Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Oh Be! Artık Facebook'tan Çıkmadan Daha Hızlı İçerik Okuyabileceğiz: Instant Articles

-

Piyasadaki en inovatif ve kullanıcı odaklı şirketlerden birisi olan Facebook, yaklaşık 10 ay önce yeni bir teknolojiyi kullanmaya başladı.

Çok büyük bir teknolojik gelişme olmasa da, Facebook’un kullanıcı sorunlarını ne denli hızlı görüp, çözüm üretebilme yetisine sahip olduğunu gösterme açısından da oldukça önemliydi.

Facebook’un devreye soktuğu servisin adı Instant Articles.

IA servisi ile birlikte yayıncılar artık makalelerini kendi web sayfaları yerine Facebook uygulaması aracılığıyla paylaşabiliyor.

Bu servisin devreye sokulmasındaki ana amaç, kullanıcıları Facebook uygulamasından çıkmaya zorlamadan, içerikleri daha temiz ve hızlı bir şekilde okuma fırsatı sunulması.

Böylece Facebook, özgün ve güvenilir içeriğe verdiği önemi, bunun yanında da kullanıcısına verdiği değeri bir kez daha kanıtlamış oluyor.

Facebook kullanıcılarının, mobil uygulama üzerinden ne kadar aktif olduklarını düşünürsek eğer bu servisin değeri bir kez daha görülmüş oluyor aslında.

Rakamsal olarak konuşmak gerekirse, bir kullanıcı Facebook üzerinden yönlendirmeye maruz kalmadığı için, görüntülemek istediği içeriğe yaklaşık 10 kat daha hızlı biçimde erişebiliyor.

Facebook’un son zamanlarda kullanıcı deneyimiyle alakalı attığı adımları göz önünde bulunduracak olursak, bu servisin daha da hızlanacağını ve genişleyeceğini söylemek de mümkün.

Facebook’un özellikle mobil deneyimi daha da hızlandıracağı ve artık Instant Articles’ın çok daha hızlı yüklenerek, içerik anlaşması yapılan yayıncıların içeriklerinin kullanıcılara çok daha hızlı aktarılması sağlanıyor olacak.

Elbette Instant Articles’ın en önemli avantajı, kullanıcılarının bir içeriği okumak istediklerinde Facebook’u terk etmek zorunda olmamaları.

Yayıncılar ise içeriklerini daha geniş bir kitleyle paylaşma şansı elde edecekler. Bununla birlikte Instant Articles’da interaktif içerikler de yer alacak. Bu içeriklere beğeni bırakma, yorum yapma gibi özellikler de unutulmamış ayrıca.

Facebook’ta yer alan bir paylaşım sitesinin bu servisi kullanıp, kullanmadığını anlamanın yolu da oldukça basit.

Popüler sitelerin paylaşımlarında, sağ üstte şimşek ikonu görürseniz bu ikon Instant Article olduğu anlamına geliyor.

İçerik anlaşması yapılan yayıncılardan bahsetmek gerekirse; elbette dünyanın en büyük yayın şirketleriyle karşılaşıyor olmamız da şaşırtıcı değil.

Bu şirketler arasında, Onedio, The New York Times, NatGeo, BuzzFeed, BBC, The Guardian gibi büyük şirketler var.

Kısacası Onedio’yu Facebook üzerinden takip eden sizler, içerik görselinin köşesinde yer alan şimşek ikonuna basarak zaman kaybetmeden içeriklerimizi okuyabilirsiniz...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onediookuru

amk millet neler yapıyor bi de utanmadan milletin sikiyle gerdeğe giriyosunu, siz ilk önce a android' e yaptığınız uygulamaya sahip çıkın. yorum yapamıyoruz telefondan, ayrıca donuyor ve kapanıyor. rezillik.

messut

adamsın onedio.com

_orca_

Stannis öldü mü la?

messut

şu nalet karıyı dinleyeceğine beni dinleseydi ölmezdi şimdi. karslılar gibi burnunun dikine gitmeyi severdi rahmetli

Görüş Bildir