarıyla kalbimizde yer eden minnoş doktoru Dr. Younan Nowzaradan, diğer yanda asabi hallerine rağmen hepimizin gönlünü fetheden Prof. Dr. Canan Karatay…

1944 yılında doğan ve İran asıllı olan Dr. Younan Nowzaradan, Tahran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Laparoskopik cerrahide yaklaşık yirmi, laparoskopik bariatrik cerrahide ise yedi yıllık tecrübeye sahip.

Dr. Nowzaradan, 270 kilogramın üzerinde çıkarak kendisine gelen ve tedavi olmak isteyen hastalarına önce biraz kilo verdiriyor; 230 kilonun altına inmelerini istiyor. Daha sonra da ameliyatla midelerini küçültüyor ve hayat biçimlerini değiştirmelerini sağlıyor. Kendine has tatlı sert üslubuyla hastalarını korkuyla karışık bir şekilde motive ediyor ve bu minnoşluğu da kendisinin reyting rekorları kırmasını sağlıyor.

1943 yılında Elazığ’da doğan Prof. Dr. Canan Karatay, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra iç hastalıkları uzmanlığı eğitimini aldı ve kardiyoloji alanında çalışmak üzere İngiltere’ye gitti ve Türkiye’de bu alanda ilklere imza attı.

Canan Hoca Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi kardiyologlardan biri olmasına rağmen, onu beslenme konusunda verdiği çığır açan tavsiyelerden tanıyoruz. Ekmeğin baş düşmanı olan ve her fırsatta glutenin, şekerin insanlığın sonu olacağının altını çizen Canan Hoca sık sık gündemin tepesine yerleşiyor.

Çalışma alanlarının ve tarzlarının farklılığına rağmen beslenme üzerine odaklandıkları için onları buluşturan ortak noktaları var…

Dr. Nowzaradan ve Canan Karatay sosyal medyanın adeta gözbebeği... Öyle ki, ikisine de dünyanın en komik caps'leri yapıldı.

Dr. Nowzaradan da, Canan Karatay da hastalarına ve izleyicilere karşı lafını sözünü asla esirgemiyor. İkisinin korkusundan diyetinden vazgeçmeyenler olduğu gibi, elindeki çikolatayı camdan atanlar var.

Hem Dr. Nowzaradan'ın hem de Canan Karatay'ın takdirini kazanmak oldukça zor görünüyor; dolayısıyla onların aferinini almak paha biçilemez.

Dr. Nowzaradan'ın da, Canan Karatay'ın da ukala insanlara hiçbir şekilde tahammülü yok. Öyle ki, Dr. Nowzaradan’ın odayı terk etmişliği bile var.

Dr. Nowzaradan'ın ve Canan Karatay'ın beyanlarından çıkarıyoruz ki ikisi de bireylerin değil, toplumun sağlığını düşünüyor ve bu yönde konuşup hareket ediyor.

Hem Dr. Nowzaradan hem de Canan Karatay sağlıklı beslenmenin gönüllü neferi; proteine ve sebzeye dost, karbonhidrat ve şekere düşman...

Bu kadar ortak noktaya rağmen elbette ki farklılıkları söz konusu…

Dr. Nowzaradan olmuş bitmiş ve artık çok geç gibi görünen kilo sorunlarına çözüm bulmaya çalışırken, Canan Karatay kilo almadan önce önlem almak için elinden geleni yapıyor.

Canan Karatay farklı üslubuyla dile getirdiği şeylerle korkutup ürkütürken, Dr. Nowzaradan tatlı sert haliyle motive ediyor.

Sosyal medyanın mizah beşiği Twitter’da da bu konu es geçilmedi elbette…

Biz Dr. Nowzaradan'ı da, Canan Hoca'yı da çok seviyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
inci-mecit

canan karatay onun cegregi edemez o sadece yemeyin diyo.. nowzaradan hem hayatlara dokunuyor hem diyet veriyor hem pes eden hastalarina özel ilgi var evlerine kadar gidiyor ikna etmek için..aradaki farki siz düşünün..

birinci-tekil-birey

Nowzardan reis, Canan başkan ve ben mangal başı rakı sofrası kursak birlikte ne olur acaba? Çok merak ediyorum.

gurkan-aksu1

Nolcak seni siklemez ikisi muhabbet ederler.

birinci-tekil-birey

Öyle yapsalar iyi işte takılırım ne güzel. Müessese bunlar var diye hesap da çıkarmaz. Eğer sikleyip şunu yeme bunu içme derlerse asıl sıkıntı :D

themeret

hanımcılıkta bu gün nowzaratay

ordekkac

Hiç olmazsa tanışıp,kanka olsunlar.lkdldl

wellington

Öyle veya böyle bu programların yararının zararından fazla olduğu kanısındayım. Hiç değilse farkındalık yaratılmış oluyor.

Görüş Bildir