Görüş Bildir

Onları İkna Etmek Neredeyse İmkansız: Erkekler Neden Tacizin Taciz Olduğunu Anlamamakta Bu Kadar Israrcı?

Anasayfa > Cafe

Taciz, tacizdir.

Sürekli ama sürekli gündemde olan taciz konusunda artık neyin taciz olduğunu, neyin olmadığını anlatmaya çalışmaktan yorulmuş durumdayız.

Konuyla ilgili korkunç ve genelde alay eden, kadını suçlu bulan ve olayı küçümseyen yorumlar yapanlar da erkekler.

Konuyla ilgili korkunç ve genelde alay eden, kadını suçlu bulan ve olayı küçümseyen yorumlar yapanlar da erkekler.

Erkeklerin her taciz olayında önceden hazırlanmış gibi sistemli bir şekilde ve yüksek sesle karşı çıkmasındaki sebepler oldukça basit.

Erkekler tacizi o kadar kanıksamış durumda ki, yaptıklarının gerçek anlamının gerçekten farkında değiller.

Kendilerinin de taciz etme potansiyeli her zaman olduğu için bu "hakkı" saklamak istiyorlar.

Kadınların yaşadığı korkudan, tedirginlikten, çaresizlik hissinden bihaberler; çünkü erkeklerin önemli bir bölümü bu hissi hiç yaşamadı.

Grip de insan öldürüyor ama koronavirüs gelince hepimiz evlere kapandık.

Grip de insan öldürüyor ama koronavirüs gelince hepimiz evlere kapandık.

Bir önceki maddede yazılanları bir erkeğe anlatınca cevap 'erkekler de tacize uğruyor ve öldürülüyor' oluyor. Erkeklerin de çoğunlukla yine erkekler tarafından tacize uğrayıp öldürüldüğünü kesinlikle anlamak istemiyorlar. Bir kadının bir erkeği taciz etme durumu çok çok nadir ve büyük oranda tehlikesiz oluyor. Erkekler kadınlardan gelen ilgiyi taciz olarak görmedikleri için aynısının kadınlar için de geçerli olduğunu sanıyor. Sırf kendisiyle birlikte olmak isteyen birini reddettiği için hayatı kararan, öldürülen binlerce kadını görmezden geliyorlar.

Görsel olarak etkilenen canlılar oldukları için kadınları da öyle sanıyorlar.

Görsel olarak etkilenen canlılar oldukları için kadınları da öyle sanıyorlar.

Yoksa niye sağa sola cinsel organlarının fotoğraflarını saçıp dursunlar? Cinsel organlarını muhteşem bir varlık ve iktidar kurma aracı olarak gören erkekler sahip oldukları gerçek dışı porno kültürüne de dayanarak bunun kadınların da hoşuna gideceğini sanıyorlar. Bir kadının bir erkeğe çıplak vücudunu göndermesi ile bu yaptıkları arasındaki farkı anlayamıyorlar.

Konuyu kesinlikle anlamak istemeyen, daima sulandırıp başka yerlere çekmeye çalışan erkekleri ikna etmeye çalışmak gerçekten boşa çaba.

Ne yazık ki bazen yanlarına kadınları da alsalar, o kadınların da kendileri gibi düşünmelerini sağlasalar da; bu bilinci aşılayacak olanlar yine kadınlar.

Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
210
136
78
15
14
9
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Taciz değilmiş.. Ne malum takıntılı manyak olmadığı? Attığı mesajdan belli zaten "kapıyı açtınız aklım gitti" diyor böyle mi tanışılır? S.km kalktı demiyor d... Devamını Gör

Kzlt

Aklı almayacak şekilde anlamadığı dilden konuşarak tacizi anlatamayız. Senin anan bacın yok mu aynısını onlara yapsalar hatta yatırıp yağlasalar yakışır mı d... Devamını Gör

Kzlt

::)) yahu toplum dili işte denenmeli :P

Selin Özgüven

Klasik türk taktiğini uygulayıp senin kardeşine annene yapılsa hoşuna gider mi diceksin başka türlü insanımız empati yapamıyor maalesef...

Pasif Kullanıcı

Onu da dedik gene de fayda etmedi bazi insanlar cok anlayışsız. Hayirdan anlamıyorlar.