Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onlar da Kendi Şehirlerinde Ünlü! Rengarenk Kişilikleri ile Memleketimizin Nevi Şahsına Münhasır İnsanları

2.2bPAYLAŞIM

Bugüne kadar hep sanat ve magazin dünyasındaki ünlüleri anlattık. Bugün size yine ünlülerden bahsedeceğiz ama kendi şehrinde ünlü olmuş ilginç kişilerden. Onlar size biraz farklı gelebilir ama eminiz tanıyınca çok seveceksiniz. Hepsinin bir hikayesi hepsinin bir sevdası var.

Bugün sizi ülkemizin rengarenk ve kendi şahsına münhasır insanları ile tanıştırmak istiyoruz. Karşınızda Adıyamanlı Cesi Dayı, Burdurlu Sarı Hasan ve Konyalı Kırmızılı Kadın Sultan...

Öncelikle hayatı çoook renkli yaşayan Adıyamanlı Cesi Dayı ile başlayalım. Gördüğünüz gibi Cesi Dayı giydiği rengarenk takım elbiselerle meşhur.

Üzerinde her renk var. Yeşil, turuncu, mor, pembe... Cesi Dayı hiçbir rengi ayırt etmeden hepsini üzerinde taşıyor. Öyle ki bazen gün içerisinde 4-5 takım değiştirdiği bile oluyor.

Bunun sebebi ise taa çocukluğuna dayanıyormuş. "Çocukluğumdan beri renkleri, renkli giyinmeyi çok seviyorum." diyor.

"Çocukluktan beri renkli giyinmeyi çok seviyorum. Onun için rengarenk giyiniyorum. Yani bende her renk elbise bulunuyor. Her renk elbisenin gömleği, ayakkabısı ve kemeri var. Siyah elbisenin siyah ayakkabısı var, yeşil elbisenin yeşil ayakkabısı var, beyazın beyazı var, kırmızının kırmızısı var."

"Gardırobumda 60-70 tane elbise var. Gardırobuma elbise sığmıyor. Elbiselerin sığması için 4 tane gardırop almam lazım. Elbiselerimi yurt dışından sponsorlarım gönderiyor."

Cesi Dayı, Adıyaman'ın Tut ilçesinde yaşıyor. Şu anda belediyeden emekli ve belediye meclis üyesi. Cesi Dayı'yı bölge halkı çok seviyor ve yolu Adıyaman'a düşen herkes onunla mutlaka tanışmak istiyor.

Gençlik yıllarında İstanbul’da yaşayan ve daha sonra memleketi Tut ilçesine gelen Cesi Dayı, belediyede temizlik görevlisi, tahsildarlık, bekçilik görevlerinde çalıştı. Daha sonra belediye başkan vekili ve başkan yardımcılığı yapan Cesi Dayı, 9 yıldan beri belediye meclis üyesi olarak görev yapıyor.

Memleketimizin kendi şahsına münhasır kişiliklerinden bir diğer ünlü isim de Burdur'un simgesi haline gelen Sarı Hasan.

Sarı Hasan'ın kıyafetleri, ayakkabıları, bastonu, evi, arabası neyi varsa hepsi sarı.

Hatta sakallarını bile sarıya boyamış. Bunun sebebi ise büyük bir aşka dayanıyor.

İçindeki Fenerbahçe aşkıyla yanıp tutuşan Sarı Hasan, yıllardır sarı ve lacivertten başka bir renge hayatında yer vermiyor. Özellikle de sarı renk onun için vazgeçilmez.

Aslında makine mühendisi olan Hasan Sandıkçı; Ahmet Necdet Sezer zamanında cumhurbaşkanlığına adaylığını koymuş. Daha sonra milletvekilliği ve belediye başkanlığı için de şansını denemiş ama hiçbiri olmamış.

Yine de Burdur halkı onu çok seviyor ve Burdur'a geldiğinizde Sarı Hasan'ı görmeden gitmeyin diyorlar.

Son olarak da aşk uğruna kırmızılara boyanan Konyalı Sultan Özcan var. Ama onun hikayesi biraz hüzünlü.

Sultan Teyze'nin hikayesini birçoğumuz biliyoruz zaten. Bir ara çok konuşulmuştu.

Onunki kırmızıya yani aşka adanmış bir hayat. Yanakları, dudakları, kıyafetleri kırmızı olan Sultan Teyze; yıllardır içinde taşıdığı tüm aşkı ve acıyı bu şekilde yansıtıyor.

Kırmızılı Kadın Sultan Teyze hayatını çocukluk aşkına adamış ama maalesef sonu mutlulukla bitmemiş. Her şeye rağmen “Aşık olmayan adam bu dünyadan saman gelmiş saman gider?” diyor.

Acısını ve Aşkını Kırmızı Renginde Taşıyan Kadın: Konya'nın 'Deli Kızı' Sultan Özcan - onedio.com
Acısını ve Aşkını Kırmızı Renginde Taşıyan Kadın: Konya'nın 'Deli Kızı' Sultan Özcan - onedio.com

25 senedir her sabah 10.30’da yollara düşüyor ve Karatay’daki Kayalıpark’a geliyor. Gelir gelmez de Şerafettin Camii şadırvanından su içiyor. Sultan Teyze de Konya'nın simgesi haline gelmiş durumda.

Ülkemizde bilmediğimiz kim bilir daha nice renkli kişilik var. Onların hepsi bizim için çok değerli. Sizin de çevrenizde tanıdığınız böyle farklı insanlar varsa lütfen yorumlarda bizimle paylaşın :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
canbaz67

Kırmızılı Sultan Ablayı üzen adamı gördüğüm yerde yumruklamak isterdim. Geçen sabah kahvaltı sırasında belgeseline denk geldim. Kadın herşeye rağmen tek bir kötü laf etmiyor ayrıldığı kocasına. Yazıklar olsun o adama.

speedkills

antepte rambo var :)

cem-karaman

yaşanır mı ulan başka memlekette... her rengine ayrı aşığım...

aysegul-sehla-apaydin

Sarı Hasan'ı tanıyorum ben. Burdur da bir çok kez gördüm

ibrahim-toren

Mersin : bi milyonun var mı ?

Görüş Bildir