Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Okul İdaresi, Tavuklarından Ayrılmak İstemeyen Öğrenci İçin Bahçeye Kümes Yaptırdı

 > 
4.5bPAYLAŞIM

Kocaeli'nde yaşayan Hüseyin Berkant Tatlı, ortaokuldan sonra kazandığı Samsun Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesi'ne çok sevdiği tavuklarından ayrı kalacağı için gitmek istemedi. Bunun üzerine okul idaresi bahçeye kümes yaptırarak Tatlı'nın hem tavuklarına kavuşmasını hem de okulundan geri kalmamasını sağladı.

Civcivken alıp büyüttüğü tavuklarını bırakmak istemedi.

Kocaeli'de yaşayan Hüseyin Berkant Tatlı, Samsun Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesi'ni kazandıktan sonra okula yatılı öğrenci olarak kaydını yaptırdı. Ancak, henüz civcivken aldığı ve beslediği tavuklarını bırakacağından dolayı okula gitme konusunda isteksiz davrandı. Bunun üzerine Tatlı'nın ailesi, okul idaresine durumu aktararak ne yapabileceklerini sordu.

Okul bahçesine kümes yaptırıldı.

AA'nın haberine göre, Tatlı'nın tavuklarından ayrı kalmak istememesi üzerine okul idaresi, okul bahçesine kümes yaptırarak Tatlı'nın 6 tavuğunu bu kümese getirtti. 

Tavuklarına kavuşmanın heyecanını yaşayan Tatlı, ders aralarında arkadaşlarıyla zaman geçirmenin yanı sıra, tavuklarına yem ve su vererek onların bakımlarını yaptı. Tatlı'nın tavuklarına bakmasına okulun biyoloji öğretmeni Tamer Gök'ün de yardım ettiği belirtildi.

Kümes büyütülüp yeni hayvanlar eklenebilir.

Öğretmen Tamer Gök, okul bahçesine yapılan kümesin sadece Tatlı için değil, diğer öğrenciler için de hayli etkili olduğunu söylerken, "Çocukların üretkenliklerine de faydalı oldu. Hayvanları beslerken çeşitli fikirler üretiyorlar. 'Yeni bir bahçe oluşturalım, neyi nasıl yiyoruz, nasıl elde ediyoruz, tanımak istiyoruz' dediler. Hayvanların sayısını artırmayı, buraya kaz, ördek, kedi, köpek de almayı istiyorlar. Eşeğe kadar istekler var. Hangilerini yapabileceğiz bilemiyoruz ama bahçemizi geliştireceğiz" diyerek okula botanik bahçesi yapmayı düşündüklerini ifade etti.

"Tavuklarım sayesinde daha fazla arkadaşım oldu."

Tavuklarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Tatlı, yaptığı açıklamada tavuklarından ayrı kalmamak için okula gelmemeyi bile düşündüğünü söyledi. 

Okul idaresine teşekkür eden Tatlı, "Hayvanlarımın başarımdaki rolü çok büyüktü. Teneffüslerde koşarak buraya geliyorum. Onları bahçeye salıyorum, dolaştırıyorum. Tavuklarım sayesinde daha fazla arkadaşım oldu" diyerek ne kadar sevinçli olduğunu belirtti.

Tavuklar, diğer öğrencilerin de ilgi odağı oldu.

Okulda öğrenim gören diğer öğrenciler de tavukları çok sevdiklerini söylerken, tavuklarla kendilerinin de ilgilendiklerini hatta gelecek diğer hayvanlar için arta kalan yemeklerle besleme düşüncelerinin olduğunu söylediler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kare-as

Tavuğa evet, BİT'e hayır, nasıl hayvan sevgisi bu???

gunesliler

İlköğretim döneminin eski dönemlerdeki gibi köy enstitüleri olmasından yanayım. Lakin güncellenmiş müfredatla birlikte. Çocuk üniversiteye gelmiş ne yemek yapmaktan anlıyor ne de soba yakmaktan, ne de bir tamirden. Gerçekten donanımlı bireyler için ilkokuldan başlanmalı kanaatindeyim. Bilmem siz ne düşünürsünüz arkadaşlar?

_oishii_

benim oğlumun okulunda da yaralı bulup bakımı üstlendikleri bir dostları var, iki adet kulübesi var, çok iyi bakılıyor harika durumda şu an ve acayip tatlı bişey :)

layd

sevginin her türlüsü çok güzel..:))

Gizli Kullanıcı

gune bu haberle baslamak ne guzel

Görüş Bildir