Onedio'dan Bu Yıl da 150.000 TL Değerinde Destek Var: Yeni Fikirler Yeni İşler 2018 Başlıyor!

-

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından organize edilen, Türkiye’nin en başarılı hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler’in (YFYİ) 2018 yılı başvuru dönemi başladı. YFYİ başvuruları 13 Nisan’a kadar devam edecek.

Yeni Fikirler Yeni İşler, her yıl ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde düzenlenen genç girişimcilerin fikirleri ile destek bulabildiği erken aşama hızlandırma programı.

Hem henüz fikir aşamasındaki girişimciler hem de yolun başında olan şirketler iş fikirlerini geliştirmek için “Yeni Fikirler Yeni İşler” erken aşama hızlandırma programına katılabiliyorlar.

Başarılı görülen projeler, YFYİ Hızlandırma Programı kapsamında yoğun mentorluk desteği alabiliyor.

Ayrıca Demo Günü’ne kadar Türkiye’de Growth Circuit ve UC Berkeley işbirliğinde gerçekleştirilecek olan bootcamplere ve pek çok farklı konunun işleneceği eğitimlere katılabilecekler.

Başarıyla mezun olan girişimlere, iş hayatında iyi bir başlangıç için gerekli olan her şey sunuluyor.

YFYİ’den başarıyla mezun olan girişimler, YFYİ işbirliği kuruluşlarından çekirdek sermaye desteği, ODTÜ TEKNOKENT Kuluçka Merkezi’nde bir yıl ücretsiz ofis imkanı ve YFYİ’nin partnerlerinden ve geniş iletişim ağından faydalanarak ilk müşterisine ulaşma ve hatta yatırım alma şansı elde ediyor. 

YFYİ Hızlandırma Programı iş ortaklarından Elginkan Vakfı, Elder, Tüpraş ve TEB Girişim Bankacılığı demo day önceliklendirdikleri alanlar başta olmak üzere başarılı buldukları girişimcilere çekirdek sermaye desteği sağlayacak.

Biz de Onedio olarak, YFYİ bünyesinde öne çıkan fikirlere geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 150.000 TL değerinde içerik ve reklam desteği sağlıyoruz.

Örneğin geçen yıl, yenilikçi fikirleriyle öne çıkan; Deplike, Otsimo ve iCaked uygulamaları bu desteği almaya hak kazanmışlardı.

Deplike, gitaristleri amfi taşıma derdinden kurtaran yepyeni bir uygulama olarak karşımıza çıkmıştı.

Gitaristlerin En Büyük Yükü Amfiyi Cep Telefonuna Sığdıran Uygulama: Andrig - onedio.com
Gitaristlerin En Büyük Yükü Amfiyi Cep Telefonuna Sığdıran Uygulama: Andrig - onedio.com

En iyi amfinin ses özelliklerini bile telefonunuza sığdırabilen uygulama sayesinde gittiğiniz her yerde elektrogitarınızla en güzel soloları atabiliyor, mini bir konser verebiliyorsunuz.

Otsimo ise; otizmli çocuklara, yoğun ve kaliteli eğitimi sunmayı amaçlayan bir uygulamaydı.

Kendinizi Onun Yerine Koyun: Otizmli Birinin Ağzından Hepimizin Duyması Gereken 11 Cümle - onedio.com
Kendinizi Onun Yerine Koyun: Otizmli Birinin Ağzından Hepimizin Duyması Gereken 11 Cümle - onedio.com

Ülkemizdeki otizmli çocukların yalnızca %5'i gerekli olan eğitimi alabiliyor. Eğitim giderleri yüzünden aileler otizmli çocuklara gerekli olan eğitimi sağlayamıyor.

Sercan Değirmenci ve Zafer Elcik'in hazırladığı Otsimo uygulaması ise bu oranı biraz daha otizmli çocukların lehine çevirmeyi amaçlıyor. Otsimo, çocuklara ücretsiz olarak bu eğitimi evlerinde tabletler veya telefonlar aracılığıyla sunuyor.

Deplike ve Otsimo dışında, Onedio'dan reklam ve içerik desteği kazanan bir diğer uygulama ise iCaked'dı.

YFYİ bünyesinde başarılı olan iCaked projesinin tanıtımı için Onedio Yemek ekibimiz, Sevgililer Gününde bu videoyu hazırladı.

iCaked, hayalinizdeki pastayı 3 boyutlu olarak tasarlamanızı sağlayan bir uygulama. Giriş yaptıktan sonra bilgisayarda kendi tasarladığınız pastayı satın alabiliyorsunuz.

Geçen yılın kazananları böyleydi. YFYİ, 14 yıl boyunca yeni girişimlerin büyük destekler almasını sağladı.

200’ün üzerinde teknoloji tabanlı şirketin kurulmasına, 1000 den fazla istihdamın yaratılmasına, girişimcilerinin önemli başarılara imza atarak önemli kuruluşlardan yatırımlar almalarına ve ürünlerini uluslararası pazarlarda satmalarına katkı sağladı.

YFYİ’ye başvurmak isteyen girişimciler, 13 Nisan 2018, saat 24.00’e kadar bu başvuralarını gerçekleştirebiliyor.

Başvuru yapmak isteyenlerin yfyi.com sitesindeki formu doldurmaları gerekiyor.
Başvuru ve detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kerem-kasigur

her ne kadar kimi konularda yavşakça tutumlarınız olsa da ekmek yediğiniz sektöre desteğinizi tebrik ederim.

Başlıklar

KonserOrta Doğu Teknik ÜniversitesiTüpraşonediosevgililer
Görüş Bildir