Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Olduğundan Bir Hayli Genç Gösterenlerin Yaşadığı 12 O Kadar da Şey Olmayan Sıkıntı

-

Allah başka dert vermesin demek sanırım en doğru şey. Yaşından genç göstermenin verdiği şeyler sıkıntı değil de olsa olsa tatsızlık, nahoş olaylar, vs. olabilir. E bu kadarına da katlanın artık, abartmanın alemi yok.

1. Hadi canım bizi kandırıyorsun?

Kardeşinizle bir yere gidip de sizin büyük abla/abi olduğunuzu söylediğinizde bundan başka tepki aldınız mı hiç? Belki bazen de “mümkün değil, sen küçüksün” falan diyorlardır en fazla.

2. Kimlik?

Arkadaşlarla bara, alkol alınan bir mekana gittiğinizde nedense hep sizden kimlik isteniyor. Sonra da sanki havaalanında pasaport kontrolü yapılıyormuş gibi inceleniyorsunuz. Velinizi soran oldu mu hiç?

3. Ee okul nasıl gidiyor?

Akrabaların, aile dostlarının sormayı en sevdiği soru bu, ancak şu var ki sizi liseye gidiyor zannediyorlar ya da 3 yıl önce mezun olup çoktan çalışmaya başladığınızı bir türlü kabul edemiyorlar. Ya siz daha miniciksiniz ama!

4. Annen/Baban evde mi?

Niye apartman aidatı makbuzunu alamayacak kadar küçük müyüm?

5. Yüzünüzdeki makyajı temizleyince/sakalları kesince 13 yaşına dönüyorsunuz kabul edin.

Belki de öyle olmasın diye bu kadar makyaj? Yanılıyor muyuz? Bizce hayır.

6. Genç gösteren kıyafetler sizi çocuklaştırıyor.

30 yaşında biri giydiğinde 5 yaş küçülten karikatürlü, süper kahramanlı, vs. tişörtler sizi ilkokul sıralarına döndürüyor.

7. Büyüyünce anlarsın!

Yav daha ne kadar büyüyeyim?! Demiyor musunuz bu cümleyi duyunca içinizden? Deyin, hakkınız.

8. Kimin kimsen yok mu canım?

Tek başınıza bir tura katıldığınızda sizi lise grubuyla gezmeye gelmiş zanneden insan tatlılığı der susarız.

9. Yaşça büyük biriyle sevgili olmak mı?

Çok riskli, hatta sizin biriyle sevgili olmanız bile riskli. İtiraf edin kaç kere abiniz ya da babanız zannettiler sevgilinizi?

10. İnsan olduğu yaşta görünmek için çabalar mı?

İşte siz çabalıyorsunuz.

11. Üniversitede son yılınız ama hala hocalar sizin birinci sınıf olduğunuzu düşünüyor.

Yahu 4 yıldır görüyorsun artık öğren ama, biraz da bunların vurdumduymazlığı bu.

12. Ama şu var ki hala öğrenci akbilini kullanıyorsunuz ve kimse şüphelenmiyor!

Demek ki olumlu yönden bakınca güzel şeyler görmek mümkünmüş dini ablası…

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

Kuzenim 23 yaşında evlendi boyu 1.58 epeycede cılız taş çatlasın 16 gösteriyor. Düğün için kuaföre gittik kuaförde sırada bekleyen kadınlar gözleriyle yediler ufacık tefecik bi kızı Üzerinde gelinlikle görünce inanılmaz rahatsız oldular. Yaşını falan sordular. Bence güzel bi durum insanlar genelde 19-20 zannettiklerini söylüyor ama ben yaşımı söylemeyi seviyorum 25 dediğimde insanların suratındaki şaşkınlığı görmek eğlenceli oluyor.

bala-fil

24 yaşındayım ve bu yaz kendisi de 15 yaşında olan birinden en fazla 15 gösteriyorsunu duydum çocuğu bir türlü 24 olduğuma ikna edemedim ama bundan memnunum ne yalan söyleyeyim 😂

yeni_id

Kaile alınmama hususunu daha da belirginleştirmeliydin editciim

birinci-tekil-birey

Benim büyük oğlan lisede. Veli toplantısına gittiydim, sınıf öğretmeni bizimkine "aaa bak abin de gelmiş sen de derste çok konuşma (Bizimki azcık hareketli)" ... Dedim "Ben babasıyım". Kadıncağız şaşırdı... Olsun be iyi oluyo böyle. 30 küsur sene önce ayrıldığımız bilimum okul arkadaşları ile buluşunca da iyi oluyor genç görünmek. :D

askito-muyum-ben

5 ay sonra 27 olucam hala 'maksimum 23 görünüyorsun' diyenler var. sinirim bızılıyı!

Görüş Bildir